קורס ג'הארה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס ג'הארה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ג'הארה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ג'הארה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ג'הארה

כמה פעמים חזרתם מיום עמוס מלא לחצים, וכל מה שרציתם לעשות זה אמבטיה חמה ונעימה? השהייה במים חמים לא רק נעימה, אלא גם מרגיעה את הגוף והנפש - מה שמסביר את שיטות הטיפול השונות באמצעות מים. בדומה להידרותרפיה, גם טיפול ג'הארה כולל הימצאות במים חמים, הגורמת לשינוי בכבידה ובהשפעות נוספות על החושים: המים מרגיעים, מאיטים את המחשבה, מפחיתים כאבים, מפחיתים את מתח השרירים, מזרימים את הדם, מגבירים את קצב חילוף החומרים ועוד.

קורס ג'הארה מכשיר מטפלים בטכניקת ג'הארה, שהיא שיטת טיפול במים חמים המיועדת להפגת כאבים ולשחרור מתחים. קורס זה הינו חלק מלימודי רפואה משלימה ובעל אלמנטיים מקצועיים המתבססים על העוצמה העדינה של מים המחוממים לטמפרטורת הגוף. בלימודי ג'הארה תקבלו סקירה של חמש תפיסות היסוד של הג'הארה (הארכת עמוד השדרה, מודעות גופנית ללא מאמץ, שחרור מתחים, שיפור יציבה, הרפיה), עקרונות השיטה, הכוללים נפילה חופשית, מעברים, איזון בזרימה, ראש מוביל, אנרציה ועוד. בסוף הלימודים תוכלו להעביר טיפול ג'הארה במים וליהנות בעצמכם מהמים החמימים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ג'הארה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ג'הארה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס ג'הארה

שיטת ג'הארה היא טכניקת שיקום במים שנקראת על שם מפתח השיטה, מטפל אלטרנטיבי מברזיל בשם מריו ג'הארה. זוהי שיטת טיפול חדשה יחסית (פותחה ב-1996) שמשלבת שיטות שונות של טיפול בתנועה. לימודי ג'הארה מוצעים במכללות לרפואה משלימה. קורס ג'הארה מקנה לסטודנטים הבנה וידע בתכונות המים ומודעות גופנית בעבודה במים, הבנה פילוסופית של טכניקת ג'הארה, ידע של התנועות והתרגילים בטכניקת ג'הארה וידע בהתאמת הטיפול בג'הארה לאוכלוסיות שונות. 

טמפרטורת המים היא 34 מעלות צלסיוס, ומטרת הטיפול היא להפיג מתחים ולהוריד לחץ מהמפרקים ועמוד השדרה, לפתח יכולת תנועה יעילה בחיי היום יום, לחזק את שרירי המרכז, הזרמת דם לגפיים, לשחרר אזורים עם מתח מוגבר, לעודד נשימה, להפחית מתח נפשי. הדגש בקורס ג'הארה הוא למידת הטיפול במערך השלדי בתוך המים, בשונה משיטות טיפול אחרות (כגון ווטסו), פיתוח טכניקה ולא חיקוי תנועות. 

למי מתאים ללמוד קורס ג'הארה?

קהל היעד בקורס ג'הארה משתנה ממוסד למוסד ותלוי בקורסים שהמכללה מציעה. מכללות מסויימות מציעות קורס מדריכי ג'הארה למי שאינו בעל רקע טיפולי כלשהו, ולכן לימודים אלו יהיו אינטנסיביים וארוכים יותר, במטרה להכשיר אדם מן השורה להיות מדריך ג'הארה. עם זאת, ישנן מכללות המציעות קורס ג'הארה המיועד לבעלי תעודה מקצועית בתחומים של טיפול בתנועה או הידרותרפיה - במקרה זה מדובר בלימודי השתלמות קצרים יחסית. 

בשל אופי הטיפול, הקשור לתנועה במים, הקורס מיועד למי שאוהב מים, נמצא בכושר טוב יחסית, ואינו בעל מגבלה גופנית או נפשית התמנע ממנו לשהות במים. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס ג'הארה?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי ג'הארה משתנה ממכללה למכללה, ותלויים בסוג הקורס אליו אתם מעוניינים להירשם. לקורסים אשר פתוחים לקהל הרחב תנאי הקבלה הם 12 שנות לימוד, גיל 18 לפחות, ומעבר ראיון קבלה. אם אתם בעלי רקע בעבודה במים, או רקע ספורטיבי (כגון תואר ראשון בחינוך גופני), הדבר בהחלט ייתן לכם יתרון על פני מועמדים אחרים. 

לקורסים אחרים ברמה מתקדמת יותר, תנאי הקבלה לקורס ג'הארה יהיו רקע טיפולי כלשהו - ידע או ניסיון מעשי. גם במקרה זה תצטרכו לעבור ראיון קבלה כדי לבדוק את מידת התאמתכם ללימודים. 

מה משך קורס ג'הארה?

משך לימודי ג'הארה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות קורס ג'הארה נמשך שנתיים. היקף השעות של קורס זה הוא כ - 500 שעות, והוא מתקיים בימים מרוכזים פעם או פעמיים בשבוע בבריכה. 

אם אתם עובדים בבוקר, או לחלופין - בעלי עיסוקים דווקא בשעות ערב, וחוששים שבשל סדר יומכם העמוס לא תצליחו להירשם ולהשתתף בקורס זה - אל דאגה. מכללות רבות מודעות לאילוצים השונים שיש למועמדים שלהן, ולכן מציעות קורס זה במתכונות שונות - לימודי בוקר או לימודי ערב, כך שתוכלו לבחור את השעה הנוחה לכם מבלי לפגוע בשגרת החיים שלכם. 

מה לומדים בקורס ג'הארה?

נושאי הלימוד בקורס ג'הארה משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות קורס ג'הארה כולל את הנושאים הבאים: הכשרה לטיפול באוכלוסיות בריאות, הכשרה לטיפול באוכלוסיות מגוונות, ג'הארה - אינטגרציה, ג'הארה - תרגילים אקטיביים ועוד. טכניקת הג'הארה מתבססת על חמש תפיסות יסוד: "תמיכה" - תמיכה במבנה השלד ובעמוד השדרה של המטופל, "התאמה" - התאמת הטיפול לצרכי המטופלים.

תפיסה נוספת היא "התרחבות" - תופסת מקום מרכזי בטכניקת הג'הארה ופירושה התארכות והתרחבות מתמדת בעמוד השדרה שכוללות הגדלה של הרווח בין החוליות המפחיתה את הלחץ על מערכת העצבים, מצב זה מושג על ידי התנועה שהמטופל צריך לבצע במים במהלך הטיפול.

בנוסף, "ללא מאמץ" - מתייחסת למים כאל "מדריך" המוביל את המטופל לציפה רגועה או לשקיעה קלה בתוכם, ללא מאמץ, בשלווה ותוך הקשבה לגוף, "היעלמות" - מתייחסת להתבהרות התודעה של המטופל בזמן הטיפול ולגישה של המטפל ש"מניח את האגו בצד". טיפול בטכניקת הג'הארה מיועד לכל אדם משום שהוא מקנה תחושת שחרור גופני ושקט נפשי, אך הוא מיועד בעיקר לאנשים הסובלים מכאבי גב ושנמצאים לפני או אחרי ניתוחי גב.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס ג'הארה?

מסיימי השנה הראשונה בקורס ג'הארה מקבלים תעודת "מטפל מוסמך בטכניקת הג'הארה" מטעם מוסד הלימודיםם הרלוונטי. מסיימי השנה השנייה בקורס ג'הארה מקבלים תעודת "מטפל בכיר בטכניקת הג'הארה" מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

תחום הרפואה המשלימה זוכה להצלחה בישראל וברחבי העולם. אם אתם מעוניינים להיות מטפלים אלטרנטיביים ולהתמקצע ברזי הרפואה המשלימה בתחומים נוספים תוכלו לקרוא עוד על קורס תזונה לפי סוג דם. הקורס לוקח בחשבון כי לכל אדם סוג דם שונה, ועל כן צריל למצוא לו את התזונה המתאימה והמספקת ביותר עבורו. קורס נשימה מודעת (ריברסינג) הינו קורס אחר, אשר מציע לימודים מעניינים וחשובים במיוחד למיקוד וריכוז הגוף. אם הינכם מתעניינים בתחום זה, סובלים מחוסר ריכוז בלימודים תחום זה עשוי להקל עליכם ולשפר את תפקודכם. 

לימודי הומיאופתיה גם הם כוללים את כוחות המים לרפא. הלימודים מתבססים על העובדה כי בעת שמוהלים אלרגן פעמים רבות, התמהיל עוזר בריפוי בעיות רפואיות ומקל על לחצים נפשיים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎