ClickCease

קורסי תרפיה וטיפול

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי טיפול במכללות

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה במקצוע טיפולי – וליהנות מעיסוק מלא סיפוק, בו תעזרו למטופליכם להתגבר על קשיים, מכשולים ובעיות והפרעות נפשיות, רגשיות וחברתיות – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא פרטים רבים על לימודי תרפיה וטיפול: תוכלו לראות אילו קורסים קיימים בתחום, מהם תנאי הקבלה אליהם ועוד.

קיימים מגוון קורסים מרתקים בתחום התרפיה והטיפול – כאשר חלקם מיועד גם למי שאינו בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה (או תחומים קרובים אחרים) כך שכמעט כל אחד ואחת יכולים למצוא את הקורס המעניין אותם ביותר – ואשר אליו הם יוכלו להתקבל – בין אם הם רוצים בעזרת צילום (פוטותרפיה), אמנות, בעלי חיים – או בעשרות סוגי טיפול אחרים. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תרפיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי תרפיה וטיפול?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי תרפיה וטיפול?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורסי תרפיה וטיפול

לימודי תרפיה וטיפול הפכו בשנים האחרונות לפופולאריים במיוחד – שכן הם מציעים לבוגריהם הזדמנות להשתלב בעבודה שהיא לא רק יוקרתית ורווחית – אלא גם בעלת סיפוק רב.

קיימים קורסים רבים בתחום, המסמיכים את בוגריהם לטיפול בשיטות שונות, ולהלן נמנה את המבוקשים והמרכזיים שבהם: קורס ביבליותרפיה, קורס טיפול באמנות, קורס פסיכותרפיה, קורס גינון טיפולי, קורס טיפול באמצעות שהייה בטבע, קורס טיפול בהתמכרויות, קורס פסיכותרפיה טרנספרסונלית, קורס פסיכותרפיה גופנית, קורס רכיבה טיפולי, קורס טיפול בעזרת בעלי חיים – ועוד רבים אחרים.
קורסי תרפיה וטיפול
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורסי תרפיה וטיפול?

לימודי תרפיה מיועדים, כמובן, למי שמעוניין להשתלב בעבודה מאתגרת ומלאת סיפוק, בה הוא יוכל לתרום לאיכות חייהם של רבים – ולעזור להם להתגבר על שלל קשיים ומכשולים בחייהם. אם אתם מתעניינים בלימודי תרפיה, אולי תגלו עניין גם בתואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, תואר שני בטיפול באמנויות וכו'.

מה הם תנאי הקבלה לקורסי תרפיה וטיפול?

תנאי הקבלה ללימודי תרפיה משתנים בין הקורסים השונים בתחום: בעוד לחלק מהקורסים ניתן להתקבל רק אם אתם בוגרי תואר ראשון (או שני) רלוונטי (פסיכולוגיה, חינוך, עבודה סוציאלית, טיפול באמנות וכו') קורסים אחרים (כקורס גינון טיפולי או קורס פסיכותרפיה טרנס פרסונלית, לדוגמא) פתוחים גם בפני מי שאינו בעל תואר ראשון, אלא בעל תעודת בגרות מלאה בלבד. כמו כן, כמעט כל קורסי התרפיה דורשים מהמועמדים לעמוד בפני ראיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
קורסי תרפיה וטיפול
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים קורסי תרפיה וטיפול?

משך הלימודים בקורסי טיפול ותרפיה אינו קצר בדרך כלל – ומרבית הקורסים בתחום נמשכים בין שנה לשלוש שנים ואף יותר. אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי תרפיה וטיפול, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד נוחים במיוחד – הכוללים לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, או מסלולים הכוללים מפגש אחד בשבוע בלבד, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מסיבות אחרות) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בקורסי תרפיה וטיפול?

נושאי הלימודים בקורס תרפיה וטיפול תלויים, כמובן, בקורס הספציפי בו תבחרו ללמוד – שכן ברור כי נושאי הלימוד בקורס גינון טיפולי או בקורס תרפיה בתנועה אינם זהים לנושאי הטיפול בקורס ביבליותרפיה או טיפול באמצעות שהייה בטבע, לדוגמא.

על אף הבדלים אלו, מרבית הקורסים בתחומי התרפיה נושאים מספר קווי יסוד משותפים: ראשית, הלימודים בקורס תרפיה כוללים הן הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום והן הקניית שלל מיומנויות וכלים טיפוליים, הנקנים באמצעות שלל התנסויות מעשיות מפתחות (לרבות השתתפות בסטאז' – בחלק מהקורסים בתחום).

שנית, בדרך כלל כוללים לימודי תרפיה כמה נושאי לימוד בסיסיים, המשותפים לכמעט כל הקורסים בתחום: יחסי מטפל- מטופל, אתיקה מקצועית, התאמת הטיפול לאוכלוסיית היעד, אבחון, סיווג הפרכות נפשיות והיכרות עם ה-DSM ועוד. כמו כן, יכלול כל קורס תרפיה נושאי לימוד ייחודיים, המתמקדים בשיטת הטיפול הנלמדת.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורסי תרפיה וטיפול?

בוגרי לימודי תרפיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המכללה / אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם. סוג התעודה (מטפל באמנות, מטפל בפסיכותרפיה גופנית וכו') משתנה, כמובן, בהתאם לקורס הספציפי בו למדתם. בוגרי תואר שני בתרפיה יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר שני (מוסמך אוניברסיטה) MA, בתחום בו הם למדו, ולעיתים גם לתעודת הסמכה לטיפול.

במה עוסקים בוגרי קורסי תרפיה וטיפול?

בוגרי קורס תרפיה יוכלו להשתלב בעבודה בתחום – בבתי חולים, קופות חולים, מרפאות וקליניקות פרטיות וציבוריות, במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בעמותות שונות לעזרה וסיוע לאוכלוסיות נזקקות (עלם, עמך, אנוש וכו') וכו'. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית – ולפתוח קליניקה טיפולית פרטית.
מודעה
מחפש קורסי תרפיה וטיפול?
מחפש קורסי תרפיה וטיפול?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, רמת השרון, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה