ClickCease

קורס קבלן בניין רשום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קבלן בניין רשום
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קבלן בניין רשום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קבלן בניין רשום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קבלן בניין רשום

לימודי קבלן בניין רשום במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מעשיים וייחודיים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לתכנון, ניהול וביצוע פרויקטים של עבודות בניית מבנים שונות, וכן עבודות התשתית הקשורות לבניית חלקי מבנים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך מעבר מוצלח של בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד הכלכלה ולרכוש את הרישיון להירשם בפנקס הקבלנים ולעסוק בתחום הבנייה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קבלן בניין רשום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קבלן בניין רשום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קבלן בניין רשום

ענף הבנייה התפתח רבות והפך למרכזי במיוחד בשוק העבודה, וכחלק מכך הוחלט כי על העוסקים בו לעבור הכשרות מקצועיות בתחום על מנת שיוכלו לעסוק בתחום. בכדי להשתלב בעבודות השונות בתחום זה, על בעלי המקצוע להיו רשומים בפנקס הקבלנים, זאת בהתאם לחוק רישום קבלנים.

כמו כן, מהווה ענף זה חלק עיקרי בכלכלה הישראלית, ועל כן דורש מן העוסקים בו להיות מקצועיים, מיומנים ואחראיים ולהחזיק בכלל הידע הנדרש בתחום הבנייה, זאת תוך מתן דגש לתחומי הבטיחות, קריאת תוכניות בנייה, שיפוצים וכדומה.

קהל היעד לקורס קבלן בניין רשום

לימודי קורס קבלן בניין רשום פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לקבלנים, מנהלי עבודה, בעלי מקצוע מענף הבנייה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש את הרישיון התעסוקתי בתחום.

תנאי הקבלה לקורס קבלן בניין רשום

תנאי הקבלה לקורס קבלן בניין רשום משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. נוסף על כך, עליהם להיות בעלי ניסיון של חמש שנים לפחות בעבודה בענף הבנייה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי קבלן בניין רשום

משך לימודי קבלן בניין רשום משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 330 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שבעה חודשים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס קבלן בניין רשום

במהלך לימודי הקורס בנושא קבלן בניין רשום מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תורת הבנייה, חישוב מבנים ויציבותם, חומרים וכלי בנייה, מלאכת הבנייה, קריאת תרשימים, טופוגרפיה ומדידות, חשמל, שימור מבנים ופיתוח הסביבה, חוקים ותקנות בבנייה, מיזוג, ניהול עובדים, פיתוח סביבתי, איכות בנייה, ניהול ביצועים, חוזים ומסמכים, תשתיות חשמל, ניהול השיווק ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס קבלן בניין רשום

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו בהצלחה את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הכלכלה ויירשמו בפנקס הקבלנים יוכלו להשתלב בעבודה בתחום.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי קבלן בניין רשום

עם סיום לימודי קבלן בניין רשום יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות בהם יבצעו עבודות בנייה, ינהלו חברות פרויקטים של בנייה ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס קבלן בניין רשום

בוגרי קורס קבלן בניין רשום המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עבודה בגובה בו יוכשרו להדרכת בעלי מקצוע שעבודתם מתבצעת בגובה, זאת תוך מתן דגש להתנהלות בטוחה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס קבלן שיפוצים שיכשיר אותם כאחראיים על פרויקטים של שיפוצים בבניינים קיימים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎