קורס דיקור קרקפת - YNSA

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס דיקור קרקפת - YNSA
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דיקור קרקפת - YNSA?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דיקור קרקפת - YNSA?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי YNSA - דיקור קרקפת

דיקור קרקפת – YNSA - Yamamoto New Scalp Acupuncture, זוהי שיטת דיקור (אקופונקטורה) שפותחה על ידי הנוירולוג היפני טושיקצו ימאמוטו, בשנות השבעים של המאה העשרים. יש לשיטה הזו יתרונות רבים בשיקום ושיקום תחושותיהם של אנשים שנפגעו נירולוגית, או לאנשים עם בעיות אורתופדיות. באמצעות טיפול בדיקור הקרקפת ניתן לטפל במגבלות תנועה, כאבים כרוניים, שיקום לאחר אירועים מוחיים וכדומה. מחקר בנושא גילה שבראש האדם יש נקודות דיקור שמקבילות לאיברים השונים של הגוף, ובאמצעות שימוש במחטים, בדומה לרפלקסולוגיה, אפשר לטפל באיברים השונים של הגוף. מטרת טיפול דיקור הקרקפת היא לאפשר איזון בין שני צידי גוף האדם, להקל על כאבים ולשפר את הסימפטומים של המחלות, אצל המטופלים.
 
אם אתם באים מתחום הטיפול בדיקור ואתם רוצים לרכוש ידע נוסף שישפר את איכות הטיפול שלכם, כמו גם יביא סיוע לפציינטים שלכם, קורס דיקור קרקפת מיועד לכם. באמצעות הכרות עם נקודות הדיקור הבסיסיות בקרקפתו ובעורפו של המטופל תוכלו לסייע מאוד בהליך השיקום ולהוסיף ערך מוסף לטיפול הקונבנציונלי הרגיל אותו הוא עובר. יתרונה הגדול של השיטה היא בפשטות שלה. האבחון מתבצע מיידית באמצעות מגע ובחינת הרפלקסים התגובתיים. והחדרת המחטים עשוייה להשפיע לטובה באופן כמעט מיידי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דיקור קרקפת - YNSA?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דיקור קרקפת - YNSA?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס דיקור קרקפת

תחום הטיפול בדיקור הסיני – אקופונקטורה, מתפשט בשנים האחרונות מאוד. אפילו קופות החולים החלו להכניסו במסגרת הכיסויים הביטוחים שהם מציעים למטופליהם בתחום הרפואה המשלימה. השיטה שבה מכניסים מחטים בנקודות מפתח בגוף האדם היא כה עתיקה שאפילו לפני אלפיים שנה המטפלים הסיניים עשו בה שימוש והביאו לשיפור במצבם של החולים. שיטת דיקור הקרקפת מהווה חידוש מהזמן האחרון (יחסית לזמן הרב שהדיקור הסיני נמצא בשימוש). שיטה זו מתמקדת בגולגולת ובעורף הפציינט ובמציאת נקודות בסיסיות שדיקור שם עשוי להביא לשיפור מיידי במצבם של חולים הסובלים מפגיעה נוירולוגית, הגבלה בתנועה וכאבים כרוניים חזקים, שאפילו טיפול קונבנציונלי לא מצליח לטפל בהם.
 
אם אתם רוצים להתמקצע בתחום הטיפול האלטרנטיבי בדיקור ורוצים להתמחות ספציפית בדיקור בשיטת YNSA, קורס דיקור קרקפת מיועד לכם. באמצעות המחטים הדקות והיכרות עם נקודות הבסיס תוכלו להביא לשיפור משמעותי במצבם של החולים. תהליך האבחון על פי רפלקסים יהיה מיידי ולרוב תוכלו לראות תוצאות חיוביות, כבר לאחר הטיפול הראשון שתעניקו למטופל. תחום לימודי רפואת המזרח הוא אמנם עתיק יומין, אבל שיטת דיקור הקרקפת שפותחה בימינו מאפשרת לגלות דרכי טיפול ואבחון שלא היו ידועים קודם לכן וכך להביא לשיפור ניכר במצבם של החולים.

למי מיועד קורס דיקור קרקפת?

לימודי YNSA מיועדים למטפלים ברפואה משלימה שמתמחים בתחום הדיקור הסיני (אקופונקטורה) ורוצים להוסיף ליכולותיהם ידע נוסף, שעשוי לסייע לחולים אחרי פגיעה נוירולוגית, או כאבים כרוניים חריפים, כמו גם להחזיר להם יכולת תנועה.
 
כמו כן, הקורס מיועד לסטודנטים לרפואה סינית או לרפואה יפנית בשנת לימודיהם האחרונה. וחלק מהמכללות אף יעניקו נקודות זכות לסטודנטים על השתתפות ומעבר קורס דיקור קרקפת. נוסף על כך, הקורס אף פונה לקהל המטפלים בעלי ידע בטיפולי סוג'וק (שיטת טיפול קוריאנית), שרוצים להוסיף ליכולותיהם המקצועיות גם את תחום דיקור הקרקפת ולהפוך כך למטפלים טובים יותר.

קורס דיקור קרקפת - תנאי קבלה

לקורס דיקור קרקפת נדרשת הכרות מוקדמת וידע עם תחום הדיקור הסיני. חלק מהמכללות יבקשו לערוך ראיון קבלה אישית למועמד עם ראש מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתו ללימודים בשיטת YNSA.
 
ייתכן כי לקורסים בסיסיים בתחום לא יידרשו תנאי קבלה ספציפיים, חוץ ממעבר ראיון קבלה אישי.

כמה זמן נמשך קורס דיקור קרקפת?

לימודי YNSA ימשכו בין עשרים לשלושים וחמש שעות לימוד אקדמיות. בין חמישה לשבעה מפגשים של פעם בשבוע. חלק מהמכללות יציעו את הקורס הזה במסגרת של לימודי ערב, כדי לאפשר גם לאנשים שעובדים במשרה מלאה להשתתף בקורס זה. ישנם גם קורסי דיקור קרקפת מורחבים שנמשכים בין 80 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ואף יותר. לעיתים לימודים אלה יהיו תחום שנלמד במסגרת מורחבת יותר של לימודי רפואה יפנית שיכללו כ-40 מפגשים.

מה לומדים בקורס דיקור קרקפת?

במסגרת לימודי YNSA ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיסייעו בידם להפוך למטפלים בדיקור מוכשרים יותר וכך להביא להקלה בסימפטומים הקשים של מחלות המטופלים שלהם. בין נושאי הלימוד המגוונים ניתן למצוא את: הכרות עם המושג YNSA, נקודות דיקור בסיסיות, יין ויאנג וההשפעה על בריאות האדם, נקודות חושים, מרידיאנים, אבחנה באיברים הפנימיים באמצעות נקודות הדיקור בעורף, השתלמות מעשית, מבחן מסכם עיוני, בחינה מעשית מסכמת.
 
את נושאי הלימוד בקורס יעבירו מרצים מובילים בתחומם בעלי ניסיון וידע רב בתחום הדיקור, שחלקם אף למדו ישירות מפיו של הוגה השיטה, פרופ' טושיקצו ימאמוטו.
 
מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורס דיקור קרקפת, עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס דיקור סיני, קורס רפואה סינית, קורס סוג'וק ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס דיקור קרקפת ?

בוגרים שסיימו קורס דיקור קרקפת והשלימו את כל חובותיהם הלימודיים, כולל הגשת תרגילים ומעבר השתלמות מעשית, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. בעזרת התעודה שניתנת אחרי סיום הקורס יוכלו הבוגרים להציג את מועמדותם למגוון משרות בתחום הטיפולים המשלימים.
 
לעיתים לימודי דיקור קרקפת יהיו במסגרת של לימודים מורחבים ברפואה יפנית, או בתחומי הרפואה המשלימה. במקרה הזה התעודה תינתן רק בסיום הלימודים הכלליים וההסמכה תהיה של מטפל ברפואה יפנית.

מה לימודי ההמשך לבוגרי קורס דיקור קרקפת?

מי שסיים קורס דיקור קרקפת בשיטת YNSA יוכל להמשיך ללימודי רפואה יפנית שאמנם דומה לרפואה הסינית המסורתית, אולם היא פחות פופולרית במערב. חלק מהמכללות יכירו בקורס דיקור קרקפת שהסטודנטים לרפואה משלימה עוברים ויעניקו להם נקודות זכות על קורס זה.

מה אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס דיקור קרקפת?

בוגרים שסיימו קורס דיקור קרקפת בשיטת YNSA, יוכלו לחפש עבודה כמומחים ברפואה אלטרנטיבית מתחום הדיקור בקליניקות פרטיות לרפואה משלימה, בקופות החולים, במרכזי יום לקשישים ובמרכזי שיקום ובבתי אבות.
 
כמו כן מטפלים בעלי ניסיון רב יותר יוכלו להקים קליניקות פרטיות ולעסוק כעצמאיים בתחום הדיקור האלטרנטיבי, או כפרילנסרים העובדים במכוני ספא.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎