קורס עיסוי שיקומי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיסוי שיקומי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי שיקומי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי שיקומי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיסוי שיקומי

בשנים האחרונות, תחום לימודי הרפואה משלימה הפך למבוקש ביותר ומהווה לפעמים אלטרנטיבה לטיפול התרופתי שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית. במסגרת לימודים אלו ניתן למצוא לימודי עיסוי על כל גווניהם השונים. בין היתר, קיים תחום חדש יחסית, הנקרא לימודי עיסוי שיקומי. עיסוי זה מהווה טיפול משקם, שנועד לסייע בתיקון שרירים ורקמות רכות שנפגעו ולהחזיר את המטופל לבריאות תקינה. ההתעניינות הגוברת בתחום זה הובילה מכללות ומוסדות לימוד רבים להציע תוכניות לימוד ייחודיות להכשרת אנשי עיסוי שיקומי איכותיים ומקצועיים.

הלימודים יקנו לכם את היכולת לעזור לאנשים הסובלים פיזית במשך שנים, לרפא את מכאוביהם ולהחזיר להם את הניידות ואת איכות החיים שלהם. בקורס תלמדו לאבחן את הבעיה, גם במהלך שיחה ראשונית עם המטופל, וגם בעזרת אבחון פיזי, תקבלו כלים למצוא את השריר הפגוע (שלעיתים גורם לבעיות בכל הגוף ולכן לעיתים מסתתר במקומות הרחוקים מהכאב שאותו הוא מקרין), לעסות אותו בצורה שתחדור אליו אך לא תסב נזק לגוף המטופל, להקל על הכאב גם במקום בו נמצא השריר הפגוע וגם בשאר חלקי הגוף, להדריך את המטופל להתנהלותו בחיי היום יום ועוד. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי שיקומי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי שיקומי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיסוי שיקומי

מכללות רבות לרפואה משלימה מציעות כיום לימודי עיסוי שיקומי. עיסוי זה יעיל מאוד בהתמודדות עם כאבים כרוניים כמו כאבי גב וצוואר, בעיות שלד שריר, פציעות ספורט, מתיחה וקריעה של שרירים ורצועות, תופעות כאב מוקרן ועוד. תחום זה משחזר ומשקם את פעולת המפרקים והשרירים, מגדיל את טווחי תנועת השרירים, מחזק אותם ומונע פגיעה חוזרת, בולם התפתחות דלקות ברקמות הפגועות ומפזר שטפי דם, מגביר אספקת דם אל הרקמות הפגועות, מחזק את הכוח והסיבולת של שרירים, רצועות וגידים, משכך כאבים ומרגיע את מערכת העצבים הכללית. 

העיסוי השיקומי כולל טכניקות של הנעת שרירים ומפרקים המיועדות לשחזור תפקודי התנועה של הגוף, וטכניקות מתיחה להגמשת השרירים הפגועים. אם השרירים חוזרים לנוע בצורה תקינה, סימן שהטיפול הצליח. מדובר בלימודים מעניינים, מאתגרים, שייפתחו בפניכם דלת לתחום שיקום השרירים של מטופלים רבים, אשר חייהם ישתפרו בצורה ניכרת לאחר הטיפול שתעניקו להם. אם אתם מתעניינים בתחום העיסו השיקומי, ייתכן ותרצו גם ללמוד פיזיותרפיה, ולהתפתח בתחום. 

למי מתאימים לימודי עיסוי שיקומי?

קהל היעד של קורס עיסוי שיקומי הוא כל מי שמעוניין לעסוק בעיסוי עם התמקצעות בחלק השיקומי, למסז'יסטים ומטפלים במגע שמעוניינים להעשיר את מגוון הטיפולים אותם הם מעניקים למטופלים שלהם, מעסים שמחפשים כיוון טיפולי חדש, לאנשים שרוצים ללמוד עיסוי שיקומי להתפתחות וצמיחה אישית, או למי שמעוניין ללמוד עיסוי שיקומי לא כדי לעסוק בכך באופן מקצועי, אלא כדי להעניק טיפול לחברים קרובים או בני משפחה הזקוקים לכך. 

הקורס מיועד כמובן לאנשים הנמצאים במצב פיזי תקין, שיכולים לעסוק בעיסוי למשך שעות כל יום. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס עיסוי שיקומי?

תנאי הקבלה לקורס עיסוי שיקומי משתנה ממוסד למוסד: בחלק ממוסדות הלימוד מתקבלים בעלי 12 שנות לימוד, שיעברו ראיון קבלה קצר, שבוחן את מידת התאמתם ללימודים. ובחלק ממוסדות הלימוד מתקבלים רק אנשים שצברו ניסיון בעבודה טיפולית באחד מתחומי הרפואה או הרפואה המשלימה (דמיון מודרך, טיפול באומנות, קנסיולוגיה ועוד), ושיש ברשותם תעודת הסמכה שמעידה על 120 שעות לימוד אקדמיות של אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של גוף האדם.

מכיוון שמדובר בעבודה הדורשת מאמץ פיזי קבוע במשך כל שעות העבודה, על המועמדים ללימודים להיות במצב בריאותי תקין ובכושר פיזי בסיסי, ללא מגבלות המונעות מהם להעניק מסאז'ים במהלך יום עבודה שלם. 

מה משך קורס עיסוי שיקומי?

משך הלימודים בקורס עיסוי שיקומי משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי עיסוי שיקומי כוללים 21-22 מפגשים של 4 שעות, כלומר - כארבעה חודשים. ישנם קורסים מעמיקים יותר, הנמשכים כחצי שנה (40 מפגשים בסך הכל).

מכיוון שברוב המכללות מודעים לעובדה כי המועמדים שלהם בעלי עיסוקים שונים במהלך היום - רוב המכללות מציעות מסלול לימודים זה בשתי מתכונות: מתכונת בוקר, לאנשים שעסוקים בשעות אחה"צ או מתכונת ערב, המתאימה דווקא לאנשים עובדים במשרה מלאה. 

מה לומדים בקורס עיסוי שיקומי?

נושאי הלימוד בלימודי עיסוי שיקומי משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד הסטודנטים לומדים לאבחן בעיות שונות ולטפל בהן תוך התמקדות בשרירים. חלק מהקורסים שמים דגש על טיפול ממוקד בבעיות מסוימות כמו : נקע, דורבן, כאבי ברכיים ועוד. חלק מהקורסים כוללים לימוד מעמיק של תנועות השריר, טיפול בפתולוגיות נפוצות של השרירים, איתור של נקודות מעוררות כאב (נמ"כ) והיבטים פסיכולוגיים של הטיפול. רבים מהקורסים כוללים תרגול מונחה (סטאז'). 

רבים יכולים לחשוב שמדובר ברפואה מונעת, הדומה בתכניה ללימודי פיזיותרפיה, אולם, כדי ללמוד פיזיותרפיה יש צורך להשקיע 4 שנות לימוד. הלימודים עצמם נחשבים לסיזיפיים יותר והינם נחשבים כתואר ראשון. לימודים נוספים המתאימים בתכניהם אך מתמקדים בשיטת טיפול שונה, הינם לימודי הידרותרפיה. הרעיון העומד מאחורי שיטת טיפול זו היא שההקלה על הכאבים הקיימים נעשית על ידי טכניקות טיפול שמקורן במים.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס עיסוי שיקומי?

בוגרי קורס עיסוי שיקומי, אשר יעמדו בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

ודאי תשמחו לגלות כי כיום הדרישה לטיפולים השייכים לרפואה המשלימה הינם פופולאריים ביותר ומתאפשרים לאנשים במחירים מוזלים דרך קופות החולים השונות, בין אם מכבי, כללית או מאוחדת. משום כך, כדי לצבור שם במסגרת לימודים אלו, כדאי לרוב להתחיל את הסטאז' או את העבודה המעשית שם, ובמקביל לשאוף להקיף מרפאה פרטית בנושא.

רק בצורה של שיווק ומקצועיות ניתן להגיע לשם במקצוע, המוביל ללקוחות רבים. לכן כדאי להשקיע בכך כבר במהלך הלימודים ולחפש מקומות טובים להתמחות. כמו כן, אם סיימתם כבר את הלימודים, תוכלו להשתלב באחד מקורסי השיווק השונים הקיימים כיום בשוק, ולרכוש בעצמכם את הכלים הנכונים להיות מטפלים בעלי שם ולקדם את עצמכם בצורה טובה ויעילה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎