קורס איורוודה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס איורוודה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איורוודה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איורוודה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי רפואה הודית - איורוודה

איורוודה שפירושה בשפת סנסקריט הוא "הידע לחיים ארוכים". זוהי שיטת טיפול במסגרת הרפואה המשלימה שמקורה ברפואה הודית מסורתית המעניקה ידע וכלים לאבחון, טפול ושמירה על האיזון וההרמוניה בין הגוף, הנפש והיקום באמצעות אורח חיים נכון. איורודה מתבססת על ההנחה כי הכל מקורו בטבע, וכי חמשת האלמנטים שקיימים בטבע: אש, רוח, מים, מרחב ואדמה, מתקיימים בכל אדם בשילובים שונים, כאשר מטרת הטיפול היא למצוא את האיזון ולטפל באדם באופן המתאים רק לו.

תזונה תקינה, אורח חיים בריא ושימוש בצמחי מרפא נועדו לשמור על מערכת העיכול שבתורה יש לה תפקיד מכריע בשמירה על הבריאות על פי תורת רפואה הודית. במהלך הקורס יכירו המשתתפים את עקרונות השיטה המבוססים על תזונה נכונה, יוגה, מדיטציה, צמחי מרפא, אסטרולוגיה, נשימות ועיסויים. אם גם אתם מעוניינים בידע ברפואה עתיקה זו, בין אם להעשרה עצמית, או למטרת תעסוקה בתחום, ולא מעוניינים לטוס בכדי להתקבל אל לימודי איורוודה בהודו, קורס איורוודה במכללות השונות בישראל מיועד לכם. אתם מוזמנים לקרואת את המידע בעמוד זה וגם תוכלו להשאיר את פרטיכם, כדי לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איורוודה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איורוודה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי איורוודה

שיטת איורוודה משמשת ככלי להרזיה, להורדת כולסטרול, לטיפול ביתר לחץ דם, הורדת לחצים, אלרגיות ועוד. הטיפול ניתן באמצעות עיסויים, תזונה נכונה, מדיטציה, ניקוי רעלים מהגוף וצמחי מרפא המאיצים את ריפויו של המטופל ומשלימים  את התחושה של חיים בריאים. שיטות הריפוי המסורתיות שמו דגש על טיפול במערכת העיכול, שלה הם ייחסו חשיבות רבה לשיפור בריאותם של האנשים ואיזון גוף ונפש.

המודעות לאורח חיים בריא והרמוני, מביא יותר ויותר אנשים לתוך מקצועות הריפוי המשלים ומאפשר שינוי תפיסתי. הלימודים בקורס האיורוודה מקנים למשתתפים ידע פרקטי ומקיף בתורת האיורוודה לצורך איבחון, טיפול וריפוי ומעניקים כלים לטיפול הקשוב לגוף ולנפש. אם גם אתם מעוניינים להתמחות ברפואה המשלימה ולהתמקד ספציפית במסגרת לימודי רפואה הודית, מהרו להירשם ללימודי קורס איורוודה ותהנו מחוויית לימודים מעשירה וממקצוע מרתק לעתיד.

למי מיועד קורס איורוודה?

לימודי איורוודה מוכוונים לכל מי שיש לו גישה טיפולית חיובית ורצון לסייע לאנשים עם בעיות רפואיות מגוונות, בין אם להעשרה עצמית, או לקריירה בתחומי רפואה הודית. קורס איורוודה אף פונה למדריכי ומורי יוגה, שרוצים להתמחות בענף נוסף מתחום התרבות ההודית ולשכלל את יכולות הטיפול שלהם.

קהל יעד נוסף הוא של אנשים שעברו בעבר קורס עיסוי איורוודה ועוסקים בתחום וכעת מעוניינים להוסיף לעצמם ידע מקצועי נוסף, כמו גם התמחות כללית יותר בתחום איורוודה.

קהל יעד נוסף הוא של מומחי תזונה, שמעוניינים בצבירת ידע בנושאי אוכל לעומת בריאות, למטרת איזון גוף נפש, במסגרת לימודי תזונה איורוודית.

מה הם תנאי הקבלה לקורס איורוודה?

בכדי להתקבל ללימודי קורס איורוודה על המועמדים לקורס להיות עם 12 שנות לימוד. בחלק מן המכללות יידרש מהם אף להציג תעודת בגרות מלאה

תנאי נוסף לקבלה ללימודי קורס איורוודה הוא מעבר ראיון קבלה אישי עם ראשי חוג הלימודים. זה נועד לבדוק מה מידת ההתאמה של המועמדים השונים לקורס זה. כמו כן תימדד רמת המוטיבציה של המועמדים מנושאי הלימוד של רפואה הודית. בכדי להתקבל ללימודים אלה יידרש מן המועמדים לשלוט היטב בשפה העברית מכיוון ששברוב המכללות שמציעות קורס זה, שפת הלימוד היא עברית.

כמה זמן נמשך קורס איורוודה?

לימודי איורוודה בסיסיים שהם מעין סדנאות יימשכו החל ממפגשים דו יומיים של מספר שעות לימוד ועד קורסים קצרים של ארבעים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני כעשרה מפגשים. סה"כ כשלושה חודשים. לעומת זאת בכדי לקבל הסמכה של מטפלי איורוודה , נדרשים לימודים ארוכים של מספר שנים. בין שנה לארבע שנים. כאשר בכל סוף שנה יש אפשרות לקבל הסמכה שונה.

את הלימודים ניתן ללמוד במתכונת של יום לימודים מרוכז בשבוע, או במסגרת של לימודי ערב, בהם הלימודים ייתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ולעיתים אף בימי שישי. המכללות מנהלות את מסלול לימודי הערב כדי שגם אנשים שעובדים כל השבוע יוכלו להשתתף בלימודים אלה. 

מה לומדים בקורס איורוודה?

קורסי איורוודה משלבים ידע תאורטי ותרגול מעשי ובמהלכם ילמדו המשתתפים מגוון נושאים רחב שיעניקו להם כישורים כמטפלים בתחומי רפואה הודית . בין נושאי הלימוד הרבים ניתן למצוא את: הכרות עם איורוודה ויוגה ,שיעורי מבוא בתחום איורוודה והריון, לימודי תזונה איורוודית, בישול נכון, עקרונות האיורוודה, טכניקות שונות בלימודי עיסוי איורוודה (שירודארה, יוגי מסאז' ועוד), טיהור רעלים (פאנצ'ה קארמה), יוגה, צמחי מרפא, שמנים, אנטומיה ופיזיולוגיה, פילוסופיה של רפואה הודית, הכרות עם שיטות אבחון על פי רפואה הודית, מבוא של לימודי עיסוי איורוודה, התמחות מעשית בקליניקות. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם ובעלי הסמכה בתחום רפואה הודית.

מי שמתעניין בנושאי התרבות ההודית, עשוי לגלות עניין בקורסים הבאים: קורס ריקוד הודי, קורס עיסוי איורוודה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס איורוודה?

בוגרי קורסים קצרים וסדנאות של לימודי איורוודה, אחרי שעמדו בחובות הלימוד שלהם יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. בלימודים הרב שנתיים תוענק תעודת גמר ספציפית בסיום כל שנת לימוד. מי שעמד בכל חובות הלימוד שלו שכוללות: הגשת תרגילים, עמידה בחובת נוכחות, מעבר השתלמות מעשית ופרויקט גמר במכללות שדורשות זאת יקבל מספר תעודות.

בסיום השנה הראשונה הם יקבלו תעודת יועץ בריאות של רפואה הודית. בסיום השנה השניה הם יקבלו תעודת מטפל איורוודה מוסמך. ובסיום השנה השלישית הם יקבלו תעודת מטפל איורוודה בכיר. ייתכן כי מי שירצה להתקדם מעבר לזה בתחום יצטרך לטוס להודו בכדי להתקבל אל לימודי איורוודה בהודו.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס איורוודה?

בוגרי קורס איורוודה שסיימו שנת לימודים אחת והוכשרו כיועצי בריאות של רפואה הודית, יוכלו להתקדם לשנים הבאות של לימודי איורוודה ולקבל הסמכה של מטפל איורוודה מוסמך (אחרי השנה שניה) ומטפל איורוודה בכיר (אחרי השנה שלישית). תחום לימודים נוסף שהם יוכלו להתמקצע בו הוא לימודי דיקור סיני וכך הם ישפרו את ידיעותיהם בתחומי הרפואה ממזרח אסיה. לדיקור סיני יש אפקט טיפולי בשמירה על בריאות הגוף, שחרור ממתחים, טיפול בהרזיה ועוד.

קורס נוסף להתקדמות מקצועית בתחום תזונה הוא קורס תזונה טבעית. תחום הרפואה ההודית שמה דגש על שיפור תהליכי העיכול וכתוצאה מכך גם שיפור המצב הבריאותי של המטופל. תזונה טבעית נועדה להביא להביא לתחושה טובה בגוף וגם למניעת מחלות. הידע הנוסף הזה ישכלל את יכולותיו של המטפל המוסמך וכפועל יוצא מכך גם יעלה את איכות הטיפול שלו.

במה עוסקים בוגרי קורס איורוודה?

בוגרי לימודי איורוודה, אחרי שהשלימו את מכסת לימודיהם ובהתאם להסמכות השונות שקיבלו במסגרת לימודיהם יוכלו להציג את מועמדותם במסגרות של רפואה משלימה בקופות חולים שלהן יש הסדרים ביטוחיים כאלה. כמו כן הם יוכלו לעבוד בקליניקות פרטיות, כשכירים וכך לצבור ניסיון בתחום ולהעלות את המוניטין שלהם.

לאחר צבירת מספר שנות ניסיון כמומחי רפואה הודית, המטפלים יוכלו לפנות לאפיק עצמאי ולפתוח את הקליניקה הפרטית שלהם בביתם, או במשרד קטן שישכרו. כך בהדרגה גם יגדילו את מספר הלקוחות שלהם.

אפיק אפשרי נוסף לבוגרי לימודי רפואה הודית שצברו ניסיון רב בתור מטפלים ויש להם יכולות הדרכה טובות הוא להתמודד על משרות של מרצים במכללות לרפואה משלימה ולהעביר מן הידע שלהם לסטודנטים החדשים של לימודי איורוודה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎