קורס אייפק - IPEC

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי IPEC - אייפק

אייפק – באנגלית Integrated Physical Emotional Clearing – IPEC, הינה שיטת טיפול מעולם הרפואה ההוליסטית, שעמה ניתן לזהות מחסום אנרגטי בגוף האדם, שעלול לגרום לבעיות נפשיות, או פיזיות ולהציע כלים להתמודדות עם אותם מצבים. השיטה מטפלת באדם כמיזוג של גוף ונפש. גישה זו, פותחה בשנות התשעים של המאה העשרים באמצעות שיתוף פעולה בין פסיכולוג למומחה ברפואה סינית. האבחון מושתת בעיקרו על ביופידבק של מערכת השרירים. יצירת תמונה מלאה של מערך האנרגיה תראה את נקודות החולשה במערכת ומה מוביל למה בדרך להידרדרות בריאותית.

קורס שיטת אייפק נועד להכשיר מומחים ברפואה משלימה שיוכלו הן לאבחן חסימות אנרגטיות, שמהן עלולות להתפתח מחלות ומצוקות נפשיות והן להציע אפשרויות טיפול באמצעות מיזוג מגוון טיפולים מתחום הרפואה סינית, הומיאופתיה, רפואה הודית, קינסיולוגיה ועוד. אם גם אתם מעוניינים להפוך למטפלים בשיטת IPEC ולזכות בחוויית לימודים ובמקצוע מרתק לחיים, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף וגם להשאיר פרטים בשביל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אייפק - IPEC?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אייפק - IPEC?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס אייפק

שיטת אייפק היא בעצם ניקוי פיזי ורגשי, כאשר הטיפול בקשיים פיזיים ופסיכולוגיים נעשה בצורתו הטבעית. טיפול אייפק פותח על ידי הפסיכולוג הקליני ד"ר אורי קניג בשנת 1997, בשיתוף פעולה עם המומחה לרפואה סינית עדי שאנן. שיטת אייפק שייכת לקבוצה מצומצמת של גישות טיפוליות המתמודדות עם מכלול התחום של סימפטומים, מחלות וקשיים פיזיים או נפשיים אשר מפריעים לאדם. טיפול בשיטת אייפק משלב תחומים וטכניקות מתחומי הרפואה הסינית, איורוודה, פסיכולוגיה, NLP ובאמצעות מיזוג זה יוצרים תהליכי ניקוי ושחרור אנרגיות, כמו גם טיפול עומק ברבדים שונים ברמה פיזיולוגית וברמת התת מודע.

באמצעות לימודי אייפק תרכשו כלים טיפוליים מיוחדים אשר בוחנים את אופן האינטגרציה של הגוף והנפש, ותלמדו כיצד סינדרומים שונים מפרים את האיזון האנרגטי ומובילים ליצירת מחלות. כלים טיפוליים אלו תוכננו כדי למדוד את רמת האנרגיה באיברים ובמערכות השונות בגוף האדם, בין אם האנרגיה מבוססת על המערך הפסיכולוגי או הפיזי. אם אתם מעוניינים להפוך למטפלים מוסמכים בשיטת IPEC, מהרו להירשם לקורס אייפק ותזכו לחוויית לימודים מעשירה, לידע רב בתחום הרפואה המשלימה ולמקצוע מרתק לחיים.
קורס אייפק - IPEC
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס אייפק IPEC?

מסלול ההכשרה של לימודי שיטת אייפק מיועד לכל אנשי המקצוע בתחומי בריאות הגוף והנפש, אשר מעוניינים לצבור ידע נוסף שישפר את יכולות הטיפול שלהם וכל להביא לשיפור במצבם של המטופלים שבאים אליהם. כמו כן, לימודי שיטת IPEC, יוכוונו לסטודנטים אשר לומדים באופן פעיל במכללות מוכרות לרפואה משלימה לקראת תואר של מטפלים,
וקורס זה מהווה חלק מן מסלול הלימודים.

קורס אייפק מוכוון גם לאנשים חסרי רקע קודם בתחום הרפואה המשלימה, שרוצים להפוך למטפלים מוסמכים בשיטת IPEC. כמו כן לאנשים בעלי רקע קודם בטיפול באמצעות קינסיולוגיה, שמעוניינים לשכלל את יכולות הטיפול שלהם ולהוסיף לעצמם ידע נוסף, שבאמצעותו הם יוכלו הביא לשיפור במצבם הפיזי והנפשי של המטופלים שלהם.

מה הם תנאי הקבלה לקורס אייפק IPEC?

במכללות לרפואה משלימה רבות בהן לומדים קורס אייפק לא יהיו תנאי קבלה מחמירים. למרות זאת בדרך כלל יידרש מן המועמדים להיות עם 12 שנות לימוד. לעיתים חלק מן המכללות אף יבקשו שהמועמדים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה. על המועמדים להציג ידע טוב בעברית, מכיוון ששפת הלימודי ברוב המכללות היא עברית.

לקורסים מתקדמים בשיטת אייפק יידרש להגיע עם ידע קודם ובסיסי בתחום. ייתכן אף שכדי להתקבל יהיה על המועמדים לעבור קורסי השלמה בנושאי אנטומיה ופיזיולוגיה

ברוב המכללות יידרש מן המועמדים שמעוננינים ללמוד קורס שיטת אייפק , לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה שלהם לעסוק בתחום הרפואה המשלימה.
קורס אייפק - IPEC
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס אייפק IPEC?

משך לימודי שיטת אייפק משתנה בין המכללות השונות ובין קורסי מבוא קצרים לקורסים מורחבים שנערכים במתכונת רב שנתית. הקורסים הקצרים יימשכו בין שישים למאה שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין חמישה עשר לעשרים וחמישה מפגשים. קורסים ארוכים יותר נמשכים קרוב לשנה בהן מספר שעות הלימוד הוא בין מאתיים לארבע מאות. כמו כן יש קורסים רב שנתיים (בין שנה לשלוש שנים) בהן מספר שעות הלימוד הוא בין אלף לאלף וחמש מאות.

בדרך כלל תתקיים הדרכת אייפק בין פעם לפעמיים בשבוע ולעיתים נוסף על כך גם בימי שישי. רוב המכללות יציעו לימודים אלה במתכונת של לימודי ערב, בכדי לאפשר למי שעובד במשרה מלאה גם ללמוד קורס זה.

מה לומדים בקורס אייפק IPEC?

ברוב מוסדות הלימוד, לימודי אייפק משלבים את הפן העיוני והמעשי. במסגרת לימודים אלה, יקבלו הסטודנטים כלים מגוונים לשכלול יכולות הטיפול שלהם. נושאי הלימוד הנפוצים הינם תיאוריה ופרקטיקה של מושג האנרגיה וטיפולים שונים ברמה האנרגטית, ביופידבק של מערכת השרירים ושימושיו באייפק, מסלולי אנרגיה (מרידיאנים) ונקודות טיפול (נקודות אקופונקטורה) על פי הרפואה הסינית. כמו כן יעסקו בנושאי "מבחן השרירים", הכרות עם חמשת האלמנטים, תזונה על פי שיטת IPEC, הכרות עם מושג הפסיכותרפיה ונקודות אנרגטיות, פסיכולוגיה ושיטת אייפק, מיפוי נקודות אנרגיה, אייפק ופרחי באך, אייפק וקינסיולוגיה. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים ומרצות מומחים בשיטת IPEC, בעלי ידע רב וניסיון מקצועי. 

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של הדרכת אייפק, עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: לימודי טיפול בפרחי באך, לימודי הילינג ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אייפק IPEC?

למי שמסיים לימודי קורס אייפק, אחרי שהשלים את כל חובות הלימוד שלו שכוללות: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, השתלמות מעשית והגשת פרויקט סיום, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. בקורסים הרב שנתיים יוענקו תעודות אחרי כל שנת לימוד. מי שמסיים שנת לימוד ראשונה יקבל תעודת מטפל מוסמך בשיטת אייפק. ומי שמסיים שתי שנות לימוד יקבל תעודת מטפל בכיר בשיטת אייפק.

באמצעות תעודת הגמר וההסמכות המגוונות שהבוגרים מקבלים, הם יוכלו או להמשיך ללימודי המשך בתחום הרפואה המשלימה, או לעסוק בתחום במסגרת קליניקות פרטיות, או במסגרת כיסויי הביטוחים של קופות החולים, כשכירים או כעצמאיים.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס אייפק IPEC?

בוגרי הדרכת אייפק בסיסיים יכולים לפנות ללימודים מתקדמים בתחום. באמצעות לימודים רב שנתיים הם יכולים להגיע לדרגות הסמכה שונות של מטפל מוסמך ואף של מטפל בכיר. לימודי המשך נוספים אפשריים הן של קורס זן שיאצו. בקורס זה ילמדו הסטודנטים את נושא מיפוי נקודות האנרגיה והמרידיאנים והפעלת לחץ עליהם באמצעות מגע, כדי לשפר את מצב בריאותו של המטופל.

נוסף על כך, קורס המשך אפשרי הוא לימודי תטא הילינג. במסגרת לימודים אלה יקבלו הסטודנטים ידע רב באופן תיעול האנרגיה מן המטפל אל המטופל, באופן שינקה את נשמתו מכל מה שמגביל את המטופל. שיטה זו אף עושה שימוש בתהליכי דימיון מודרך, בכדי לשחרר את הנשמה מכבלים מגבילים.

במה עוסקים בוגרי קורס אייפק IPEC?

בסיום הלימודים יוכלו בוגרי המסלול להשתלב במסגרות קופות החולים השונות, במסגרת הכיסויים הביטוחיים שהם מעניקים למטופלים. כמו כן יוכלו בוגרי הקורס לעבוד במסגרות של קליניקות פרטיות או מכוני ספא כמטפלים שכירים. לאחר שיצברו ניסיון ויעלו את המוניטין שלהם בתחום, ייתכן כי הבוגרים יוכלו לפתוח קליניקה פרטית משלהם, בין אם בביתם, או במשרד קטן אותו הם ישכרו לשם הענקת טיפולי האייפק. אפשרות זו הינה רווחית ביותר, אולם היא מחייבת בנייה של קהל לקוחות נאמנים שיגיעו לטיפול בימים ושעות קבועים.

אופק תעסוקתי נוסף הוא כמרצים במסגרת של מכללות לרפואה משלימה. מטפלים בכירים בשיטת אייפק שצברו ניסיון מקצועי רב וגם ידע מקיף בנושא, יוכלו באופן זה להעביר מהידע שלהם לדור הבא של מטפלי אייפק.
מודעה
מחפש קורס אייפק - IPEC?
מחפש קורס אייפק - IPEC?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה