המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

תואר ראשון L.L.B במשפטים

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

תואר ראשון L.L.B במשפטים

עולם המשפט נוגע בקשת רחבה של תחומים: כלכלה, פוליטיקה, חברה ומשפחה. זהו עולם מלא ועשיר המכיל בתוכו את תחומי המשפט השונים: חוזים, נזיקין, מיסים, ירושה, עבודה וביטוח, משפט חוקתי, משפט פלילי ומשפט בינלאומי.

לימודי תואר ראשון במשפטים פותחים אופק רחב של אפשרויות קריירה, החל מעריכת דין ומשפטנות ועד להשתלבות בעולם העסקים, האקדמיה והפוליטיקה. תכנית הלימודים המגוונת מקנה את היסודות והכלים, התיאורטיים והמעשיים, הנדרשים בעולם המשפט המעשי.

ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה!

ניתנת מלגה ייחודית של 22,500 ₪ למתאימים 

הלימודים מתקיימים בהוד השרון. 

חיילים משוחררים זכאים לשכ"ל אוניברסיטאי בשנה הראשונה ללימודי משפטים.

קיים מסלול של לימודי ערב. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי

ייחודו של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, בהשוואה למסגרות אחרות ללימודי משפט בארץ, הוא בין היתר, בהיותה אקדמיה מעשית ויישומית, זאת באמצעות שימת דגש על הפן המעשי בתחום המשפט:
  • מבוא למחקר משפטי: דרך תרגול בקבוצות לימוד קטנות, מקנה תכנית הלימודים כלי עבודה למקצוע עריכת הדין: כתיבה משפטית-אקדמאית, קריאת פסקי דין, והיערכות לקראת בחינות.
  • תחומי התמחות: החל מהשנה השנייה ללימודיהם, יכולים הסטודנטים לבחור תחום משפטי בו הם מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם במסגרת קורסי הבחירה והסמינריונים. מסלולי ההתמחות המוצעים לסטודנטים הם: אזרחי-מסחרי, דיני נזיקין, עבודה וביטוח, משפחה וירושה, משפט פלילי, משפט חוקתי, ממשל וזכויות אדם.
  • 'אומנות הפרקליטות' - טיעון וחקירת עדים: הכשרת הסטודנטים להופעה בבתי משפט ורכישת מיומנויות בטיעון וחקירת עדים באמצעות סימולציות והתנסות מעשית.
  • כיתת מצוינות: מידי שנה, נבחרים להשתתף בכיתת המצוינות כ-50 סטודנטים בלבד שסיימו בהצטיינות שנים א' ו- ב'. ההשתתפות מעניקה נקודות זכות לתואר אך עיקר מטרתה הינה להעשיר את הסטודנטים בהשכלה רחבה מעולם המשפט. בכיתת המצוינות נפגשים הסטודנטים עם עורכי דין, שופטים ומשפטנים מובילים בתחומם.
  • סדנת משפט ושיפוט הלכה למעשה: במסגרת הסדנה, יוצמדו סטודנטים מצטיינים לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט ויסייעו בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט. סדנה זו מאפשרת לסטודנטים להיחשף לדרך יישומן של תיאוריות משפטיות על ההליך המשפטי הלכה למעשה.
    במסגרת התכנית מחויב כל סטודנט בנוכחות של לפחות 8 שעות בלשכת השופט לפי תיאום מראש עם השופט.הסטודנט נדרש להיות נוכח לאורך כל שנת הלימודים למעט חופשת הסמסטר ובתיאום עם האחראית.במהלך השנה יידרשו הסטודנטים להגיש עבודה אחת בכתב שתיגזר מתוכנם של התיקים בהם טיפלו במהלך עבודתם. ציון הסדנה ישוקלל על בסיס העבודה ועל סמך דוחות תקופתיים שיוגשו על ידי השופט עימו עבד הסטודנט. הסדנא תתקיים במשך שנה שלמה וההשתתפות בה תיחשב כהשתתפות בשני קורסי בחירה סמסטריאליים.
  • קליניקות משפטיות: לצד השאיפה למצוינות אקדמית, חרט המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט על דגלו את חיזוק המימד הערכי-חברתי. המרכז מפעיל קליניקות משפטיות במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע משפטי לאוכלוסיות מיוחדות: מעוטי יכולות, משפחות שכולות, נכי צה"ל, נשים, ילדים ועוד.

תנאי קבלה

1. בעלי תעודת בגרות ישראלית או תעודה מחו"ל*: -תעודת בגרות בציון של 90 ומעלה (משוקלל כולל בונוסים). -אנגלית: ציון של 70 ומעלה ב- 4 יח' לימוד. -בחינת התאמה. -פטור מבחינת ההתאמה למועמדים בעלי ציון פסיכומטרי של 580 ומעלה. -מועמדים שאינם עומדים בתנאים לעיל, יעברו ראיון אישי וקבלתם תידון בועדה. 2. בוגרי מכינת 30+ של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בעלי ציון מכינה של 80 לפחות (ובציון של 60 לפחות בכל מקצוע). 3. בעלי תואר אקדמי מאוניברסיטה או ממוסד אקדמי אחר המוכר על ידי המל"ג. 4. בעלי תעודה מחו"ל* המקבילה לסעיפים 1 ו- 3, מותנה בהחלטת ועדת קבלה. 5. בוגרי מכינה קדם אקדמית במוסד מוכר בציון של 80 לפחות, בצירוף בחינת התאמה. *בעלי תעודות מחו”ל נדרשים לתרגמה על ידי מתורגמן מוסמך ולצרף אישור רשמי ממדינת המקור על ערך התעודה ואישור נוטריוני.

משך לימודים

מועד אוקטובר 2017

מסלול בוקר
ימי הלימוד: 3 ימים בשבוע בין השעות 08:00-16:00
משך הלימודים: 7 סמסטרים (3.5 שנים)

מסלול ערב
ימי הלימוד: יומיים בשבוע בין השעות 17:00-22:30 ויום ו' בין השעות 08:30-14:00
משך הלימודים: 10 סמסטרים (3.5 שנים)

מסלול לאקדמאים
ימי הלימוד: יום ה' בין השעות 14:00-22:30 ויום ו' בין השעות 08:30-14:00
משך הלימודים: 9 סמסטרים (3 שנים)

מועד פברואר 2018* (תשע"ז):

מסלול ערב
הלימודים יתקיימו יומיים בשבוע בשעות אחה”צ והערב וכן ביום ו’ בבוקר.

מסלול לאקדמאים
הלימודים יתקיימו יום בשבוע בשעות הצהריים והערב וכן ביום ו’ בבוקר.

*סמסטר ב' (קיץ) יתווסף יום לימודים נוסף בשעות הצהריים והערב.

תכנית לימודים

תחומי התמחות: - משפט אזרחי - מסחרי. - משפט פלילי. - דיני משפחה וירושה. - משפט חוקתי, ממשל וזכויות אדם. - דיני נזיקין, עבודה וביטוח.

כן כוללים הלימודים תכנית ייחודית לפיתוח היכולות החשובות להצלחה בעולם משתנה ודינמי – היכולות של האינטליגנציה הרגשית (EQ).

במסגרת הקליניקות המשפטיות הסטודנטים מעיניקים סיוע לציבור במגוון דרכים: סיוע לציבור אשר אינו מסוגל לממן שכר טרחה לעו"ד, סיוע לנפגעי פעולות איבה, נכי צה"ל ומשפחות שכולות, סיוע לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, ייצוג חשודים ונאשמים ועוד, וכמו כן במסגרת פעילות לשיפור איכות הסביבה והשלטון.

תעודה

למסיימים בהתצלחה יוענק תואר ראשון במשפטים LL.B מוכר על ידי המל"ג.