ClickCease

קורס עיסוי ספורטאים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיסוי ספורטאים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי ספורטאים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי ספורטאים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיסוי ספורטאים

לימודי עיסוי ספורטאים במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, מעשיים ומבוקשים אשר נלמדים תחת ענף התרפיה והטיפול במגע, ואלו באים במטרה להכשיר את בוגריהם לטיפול בפציעות ספורט, שחיקות סחוס, כאבי שרירים וכדומה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך אבחון על פי מגע, אבחון פציעות ספורט, שיקום פציעות ספורט, הרפיית שרירים תפוסים, עיסוי ממוקד באיברי גוף ספציפיים, שיפור מצבם הפיזי של הספורטאים לאחר אימון או תחרות ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי ספורטאים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי ספורטאים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיסוי ספורטאים

על אף היתרונות הבריאותיים הרבים של הספורט והפעילות הגופנית, קיימת סכנה לפציעות, פגיעות, שחיקות וכאבים שונים. לכל קבוצת ספורט תחרותית או נבחרת ספורט קיים מעסה מקצועי שתפקידו ללוות את הספורטאים ולסייע להם בהתמודדות עם הבעיות הפיזיות השונות.

העיסוי כולל חימום של השרירים טרם ביצוע פעילות גפנית ושחרור של שרירים מתוחים לאחר ביצוע הפעילות, מסייע בהגמשת המפרקים ויכול למנוע פציעות במהלך האימון ואף לשפר את רמת הביצועים של הספורטאי. חשוב לציין כי העיסוי מסייע לא רק לספורטאים מקצועיים אלא גם לאנשים העוסקים בספורט להנאתם וחשים כאב במהלך הפעילות או לאחריה.

קהל היעד לקורס עיסוי ספורטאים

לימודי קורס עיסוי ספורטאים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון בתחום הטיפול במגע, המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ישתלבו בתחום מבוקש ומרתק זה, וכן למעסים מוסמכים בתחומים השונים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס עיסוי ספורטאים

תנאי הקבלה לקורס עיסוי ספורטאים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף, יידרשו להציג אישור מרופא המעיד על מצב בריאותי תקין. יתר על כן, ישנם מוסדות בהם יידרשו לניסיון מעשי קודם בתחומי הטיפול במגע או הספורט ולסיום קורס עיסוי שוודי וכן קורס אנטומיה ופיזיולוגיה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי עיסוי ספורטאים

משך לימודי עיסוי ספורטאים משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חמישה חודשים לשנתיים.  

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס עיסוי ספורטאים

במהלך לימודי הקורס בנושא עיסוי ספורטאים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תורת התנועה, מבחני שרירים, טכניקות עיסוי משולבות, סוגי פציעות ספורט, טיפול בפציעות, תרפיה באמצעות טריגר פוינטס, היבטים רגשיים של אזורי הגוף השונים, מוביליזציות למרפקים, תנועות פסיביות, אמצעי הדמיה, טכניקות עיסוי שונות לאזורי הגוף השונים, יציבה נכונה, יחס עם המטופלים, חבישת טייפ קינסיולוגי, עזרה ראשונה, אורתופדיה, אביזרי שיקום, שיטות עיסוי ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס עיסוי ספורטאים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי עיסוי ספורטאים

עם סיום לימודי עיסוי ספורטאים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם קליניקות פרטיות, בתי ספר, מועדוני כדורגל וכדורסל, בתי חולים, מועדוני ספורט וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס עיסוי ספורטאים

בוגרי קורס עיסוי ספורטאים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הידרותרפיה בו יוכשרו לטיפול בבעיות פיזיות שונות באמצעות מים בשיטה המשלבת בין הרפואה המשלימה לרפואה המערבית.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס שיטת גרינברג שיכשיר אותם לטפל בבעיות שונות ומגוונות, בין אם פיזיות ובין אם רגשיות, באמצעות תנועתיות נכונה.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎