ClickCease

קורס מדידות ומיפוי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדידות ומיפוי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדידות ומיפוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדידות ומיפוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מדידות ומיפוי

לימודי מדידות ומיפוי במסגרת לימודי תעודה, או בשמם הנוסף – לימודי גיאודזיה, הינם לימודים מעניינים, מקצועיים ומאתגרים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין ומשלבים בתוכם את עולמות הגיאוגרפיה, ההנדסה והמתמטיקה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לתכנון מקרקעין ויצירת תוכניות בניין, עיר ובינוי.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך פירוש והבנה של מפות, עבודה עם מערכות מידע גיאוגרפיות, מיפוי שטחים, פענוח תצלומי אוויר וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדידות ומיפוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדידות ומיפוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מדידות ומיפוי

גיאודזיה היא מונח שמקורו בשפה היוונית ומשמעותו היא חלוקת האדמה, שכן תחם זה עוסק במדידות כדור הארץ, מיפוי והתוויה שלו. המדידות והמיפוי מתבצעים בתוואי שטח שונים כמו מישורים או שטחים תלולים וכדומה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

המדידה היא תהליך מהותי עבור תכנון בנייה ומקרקעין, זאת בהתאם לדרישות החוקיות בארץ ובעולם, ובעקבות ההתפתחות המשמעותית שחלה בענף הבנייה, הצורך במיפוי ומדידות הולך ועולה.

קהל היעד לקורס מדידות ומיפוי

לימודי קורס מדידות ומיפוי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לעוסקים בתחומי הבנייה והמקרקעין אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס מדידות ומיפוי

תנאי הקבלה לקורס מדידות ומיפוי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מדידות ומיפוי

משך לימודי מדידות ומיפוי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני חודשים ספורים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מדידות ומיפוי

במהלך לימודי הקורס בנושא מדידות ומיפוי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תכנות ותפעול מחשבים, עקרונות ושיטות למיפוי פרטים וטופוגרפיה, פירוש וניתוח נכון של מפות תכנון, תורת המדידה, פוטוגרמטריה, מדידות קדסטרליות, פענוח תצלומי אוויר, עבודה עם מערכות מידע גיאוגרפיות ומערכות לעיבוד תמונות, אסטרונומיה, גיאודזיה פיזיקלית ולוויינית ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס מדידות ומיפוי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מדידות ומיפוי

עם סיום לימודי מדידות ומיפוי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות בנייה וחברות תעשייתיות בהן יעסקו בהקמת תשתיות שונות, ניהול בסיסי נתונים של מערכות מידע גיאוגרפיות וכדומה.

לימודי המשך לאחר קורס מדידות ומיפוי

בוגרי קורס מדידות ומיפוי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס קבלן בניין רשום שיכשיר אותם לתכנון, ניהול וביצוע פרויקטים בתחום הבנייה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס שמאות מקרקעין בו יוכשרו להערכת שוויים של נכסי נדל"ן למטרות שונות. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎