קורס טיפול בקלפים

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי קלפים טיפוליים

לימודי טיפול בקלפים המכונים גם לימודי קלפים טיפוליים מיועדים לתהליכי טיפול, אימון, הנחייה וצמיחה רוחנית. קורס טיפול בקלפים הינו מרתק וחוויתי ומוביל לגילוי עולמו הפנימי של האדם והבנת מכלול האמונות והערכים שלו ומזכיר בתכניו לימודי רפואה משלימה. הקורס מלמד כיצד באמצעות קלפים מסוגים שונים ניתן להוביל תהליכי טיפול, הדרכה, אימון וייעוץ. בבסיס השימוש טמון הרעיון כי הקלפים הם כלי ל"השלכה" ול"הרחקה" של המטופל – אמצעי לתקשורת לא מילולית ובלתי ישירה. דרך השימוש בקלפים יכול המטפל להוביל את המטופל לחשוף רבדים באישיותו וכך לקדם את תהליך הטיפול.

הקורס מתאים הן להעשרה והעצמה אישית, והן מיועד להקנות למטפלים מסוגים שונים כלי טיפולי חדש ויעיל. אם גם אתם מתעניינים בלימודי טיפול בקלפים, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא מידע מועיל וחשוב על קורס קלפים טיפוליים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טיפול בקלפים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טיפול בקלפים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס קלפים טיפוליים

לימודי קלפים טיפוליים מעניקים ידע נרחב וכלים מעשיים לאיבחון וטיפול המתבצע באמצעות קלפים אסוציאטיבים המאפשרים התנסות חווייתית המתבססת על תהליכי השלכה.

במהלך לימודי טיפול בקלפים ייחשפו המשתתפים למגוון רחב של קלפי טיפול המשמשים כלי לתקשורת של המטפל עם עולמו הפנימי של המטופל ומאפשרים הסתכלות פנימה תוך הורדת המסכות שבני אדם שמים על עצמם במפגשים עם אחרים. קורס טיפול בקלפים הינו מעמיק ומשלב מודעות וצמיחה אישית עם הנאה ולמידה וכולל לימודים תאורטים והתנסות אישית וחווייתית.

לקלפים הטיפוליים קסם רב ובאמצעותם מתקיים תהליך צמיחה בדרך שונה ויצירתית. במהלך הטיפול מתנסים במשחק עם הקלפים הטיפוליים המשמשים כלי עזר וגשר שבאמצעותם היחיד בונה סיפור אישי ובעזרת המטפל מצליח ליצור סיפור חדש. הקלפים הטיפוליים מחולקים לפי נושאים וניתן להתאימם לאוכלוסיות מגוונות ולגילאים שונים.
קורס טיפול בקלפים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס קלפים טיפוליים?

במהלך לימודי טיפול בקלפים ילמדו המשתתפים מגוון נושאים בתחום כולל דיבוב מטופל על ידי עבודה עם הקלפים הטיפוליים, עבודה על דימוי עצמי, תקשורת אישית ובין אישית, התמודדות עם מצבי משבר וקושיי ההופכים להזדמנות לצמיחה ותהליכי פרידה.

כמו כן, יחשפו המשתתפים לתאוריות ומושגי יסוד מתחום הפסיכולוגיה והאימון, תיאורית "מצבי האני", גישה נרטיבית, כוחם של סיפורים ומשמעות סמלים באגדות, משאבי התמודדות ועוד. לימודי קלפים טיפוליים מתאימים למגוון אוכלוסיות, למטפלים הרוצים להרחיב את ארגז כלי האיבחון והטיפול שברשותם ולכל המעוניינים להעשיר ולהעמיק את עולמו ואת מודעותו האישית.

ניתן לקבל גם הסמכה מקצועית לטיפול באמצעות הקלפים הטיפוליים המקנה תואר של מטפל מוסמך בתחום.

כמה זמן נמשך קורס קלפים טיפוליים?

בדומה לכל תחום אחר, גם משך קורס טיפול בקלפים משתנה בהתאם לרמת ההעמקה המבוקשת. ניתן ללמוד טיפול באמצעים קלפים בקורס של חמישה עד שמונה מפגשים, אשר מקנה את הכלים הבסיסיים בתחום. למי שמבקש להעמיק בתחום, מומלץ להמשיך וללמוד לימודי אימון או קואצ'ינג, על מנת להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי.
קורס טיפול בקלפים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס קלפים טיפוליים?

התחום הטיפולי מקיף תכנים רבים השייכים לקשת רחבה של מקצועות לימוד שתפקידם להציע אלטרנטיבות, הבאות בדרך כלל כחלק משיטות האבחון הקיימות בשוק. שיטת כלים שלובים הינה דוגמא מובהקת לשיטת ריפוי המחברת בין גוף לנפש. במהלכה המטפל עוזר לפציינט להבין כי בעיות פיזיות אשר הוא סובל מהן, תלויות בהתנהלויות נפשיות בחיים הנוכחיים או באלה שקדמו להם.

כמו כן, קיים כיום בשוק הלימודים והעבודה גם קורס ציורי מנדלות, אשר שייך לתחומי הרפואה המשלימה ושאוב מהבודהיזם. המנדלה שהינה צורה מעגלית, מצויירת במהלך הטיפול לשם הגברת המיקוד והריכוז של האדם ובכך עוזרת לטיפול באנשים שסובלים מבעיות של קשב וריכוז, קשיי הסתגלות וקשיים נוספים הדורשים ריכוז ומוטוריקה.

במה עוסקים בוגרי קורס קלפים טיפוליים?

בסיום הקורס ניתן יהיה לעבוד במסגרות שונות הן פרטיות והן במסגרות כמו בתי חולים וקופות חולים. כיום, החשיבות של מקצועות הטיפול האלטרנטיביים הפכו לבעלי שם, שאינו נופל מיכולות הטיפול הפסיכולוגי. הטיפול עצמו נחשב כממוקד ואינו נפרש על פני שנים רבות של טיפול הצורכות השקעה רבה וכסף.

מומלץ עוד לפני תחילת הלימודים, לברר היכן ניתן לעסוק בתחום, לשאול אנשים אשר כבר התמקצעו ועובדים היכן כדאי להתמחות, איפה ללמוד ופרטים על שכר בשוק העבודה.
מודעה
מחפש קורס טיפול בקלפים?
מחפש קורס טיפול בקלפים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה