קורס עיסוי ספורטאים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיסוי ספורטאים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי ספורטאים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי ספורטאים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיסוי ספורטאים

כל מי שעוסק בספורט יודע, שבאופן פרדוקסלי - מי שנמצא בשיא הכושר ועוסק בכך במהלך היום באופן קבוע - סובל ממכאובים שונים. פציעות שונות, שחיקת סחוס, כאבי שרירים ועוד. לכל קבוצה ספורטיבית, כמו קבוצת כדורגל, כדורסל, או נבחרת קיים מעסה מקצועי, המלווה את הספורטאים ומקל על הבעיות הפיזיות השונות. לימודי עיסוי ספורטאים נועד להכשיר אנשי מקצוע בתחום העיסוי כשהדגש הוא על הרפיית שרירים תפוסים, עיסוי ממוקד על איברי הגוף ושיפור המצב הפיסי של הגוף לאחר אימון או תחרות. במהלך הלימודים, לומדים המשתתפים טכניקות עיסוי ומתן אבחון על פי מגע. 

קורס עיסוי ספורטאים נועד להכשיר מעסים מקצועיים בעלי בקיאות בטכניקות העיסוי הייחודיות לספורטאים. הקורס משלב ידע עיוני והכשרה מעשית - חלק חיוני בהכשרה. ההכשרה המעשית מאפשרת לחוות את העיסוי ולצבור ניסיון עוד במהלך הקורס. עיסוי ספורטאים כולל גם אבחון פציעות ספורט ושיקום מפציעות ספורט. הבוגרים של הקורס יכולים להשתלב בעבודה בקופות החולים השונות, מכוני בריאות, או קבוצות ספורט שונות. 


יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי ספורטאים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי ספורטאים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיסוי ספורטאים

לימודי עיסוי ספורטאים נועד להביא את הספורטאי לרמת ביצועים גבוהה יותר. העיסוי כולל חימום של השרירים לפני ביצוע פעילות גופנית ושחרור של שרירים מתוחים אחרי ביצוע הפעילות, מסייע בהגמשת המפרקים ויכול למנוע פציעות במהלך האימון. קורס עיסוי ספורטאים משלב טכניקות עיסוי שונות כמו עיסוי תאילנדי, עיסוי שבדי ועוד. העיסוי מסייע לא רק לספורטאים מקצוענים אלא גם לאנשים העוסקים בספורט להנאתם וחשים כאב בזמן הפעילות הגופנית או לאחריה.

הלימודים מקנים יכולות עיסוי, מיומנויות במגע ושיפור מצבפ הפיזי של הספורטאים. בחלק מהזמן, פיזיותרפיה יכולה להשלים את הטיפול. בקורס תלמדו על סוגי פציעות האופייניות לספורטאים, על הטיפול המיידי בהן, על הטיפול השיקומי, טכניקות טיפול שונות ועוד. הקורס כולל גם לימודי עזרה ראשונה ומגוון לימודים חשובים לא רק לעבודה עם ספורטאים, אלא בחיים.

למי מתאימים לימודי עיסוי ספורטאים?

קהל היעד של קורס עיסוי ספורטאים משתנה ממכללה למכללה, אך לרוב מדובר בלימודים המתאימים לספורטאים הרוצים להתמקצע באספקט נוסף בתחום, למטפלים במגע או מעסים שמבקשים להעשיר את מגוון הטיפולים שלהם, או המבקשים לשנות כיוון בחיים. כמו כן, הקורס מתאים לכל מי שמעוניין ללמוד את הנושא לשימוש אישי או להעשרה אישית.

אם אין לכם ניסיון בטיפול במגע וגם לא רקע מתחום הספורט - אל דאגה. ישנם קורסים רבים המתאימים לקהל הרחב, שסוקרים את עקרונות העיסוי, ורק לאחר מכן מתמקדים בעיסוי ספורטאים, כך שתוכלו ללמוד עיסוי בתוספת התמחות בעיסוי ספורטאים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס עיסוי ספורטאים?

תנאי הבקלה לקורס עיסוי ספורטאים משתנים ממכללה למכללה ותלויים בסוג הלימודים שאליהם אתם נרשמים. בקורסים המיועדים למטפלים במגע או אנשים בעלי רקע ספורטיבי, תנאי הקבלה יהיו 12 שנות הלימוד, אישור מרפוא על מצב בריאותי תקין, סיום קורס עיסוי שוודי וקורסים בסיסיים באנטומיה ופיזיולוגיה. בחלק מהמכללות ייתכן ותצטרכו לעבור ראיון קבלה קצר שיבחן את מידת התאמכתם לקורס. 

בחלק מהמכללות, המציעות קורס עיסוי ספורטאים כחלק מלימודי עיסוי כלליים, תנאי הקבלה יהיו 12 שנות לימוד,  אישור על מצב בריאותי טוב, ומעבר ראיון קבלה קצר. כאן לא תידרשו להציג ידע או ניסיון קודמים. 


מה משך קורס עיסוי ספורטאים?

משך לימודי עיסוי ספורטאים משתנה ממכללה למכללה, ותלוי בסוג הלימודים אליהם אתם נרשמים. ישנם קורסים הנמשכים שנתיים, המתקיימים יום אחד בשבוע למשך יום מרוכז מהבוקר עד הערב. קורסים אחרים נמשכים 5 חודשים וכוללים 100 שעות לימוד ו - 30 שעות סטאז'. 

לרוב,הלימודים מתקיימים ביום אחד מרוכז מהבוקר עד הערב, אך ישנן מכללות המציעות קורס זה במתכונת של לימודי ערב, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה בבוקר ונבצר מכם לוותר על יום עבודה שלם פעם בשבוע - תוכלו בכל זאת להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם.

מה לומדים בקורס עיסוי ספורטאים?

תוכנית הלימודים בקורס כוללת מגוון תכנים ביניהם עיסוי סודות באנטומיה ובפיזיולוגיה, תורת התנועה, מבחני שרירים, טכניקות עיסוי משולבות, סוגי פציעות ספורט, טיפול בפציעות, טתרפיה באמצעות טריגר פוינטס, היבטים רגשיים של אזורי הגוף השונים, מוביליזציות למרפקים, תנועות פאסיביות, אמצעי הדמיה, טכניקות עיסוי שונות לאיזורי הגוך השונים, יציבה נכונה, יחס עם המטופלים, חבישת טייפ קינסיולוגי ועוד.
למי שמגיע ללא רקע בלימודי מדעים, קיימים לימודי השלמה באנטומיה, פיסיולוגיה, פציעות ספורט, קורס עזרה הראשונה

הלימודים כוללים חומר תיאורטי והתנסות מעשית.  

במה עוסקים בוגרי קורס עיסוי ספורטאים?

בוגרי לימודי ספורטאים, אשר יעמדו בכל דרישות הלימודים, כגון השתתפות בשיעורים, התנסות מעשית, מעבר מבחנים תיאורטיים ומעשיים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אפשרויות התעסוקה של מסאז'יסטים של ספורטאים הינן מגוונות ומרתקות: בוגרי הקורס משתלבים במועדוני ספורט, בתי חולים, קליניקות פרטיות, מועדוני כדורגל, מתנסים, בתי ספר ועוד. ייתכן שתמצאו את עצמכם מעסים את שחקני הקבוצה שאתם אוהדים, או תטפלו במתחרים אולימפיים שיביאו לישראל את מדליית הזהב הבאה. 

בוגרי הקורס יכולים להמשיך ללימודי עיסוי רקמות עמוק, לימודי עיסוי רפואי ועוד. הלימודים יכולים לקדם מבחינה מקצועית ולתרום לכישורים העסקיים של המעסים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎