ClickCease

קורס ביופידבק

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס ביופידבק
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ביופידבק?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ביופידבק?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ביופידבק

לימודי ביופידבק במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, ייחודיים ומרתקים אשר נלמדים תחת ענפי הרפואה המשלימה, התרפיה והטיפול ואלו באים במטרה להכשיר את בוגריהם לשימוש בשיטת אימון ותרגול זו המתמקדת בקשר בין הגוף לנפש.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך סיוע למטופליהם על ידי הפחתה בסימפטומים של חרדה ומתח, ויסות ואיזון בין הגוף לנפש, הגברת המודעות לצרכים הפנימיים ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ביופידבק?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ביופידבק?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס ביופידבק

במהלך טיפול הביופידבק יושב המטופל אל מול מחשב שמציג את אופן הפעילות של מערכת הדריכות והמתח הפנימית שלו. המחשב מספק למטפל ולמטופל נקודת מבט על מצב הדריכות והמתח הפנימי של המטופל, רמת זרימת הדם שלו, עומק ותדירות הנשימה שלו, לחץ הדם, תפקודי מערכת העיכול וגלי המוח שלו.

בשלב הראשון המטופל מנסה לאזן את המתרחש בגופו תוך מודעות גבוהה לחיבור בין הגוף לנפש ואילו בשלב השני מסוגל המטופל להפריד בין סיטואציות רגשיות לבין התגובות הגופניות הנלוות לאלו. כמו כן, המטופל לומד כיצד לאזן בין המערכת המייצרת את המתח לבין המערכת המרפה והמשחררת, כאשר איזון זה מאפשר שליטה על המערכת האוטונומית ועל ידי כך מפחית את סימפטומי המתח והחרדה.

קהל היעד לקורס ביופידבק

לימודי קורס ביופידבק פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון בתחום המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ישתלבו בתחום מבוקש ומרתק זה, וכן למטפלים שונים מעולמות הרפואה המשלימה והתרפיה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס ביופידבק

תנאי הקבלה לקורס ביופידבק משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ומציבים דרישות קבלה בסיסיות שאומרות כי על המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. עם זאת, מרבית הקורסים דורשים מן המועמדים להחזיק בהסמכה קודמת או תואר ראשון במקצוע טיפולי כלשהו.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי ביופידבק

משך לימודי ביופידבק משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 30 ל-80 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס ביופידבק

במהלך לימודי הקורס בנושא ביופידבק מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו עקרונות השיטה, פסיכופיזיולוגיה של לחץ, המערכת הסימפתטית והפרסימפתטית, סטרס, מדדים פיזיולוגיים לוויסות לחצים, מבוא לטמפרטורה, מבוא לפידבק של נשימה, מבוא לטכניקות הרפיה, הרפיית שרירים, הרפיה נשימתית, ביופידבק בטיפול קוגנטיבי, ביופידבק בטיפול דינאמי, התקדמות הטיפול לאורך זמן, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס ביופידבק

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ביופידבק

עם סיום לימודי ביופידבק יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם קליניקות פרטיות, קליניקות לרפואה משלימה, מרכזי ספא, קופות חולים, בתי חולים, מרכזי טיפול הוליסטיים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס ביופידבק

בוגרי קורס ביופידבק המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס נשימה מודעת בו יוכשרו לביצוע טיפוליים ייחודיים אשר שמים דגש על טכניקות ותרגילי נשימה שונים.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס הידרותרפיה בו יוכשרו לטיפול בבעיות פיזיות שונות באמצעות מים בשיטה המשלבת בין הרפואה המשלימה לרפואה המערבית.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎