קורס מדידות ומיפוי

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי מדידות ומיפוי

אם בעבר מדידה של כדור הארץ נחשבה למשימה בדיונית ובלתי אפשרית, כיום קיימות שלל טכניקות מדידה מדויקות ואמינות. התחום המדעי שעוסק במדידות כדור הארץ וכן במיפוי והתוויה שלו הוא הגיאודזיה, מונח שמגיע מהשפה היוונית ומשמעותו בשפה זו היא: אני מחלק את האדמה. אם אתם מתעניינים בקורס מדידות ומיפוי - הגעתם למקום הנכון, כאן תמצאו את כל המידע אודות לימודי מיפוי מקרקעין ומדידה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדידות ומיפוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדידות ומיפוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מדידות ומיפוי - גיאודזיה

מדידות ומיפוי הם תהליכים נחוצים עבור תכנון הבעייה, רישום מקרקעין ועוד. תהליכים אלו שייכים לתחום הגיאודזיה שמעמיקה במדידות של כדור הארץ וכן מיפוי והתוויה בצורה מדויקת. תחום המדידות הינו תחום נרחב וכדי להשתלב בו תוכלו לבחור בין שני מסלולי לימוד רלוונטיים: לימודי תואר במסלול לימודים שנמשך שלוש או ארבע שנים או לימודי תעודה המתמחים במיפוי.
המדידה היא תהליך מהותי עבור תכנון הבנייה ועבודה מסודרת, בהתאם לדרישות החוקיות בארץ ובעולם. הלימודים בתכניות השונות יסייעו לכם להתמקצע בעולם המיפוי והמדינה ויאפשרו לכם לעסוק בתכנון מקרקעין תיאורטי וכן ביצירת תכניות אב ותכניות בניין עיר ובינוי. 
 
קורס מדידות ומיפוי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס מדידות ומיפוי - גיאודזיה?

תכנית הלימודים משתנה משנה לשנה וממוסד למוסד ובנוסף היא מותאמת לדרישות החוק ולהגדרות של לשכת המודדים המוסמכים בישראל. עם זאת, ניתן למנות מספר תחומים שמרבית תכניות הלימודים כוללות אותם ברמת העמקה זו או אחרת: תכנות ותפעול מחשבים, עקרונות ושיטות למיפוי פרטים וטופוגרפיה, פירוש וניתוח נכון של מפות תכנון, לימודי מתמטיקה, פיסיקה, תורת המדידה, פוטוגרמטריה, כרטוגרפיה, גיאודזיה פיזיקלית ולווינית, עבודה עם מערכות מידע גיאוגרפיות ומערכות לעיבוד תמונות, אסטרונומיה, מדידות קדסטרליות, פיענוח ועבודה עם תצלומי אוויר, עבודה בסביבה ממוחשבת, ועוד.
קיימים קורסים פרקטיים שיעניקו לכם את הכלים הנחוצים לביצוע עבודות מדידה ויסייעו לכם להכיר את העבודה הנחוצה מרגע קבלת העבודה ועד לסיומה ומסירתה. חשוב לברר עם מוסד הלימודים שאליו אתם פונים מהו הסילבוס ולוודא שהוא מותאם לדרישות ולתחומי העניין שלכם. 

קורס ראשי צוות למדידות גיאודטיות

בין לימודי התעודה שעוסקים במיפוי תוכלו לבחור במסלול זה שיעניק לכם את ההכשרה הנדרשת לשם עבודה במסגרת תהליכי תכנון בנייה ורישום מקרקעין. הלימודים יתאימו אתכם לדרישות שנקבעות בחוק ויעניקו לכם הכשרה במדידות ועבודה עם תכניות אב ותכניות בינוי ותב"ע.

קורס מדידות ומיפוי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

לימודי מיפוי מקרקעין ומדידה לתואר ראשון

אם ברצונכם להשתלב בלימודי תואר ראשון המתמקדים בתחום המיפוי, תוכלו ללמוד כיום את המסלול בטכניון במסגרת מסלול הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה. לימוד תלת-שנתי מקנה תואר בוגר אקדמיה לימוד ארבע-שנתי מקנה תואר B.Sc (בוגר במדעים, מהנדס) המאפשר גם רישום בפנקס המהנדסים.

תחום המיפוי והמדידות בישראל

תחום המיפוי, שנקרא גם גיאודזיה, הוא תחום ותיק שקיים עוד לפני קום המדינה. המיפוי היה ונותר חיוני עבור מדידת תוואי שטח שונים כגון מישורים ושטחים תלולים יותר. לאור העובדה שמדינת ישאל מתפתחת ללא הרף וכיום קיימת תנופת בנייה משמעותית, הצורך והעניין במיפוי ומדידות הולך ועולה. במקביל לעלייה בעניין ובביקוש למדידות, גם הטכנולוגיה מתפתחת וכיום קיימת  טכנולוגיית ה-GPS שמסתייעת באותות מלווינים ויכולה למצוא מיקום מדויק בקלות יחסית ובמהירות רבה.
מודעה
מחפש קורס מדידות ומיפוי?
מחפש קורס מדידות ומיפוי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה