ClickCease

קורס תרפיה במוסיקה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס תרפיה במוסיקה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תרפיה במוסיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תרפיה במוסיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תרפיה במוזיקה

לימודי תרפיה במוזיקה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, ייחודיים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענפי הטיפול והתרפיה. מטרת לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לטיפול בשלל קשיים רגשיים, קוגנטיביים, חברתיים ופיזיולוגיים תוך שימוש במוזיקה, בקצב ובתנועה ככלים לתקשורת בלתי מילולית.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך טיפול במגוון בעיות תוך שימוש בגישות טיפוליות התפתחותיות ודינמיות, כאשר השילוב בין המוזיקה לבין המסגרת הטיפולית מאפשר ריפוי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תרפיה במוסיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תרפיה במוסיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס תרפיה במוזיקה

תרפיה במוזיקה מהווה חלק מתחומי התרפיה באמנות, שכן גישה זו עושה שימוש במוזיקה כשפה לא מילולית המאפשרת להביע רגשות ומחשבות בצורה אמנותית ויצירתית. הטיפול יכול להתבצע הן במסגרת פרטנית והן במסגרת קבוצתית, ולסייע לילדים, מתבגרים או מבוגרים בהתמודדות עם קשיים שונים.

הטיפול כולל שירה, הקשבה למוזיקה, נגינה, תנועה, הלחנה, שירה, אלתור, תרגולי דמיון מודרך בעזרת מוזיקה וכדומה, כאשר השימוש בכל אלו מאפשר למטופל לבטא חלקים מודעים ולא מודעים בתוכו.

קהל היעד לקורס תרפיה במוזיקה

לימודי קורס תרפיה במוזיקה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון בתחום הטיפול באמנות המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ישתלבו בתחום מבוקש ומרתק זה, וכן למטפלים, יועצים, מאמנים, מוזיקאים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. בדרך כלל על המועמדים להחזיק בתואר ראשון מעולמות החינוך או הטיפול.

תנאי הקבלה לקורס תרפיה במוזיקה

תנאי הקבלה לקורס תרפיה במוזיקה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון רלוונטי במקצועות כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, טיפול באמנות, מוזיקה, חינוך מיוחד וכדומה. עם זאת, ישנם מוסדות המאפשרים קבלה גם לחסרי כל רקע וניסיון בתחום.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי תרפיה במוזיקה

משך לימודי תרפיה במוזיקה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנה וחצי לבין שלוש שנות לימוד.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס תרפיה במוזיקה

במהלך לימודי הקורס בנושא תרפיה במוזיקה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מיומנויות יסוד במוזיקה, קבוצת טיפול במוזיקה, אלתור מוזיקלי, תיאוריות שונות בתרפיה במוזיקה, אבחון ודרכי עבודה בתרפיה במוזיקה, מבוא לטיפול בתנועה, יסודות התנועה, התפתחות העצמי הגופני, טיפול בתנועה לילדים, פסיכופתולוגיה, פסיכופתולוגיה התפתחותית, תיאוריות באישיות, הדרכה והנחיית הורים, אלתור קליני ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס תרפיה במוזיקה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת על ידי משרד הבריאות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי תרפיה במוזיקה

עם סיום לימודי תרפיה במוזיקה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם קופות חולים, בתי חולים לבריאות הנפש, מרכזים שיקומיים, קליניקות פרטיות, בתי ספר לחינוך מיוחד ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס תרפיה במוזיקה

בוגרי קורס תרפיה במוזיקה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס תרפיה באמצעות בעלי חיים בו יוכשרו לביצוע טיפולים פיזיים ונפשיים תוך שימוש בחיות ככלי טיפולי ושיקומי.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס דמיון מודרך שיכשיר אותם לטיפול במצבים שונים באמצעות הפעלת הדמיון וביצוע של טכניקות הרפיה, נשימה ומדיטציה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎