קורס פרסונולוגיה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי פרסונולוגיה

פרסונולוגיה, באנגלית Personology, זו גישת אבחון תכונות אופי, שמבוססות על צפייה בתווי הפנים של האדם. מקור השיטה על פי ההנחה הוא בסין העתיקה. שם גם העריכו כי הפנים משקפות אנרגיות (צ'י), מזל ואף את מצבו הגופני של האדם. תורה זו מצטרפת לתורת הפיזיונומה, אותה פיתחו ביוון העתיקה, שעיקרה בחינת המראה החיצוני הכללי של האדם והבנת האופי ומאפייני האישיות שלו על פי זה. שיטה זו נקראת גם תורת תווי הפנים והיא מאפשרת לקבל מידע על אופי האדם, על הטראומות שחווה ולעיתים אף לחזות מה צופן עתידו. חלקי הפנים שמשמשים לאבחון הם: מרקם העור, פה המטופל, צורת האף, אופק הגבות, סנטר ועוד.

לימודי פרסונולוגיה (לעיתים ייקראו גם קורס תורת הפנים), נועדו להעניק לסטודנטים ידע נרחב באבחון מהותו של האדם וגם את המיומנויות אישיות, בין אם לצורך העשרה ואבחון אישי, או לצורך הכשרה כמאבחני אישיות. אם גם אתם מעוניינים בידע הזה ושואפים לעסוק בתחום, אתם מוזמנים לקרוא את הדף המצורף ואף להשאיר את הפרטים שלכם באתר, בכדי לקבל מידע נוסף אודות קורס פרסונולוגיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פרסונולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פרסונולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי פרסונולוגיה

פרסונולוגיה - תורת תווי הפנים המאפשרת לנו לאבחן קריאת תווי פנים, מקורה כנראה בסין העתיקה. האמונה שם גרסה כי האנרגיה שמשתקפת בפניו של האדם מעידה על הבריאות ולעיתים אף חוזה מה מצפה לו בעתיד. בראשית המאה העשרים השופט אדוארד וינסנט ג'ונס פיתח עוד את השיטה, כאשר צפה בנאשמים שהגיעו אליו לבית המשפט. על פי הערכתו תווי הפנים של מרביתם היו דומים. מחקרים נוספים, הראו כי היתה התאמה גבוהה בין תווי פנים לתכונות אופי. למומחיות בשיטה יש השלכות על אנשים שמגיעים לראיונות עבודה, יחסים בתוך המשפחה, בזוגיות ועוד. שיטה זו מנסה להסביר כיצד הגנים האנושיים התורשתיים באים לידי ביטוי במבנה הפנים ובהתנהגות שלנו, כאשר ישנם אבות טיפוס קדומים המקבצים יחדיו את כל תווי הפנים הדומים, ומצביעים על מאפיינים דומים בהתנהגות.

לימודי פרסונולוגיה יעניקו לסטודנטים ידע באבחון אופיים של האנשים ובאיזה דרך לטפל בהם במידת הצורך, כמו גם הכרות עם תורת תווי הפנים המקיפה. אם גם אתם מעוניינים בידע כזה מהרו להירשם לקורס פרסונולוגיה. באמצעות אימון בפרסונולוגיה תוכלו לשנות את הדימוי העצמי של האדם ובהתאם לכך לזכות אותו בהערכה עצמית גבוהה. קורס פרסונולוגיה יאפשר לכם לקרוא את תווי הפנים ולקבל מושג על האנשים שעומדים מולכם במהירות. קווי האופי שתאבחנו ישליכו על אופני ההתנהגות של אותם אנשים, מהלכי החשיבה שלהם ובעקבות כך – כיצד ניתן לגשת ולהתקרב אליהם.
קורס פרסונולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי פרסונולוגיה?

לימודי פרסונולוגיה מתאימים בעיקר לאנשים שעוסקים בתחום האבחון, אשר רוצים להוסיף ליכולותיהם כישורים נוספים שיסייעו להם לייעל את תהליכי האבחון וגם לקצר אותו. כמו כן קורס פרסונולוגיה יתאים לאנשים חסרי ידע בתחום שמעוניינים לצבור את הידע בתורה הזו בכדי להעשיר את עולמם ולפתח כישורים בין אישיים טובים.

הקורס אף יתאים לאנשים ממקצועות מגוונים שעשויים להפיק תועלת משיטת אבחון זו, כמו: אנשי עסקים, אנשים מעולם המשאבי אנוש, אנשי ביטחון, אנשי תקשורת, שופטים, פוליטיקאים, שחקני תיאטרון ועוד. כמו גם למאמנים אישיים ומטפלים שמשמשים כמנטורים לאנשים שבאים אליהם לייעוץ.

מה הם תנאי הקבלה לקורס פרסונולוגיה?

לרוב בכדי להתקבל אל לימודי פרסונולוגיה לא יידרשו תנאי קבלה כה מחמירים. בחלק מן המכללות ידרשו מן המועמדים לקורס להציג אישור סיום 12 שנות לימוד (לא תמיד ידרשו במכללות לעמוד בתנאי סף זה). נוסף על כך המועמד יצטרך לשלוט היטב בשפה העברית, כיוון שהלימודים ברוב המכללות הינם בעברית.

בחלק מן המכללות על המועמדים יהיה לעבור ראיון קבלה אישי עם ראש המסלול. זה נועד בכדי לבדוק באיזו מידה המועמד מתאים לקורס, כמו גם להעריך את המוטיבציה שלו להשתתף בלימודים אלה.

הקורסים המתקדמים באבחון על פי תווי פנים, מיועדים לסטודנטים אשר כבר סיימו קורס פרסונולוגיה בסיסי ויש להם ידע התחלתי - בסיסי ותעודה בתחום.
קורס פרסונולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס פרסונולוגיה?

משך לימודי קורס פרסונולוגיה משתנה ממכללה למכללה ובין קורסים בסיסיים וקצרים לקורסים מורחבים בתחום. רצוי לוודא זאת מראש במכללה אליה פונים. קורסים קצרים יימשכו בין ארבעים לשישים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין עשרה לחמישה עשר מפגשים. סה"כ בין שלושה לחמישה חודשים. הקורסים הארוכים יותר יימשכו בין מאה ועשרים למאה וחמישים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שלושים לארבעים מפגשים. סה"כ בין שמונה חודשים לשנת לימודים אחת. הלימודים לרוב יתקיימו במסגרת של בין מפגש אחד לשני מפגשי לימוד בשבוע, כאשר ייתכן ואחד מן המפגשים יתקיים בימי שישי.

רוב המכללות מציעות את קורס פרסונולוגיה במסגרת של לימודי ערב. זה נועד לאפשר גם לאנשים שעובדים במשרה מלאה ליהנות מאפשרות להשתתף בקורס זה.

מה לומדים בקורס פרסונולוגיה?

לימודי פרסונולוגיה יכילו תכני הלימוד המשלבים פן תאורטי ומעשי יחדיו. בין הנושאים ניתן למצוא את: הכרות עם תווי פנים תוך כדי התמקדות בכל חלק. ניתוח הנתונים שמספקים תווי הפנים שנבחנו, תרגולי ניתוח בזמן אמת ובאמצעות תמונות. שפת הגוף, ההבדל בין שפת גוף נשלטת ושפת גוף בלתי נשלטת, שפת גוף פתוחה ושפת גוף סגורה, כיצד להשתמש בטון הדיבור, נושא תקשורת בין אישית, פיקסציות, ליטופים וגירודים, החיבור לחלוקת תווי הפנים, קמטים, סימנים בפנים ומשמעותם, זיהוי וסיווג מרכיבי פנים, המרקם של עור הפנים, הכרות עם יסודות תורת תווי הפנים היוונית והמצרית העתיקות ועוד.

תורת הפרסנולוגיה מציגה ניתוח שהוא מרשים ומדוייק להפליא של מבנה האישיות, והיא יוצרת התבוננות מעמיקה לתוך האדם. הכלים שתלמדו הינם אמינים והם מעידים על כישורי האדם, דפוס חשיבותו, בריאותו ואילו חסימות נפשיות טמונות בו.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס פרסונולוגיה?

לבוגרים שמסיימים את מסלול הלימודים תינתן תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו לאחר שיעמדו בכל חובות הלימוד שלהם שכוללות:
  • עמידה בחובת נוכחות
  • הגשת תרגילים
  • סיום פרויקט גמר במכללות שדורשות זאת
  • מעבר השתלמות מעשית
באמצעות התעודה של קורס תורת הפנים הזו יוכלו הבוגרים להתקדם ללימודי המשך מתקדמים בתורת האבחון, או לנסות לחפש עבודה בתחום במסגרת עצמאית או כשכירים.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי לימודי פרסונולוגיה?

אם אתם רואים את עתידכם המקצועי בתחום הרפואה המשלימה ורוצים להוסיף לכישורים שלכם יכולות אבחון נוספות, אתם עשויים לגלות עניין בקורס אבחון לשון. שיטת אבחון זו שמקורה ברפואה הסינית העתיקה, מאפשרת למי ששולטים בידע זה לאבחן את מצבו הבריאותי של המטופל על פי על-פי צורת הלשון, גודל הלשון והמרקם שלה. בדרך זו אפשר לזהות איך מתפקדים האיברים הפנימיים, לגלות דלקות, אנמיה וכדומה. הידע הזה יעלה את המוניטין של המטפלים וישכלל את יכולות האבחון הרפואי שהם מעניקים למטופליהם.

תחום לימודים אפשרי אחר הוא לימודי רפלקסולוגיה. הלימודים מתבססים על העובדה כי קיימת מפה של הגוף בכף הרגל, כך שכל איזור מסמל איבר אחר. לחיצה והרפייה על המקומות הכואבים במיפוי בכף הרגל מקל על הכאבים משחררות את החסימות האנרגטיות הגורמות לכאב. 

כמו כן יוכלו הבוגרים להמשיך אל לימודי תורת הפנים מתקדמים ולשכלל את יכולות האבחון שלהם.

במה עוסקים בוגרי קורס פרסונולוגיה?

בוגרים שסיימו את לימודי תורת הפנים, ישמחו לגלות כי קיימת דרישה הולכת וגוברת לפרסנולוגים בכל אחר מקופות החולים המוכרות בארץ. ההכשרה האמיתית תינתן במסגרות כאלו, שכן שם נחשפים לקהל יעד מגוון בעל בעיות משתנות. כמו כן יוכלו הבוגרים למצוא עבודה במסגרת של קליניקות פרטיות לרפואה משלימה, מרכזי ספא ומכוני יופי.

לאחר שצברו ניסיון בתחום, יוכלו בוגרי קורס תורת הפנים לפתוח קליניקות עצמאיות, לדרוש מחיר גבוה יותר ובסופו של דבר להתפרנס מתחום זה בכבוד. ככל שרמת ההכשרה שלהם והידע אותו יפגינו יהיה גבוה יותר, כך המוניטין שלהם כמטפלים יעלה.

אופציה נוספת לעבודה תהיה במסגרת של המכללות לרפואה משלימה, כמרצים מומחים בנושאי תורת תווי הפנים. באופן זה הם יוכלו להעביר את הידע שלהם לדור הבא של המטפלים.
מודעה
מחפש קורס פרסונולוגיה?
מחפש קורס פרסונולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה