קורס קינסיולוגיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קינסיולוגיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קינסיולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קינסיולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קינסיולוגיה

קינסיולוגיה בתחום הרפואה האלטרנטיבית (קינסיולוגיה יישומית), הינה שיטה לאבחון ובדיקת מכלולי עצבי האדם, באמצעות גירוי השריר והאיברים. כמ כן הקינסיולוגיה עוסקת בתורת חקר הגוף בתנועה. גישה טיפולית זו נועדה לחדש את מעבר האנרגיה בגוף האדם מחסימות, רגשיות, נפשיות, תזונתיות וכדומה. הזרמת האנרגיה המחודשת נועדה לאפשר למטופל להגיע לאיזון בתחומי החיים השונים.

בתורת הקינסיולוגיה יש שילוב של טכניקות שונות שמטרתן להביא לשיפור התקשורת בין המוח וחלקי הגוף השונים. הטכניקות כוללות: תרגילי מוח, הליכה מרובה המסייעת לפיתוח הרשת העצבית בין שתי אונות המוח ואף נטילת אחריות אישית כמפתח לשינוי. קורס קינסיולוגיה נועד להכשיר מטפלי תרפיה בשיטת הריפוי הזו ולייעל את יכולותיהם לטיפול בבעיות פיזיות ורגשיות אצל המטופלים שמגיעים אליהם. אם גם אתם מעוניינים בידע זה לצורך העשרה אישית, או שאתם מעוניינים בבחירה במקצוע מרתק לעתיד, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף ולהשאיר כאן את פרטיכם לקבלת מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קינסיולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קינסיולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קינסולוגיה

טכניקת הטיפול בקינסיולוגיה פותחה לפני כארבעים שנה בארצות הברית. גישה זו מתמקדת בהזרמת אנרגיה בגוף. מקור השם הוא במילה היוונית Kinessis, שמשמעותה - תנועה ולמעשה מדובר בתורה שבה מתמקדים בשרירים ובחקר התנועה. הטכניקה מאפשרת לשחרר ממתחים באמצעות שיפור התקשורת בין חלקי המוח והגוף השונים. התהליך יתבצע בעזרת תרגילי מוח, הליכה רבה (המסייעת לפיתוח הרשת העצבית בין שתי אונות המוח) ואף בשימוש בקלפי סיפור מאויירים לצורך התבוננות פנימי. כמו כן מדגישה הקינסיולוגיה את האחריות האישית כמפתח לשינוי. במסגרת לימודי הקינסיולוגיה ניתן למצוא תתי התמחויות מגוונות כמו: קינסיולוגיה יישומית, קינסיולוגיה חינוכית, קינסיולוגיה ותזונה, קינסיולוגיה כללית, קינסיולוגיה לילדים, קינסיולוגיה קלינית, קינסיולוגיה רגשית, קינסיולוגיה שימושית ועוד.

לתורת הקינסיולוגיה יש יישומים רבים המאפשרים לאדם להגיע למצב של איזון כמו: חיזוק המערכת החיסונית, שחרור חסימות אנרגיה מבניות, רגשיות, החשמליות, והתזונתיות ופיזיות ושיפור יכולות למידה ושיפור ההתמודדות עם מצבי לחץ ומתח. לימודי קינסיולוגיה יעניקו לסטודנטים שלומדים אותם ידע רב בתחום רפואה משלימה, שיאפשר להם להציע מגוון טיפולי איזון גוף נפש. אם גם אתם מעוניינים לעסוק בתחום כמטפלים ולהנות מחוויית לימודים מעשירה ובמקצוע מתגמל ומרתק, מהרו להירשם ללימודי קורס קינסיולוגיה.

למי מיועד קורס קינסיולוגיה?

לימודי קינסיולוגיה מוכוונים לקהלי יעד מגוונים. הקורס הבסיסי בקינסיולוגיה, פונה לקהל הרחב שמעוניין ללמוד תחום ייחודי בתחום הרפואה המשלימה, בין אם לצבירת ידע זה בשביל העשרה אישית, או בשביל קריירה בתחום הקינסיולוגיה כיועצים מוסמכים.

קהל יעד נוסף הוא של מטפלים ברפואה משלימה שמעוניינים לצבור ידע נוסף ברפואה האלטרנטיבית, שאותו הם יוכלו להציע למטופלים שבאים אליהם לטיפול. לימודי תחום קינסיולוגיה חינוכית יוכוונו למורים, יועצים חינוכיים, מטפלים מנטורים וכדומה. לימודים בתחום קינסיולוגיה ותזונה יוכוונו גם לתזונאים, דיאטנים וכדומה.

קורסי קינסיולוגיה מתקדמים מיועדים בעיקר לבוגרי קורסי קיסיולוגיה למתחילים שיש להם תעודה וידע בסיסי בתחום זה והם מעוניינים להתקדם בתחום באמצעות לימודי המשך אלה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס קינסיולוגיה?

ברוב המקרים לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים בכדי להתקבל לקורס קינסיולוגיה. בחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים להציג אישור סיום 12 שנות לימוד. ייתכן אף כי יידרש מן המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה. כמו כן ברוב המקרים המועמדים יצטרכו לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד להשתתפות בלימודי קורס קינסיולוגיה, כמו גם את רמת המוטיבציה של המועמדים להשתתף בקורס זה.

כמו כן יידרש מן המועמדים לשלוט טוב בשפה העברית מכיוון שששפת הלימוד ברוב המכללות בארץ היא עברית.

בכדי להתקבל לקורסי קינסיולוגיה מתקדמים, יצטרכו המועמדים להיות בעלי תעודה וידע בסיסי בתחום הקינסיולוגיה ומעבר קורס קינסיולוגיה למתחילים.

כמה זמן נמשך קורס קינסיולוגיה?

משך לימודי קינסיולוגיה משתנה בין המכללות השונות ובין מסלולי הלימוד למתחילים ומסלולי הלימוד למתקדמים. קורסים בסיסיים בתחום יימשכו בין חמישים לשבעים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שנים עשר לשמונה עשר מפגשים. סה"כ בין ארבעה חודשים לחצי שנה. הקורסים המורחבים ייערכו במסגרת רב שנתית. בין שנה לשנתיים כשכל שנת לימוד תיתן הסמכה נוספת כמטפלי קינסיולוגיה מוסמכים וכמטפלי קינסיולוגיה בכירים, בהתאמה. בדרך כלל יתקיימו הלימודים בין פעם לפעמיים בשבוע. לעיתים יתקיימו הלימודים אף בימי שישי.

חלק מן המכללות יפתחו את הלימודים האלה במסגרת של לימודי ערב. זה נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה, גם להשתתף בקורס קינסיולוגיה ולקבל הסמכה מקיפה בתחום.

מה לומדים בקורס קינסיולוגיה?

במסגרת לימודי קינסיולוגיה ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע רב בתחום. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: תרגילי מוח ככלי ליצירת שילובים בין המוח לגוף, אומנות בדיקות השריר, ראייה והתבוננות - איזון מערכת המוח-גוף לראייה ותפיסה, מערכת הקשב והשמיעה - איזון מערכת המוח-גוף לקשב, מוטוריקה גסה ותחושה עמוקה, מוטוריקה עדינה והבעה בכתב, העצמה אישית, קלפים מאויירים ככלי לעבודה רגשית, ניתוח אינטליגנציות מרובות בתנועה במסלול השמונה, פיתוח כישורי הדרכה ובניית מערכי הדרכה ואימון, הכרות עם קינסיולוגיה ותזונה, מבוא לנושאי קינסיולוגיה כללית, קינסיולוגיה לילדים, קינסיולוגיה קלינית, קינסיולוגיה רגשית, קינסיולוגיה שימושית ועוד. את הקורס יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחומם, בעלי ידע וניסיון מקצועי רב.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס קינסיולוגיה?

לבוגרי קורס קינסיולוגיה שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם שכוללות: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, השתלמות מעשית והגשת פרויקט סיום במכללות שדורשות זאת, תוענק תעודה מטעם המכללה בה הם למדו. לבוגרי לימודי קינסיולוגיה למתחילים ולבוגרי לימודי קינסיולוגיה למתקדמים תוענק תעודת גמר והסמכה כמטפלי קיסיולוגיה מוסמכים ובכירים בהתאמה. באמצעות התעודות האלה יוכלו הבוגרים להתקדם ללימודי המשך, או להציג את מועמדותם למשרות בתחום הקינסיולוגיה.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס קינסיולוגיה?

בפני בוגרי קורס קינסיולוגיה עומדת האפשרות להתקדם ללימודים המשך נוספים, כדי לשפר את יכולותיהם כמטפלים ברפואה משלימה. לדוגמא" קורס אבחון הוליסטי שזהו התחום שנותן ללומדים אותו כלים ופרקטיקות מעניינות אשר יכולות לסייע באבחון בעיות פיזיות ונפשיות. אבחון הוליסטי מתבסס על הקשבה ובחינת פניו, שפת הגוף, תווי פנים ודיבורו של המטופל וכך המטפל קולט את המסרים המגיעים מן המטופל.

תחום לימודים אפשרי נוסף ללימוד הוא קורס טיפול בתנועה לילדים עם צרכים מיוחדים. קורס זה יעניק לסטודנטים ידע בתחום בעל ערך מוסף של סיוע לילדים בעלי בעיות תיפקודיות, שזקוקים לסיוע בפיתוח היכולות המוטוריות שלהם (למשל לסייע להם לשרוך את שרוכי הנעליים). זה יתבצע באמצעות טיפולים ייחודיים בתנועה.

במה עוסקים בוגרי קורס קינסיולוגיה?

בוגרי קורסי קינסיולוגיה יוכלו למצוא תעסוקה בתחומי הרפואה המשלימה במסגרת קופות החולים השונות. כמו כן הם יוכלו לעבוד במסגרת של קליניקות פרטיות ומרכזי ספורט וספא. בתחילת דרכם המקצועית הם יוכלו לעבוד כשכירים בתחום, תחת עינם הפקוחה של מטפלי קינסיולוגיה בכירים. לאחר שהבוגרים יצברו ניסיון ושם בתחום טיפולי הקינסולוגיה הם יוכלו לפנות אל האפיק העצמאי ולפתוח קליניקה פרטית בביתם, או במשרד קטן אותו הם ישכרו. בהדרגה הם יוכלו להתקדם מקצועית, להגדיל את קהל לקוחותיהם להעלות את המוניטין שלהם.

בוגרי התחום בעלי ניסיון עשיר יוכלו להציג מועמדות לתפקידי מרצים בקינסיולוגיה, במסגרת של מכללות לרפואה משלימה. כך הם יוכלו להעביר מניסיונם העשיר לדור הבא של מטפלי הקינסיולוגיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎