קורס פסיכותרפיה הוליסטית

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

עולמנו רווי מתחים רבים, היוצרים משקעים המצטברים בגופנו ופוגעים בנפשנו ובמערכות שונות בגופנו. רבות מן הסיבות למתחים אלה מודחקות והדבר גורם לכיווץ השרירים ולחסימת כלי הדם, מה שגורם בתורו למחלות ולכאבים. הפחדים והחרדות המודחקים פורצים מדיי פעם ומשבשים את הזרימה הטבעית של האנרגיה בגופנו ובכך גם משבשים את הקשר בינינו לבין הסובב אותנו.

פסיכותרפיה הוליסטית (פסיכותרפיה גופנית) היא גישה טיפולית השמה לה למטרה לאתר את הסיבות המודחקות לכאבינו ומחלותינו ולמגר אותן באמצעות כלים המתבססים על הגישה ההוליסטית. כמו כן, היא מביאה לידי ביטוי את מכלול היצירתיות של המטפל בשילוב עם תיאוריות פסיכולוגיות, שיטות ומיומנויות טיפוליות שונות, וזאת לצד מעקב אחר התפתחות אישית טיפולית באופן תמידי. הפסיכותרפיסט ההוליסטי מעניק מענה למכלול המרכיבים הקיימים במטופל, תוך מתן דגש על הקשר ההדוק בין מערכות רגשיות מודחקות, לבין ביטוי סימפטומים פיזיים, כמו כאבים ומחלות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פסיכותרפיה הוליסטית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פסיכותרפיה הוליסטית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס פסיכותרפיה הוליסטית

גישת הפילוסופיה ההוליסטית תופסת את האדם כשלם המורכב מהיבטים וביטויים גופניים, נפשיים ורוחניים. הפסיכותרפיה ההוליסטית היא שיטת ריפוי פסיכולוגית המטפלת בנפש האדם ומשלבת בין הגוף לנפש בתהליך טיפולי המשלב שיחות בין המטפל למטופל המאפשרות חשיפה עצמית.

הפסיכותרפיה ההוליסטית חותרת לטיפול באדם כולו ובמקור תסמיניו ולא רק בתסמינים עצמם. היא עושה שימוש במגוון כלים כגון דימיון מודרך,מגע, מדיטציות,שיטות אנרגטיות, איזון גוף נפש ועוד, כדי לאתר את שורש הבעיה ולטפל בה בדרכים חוויתיות ורגשיות. בכדי להגיע לשורש הבעיה יש לצאת למסע טיפולי,שיכול להיות קצר מועד, ולהגיע אל לב ליבה, החבוי פעמים רבות ברבדים לא מודעים.ניתן לאתר אמונות, תחושות ודפוסים,להעלותן לרמת המודעות, ולטפל בהן בדרכים שונות, בהתאם לאופיו ולצרכיו של המטופל.
קורס פסיכותרפיה הוליסטית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס פסיכותרפיה הוליסטית?

בין התכנים הנלמדים במהלך לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ניתן לכלול נושאים כגון אנטומיה; פיזיולוגיה; פתולוגיה; תיאוריות אישיות; פסיכולוגיה התפתחותית; פסיכולוגיה חברתית; פסיכולוגיה אבנורמלית; פסיכולוגיה בחינוך; אנרגיות, אבחון רגיעה וטיפול; תמציות פרחי באך; צמחי מרפא; עקרונות הטיפול במגע; ההקשרים בין הגוף לנפש; דמיון מודרך +N.L.P; פסיכותרפיה גופנית; 

הסטודנטים גם ייחשפו לנושאים כגון פסיכופתולוגיה; העקרונות השונים בפסיכותרפיה; יחסי מטפל מטופל; פסיכותרפיה הוליסטית; תפקידי המטפל בקבוצה; שיטות בפסיכותרפיה של מתמכרים; שיטות עבודה עם ילדים; שיטות בריפוי באמנות; פסיכודינמיקה הוליסטית; 

נושאים נוספים שבהם הקורס יעסוק הם פסיכותרפיה קוגניטיבית; טיפולים אנרגטים; פסיכותרפיה התנהגותית; פסיכולוגיה לינגוויסטית; טיפול באמנות; פסיכודרמה; שחזור גלגולים; פירוש חלומות; עקרונות בפסיכיאטריה מערבית; מבנה אישיות פסיכופיזית; תזונה למצבים נפשיים; מעגל חיי הפרט במשפחה; טכניקות טיפוליות מתקדמות; אינטגרציה טיפולית; ניהול עיסקי ועוד.

למי מיועד קורס פסיכותרפיה הוליסטית?

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית מיועדים לאנשים המעוניינים להכיר שיטת טיפול ייחודית המשלבת מרכיבים רבים בתהליך ההחלמה. אלה יכולים להיות אנשי מקצוע מתחומים שונים של בריאות הנפש כגון: מורים מהחינוך המיוחד, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק וכו' או מטפלים ותיקים בתחומי הרפואה המשלימההמעוניינים בהכשרה נוספת וספציפית יותר בתחום הפסיכותרפיה.
קורס פסיכותרפיה הוליסטית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לקורס פסיכותרפיה הוליסטית?

דרישות הקבלה ללימודי פסיכותרפיה הליסטית כוללות על פי רוב ראיון אישי, תעודת בגרות ומילוי שאלון בריאות.

כמה זמן נמשך קורס פסיכותרפיה הוליסטית?

היקף לימודי פסיכותרפיה הוליסטית משתנה ממכללה למכללה. בעוד מכללות מסויימות מציעות מסלול לימודים דו שנתי, מכללות אחרות מציעות לימודי פסיכותרפיה הוליסטית הנמשכים חמש שנים.
 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס פסיכותרפיה הוליסטית?

במידה ותחומי הפסיכותרפיה הוליסטית מעניינים אתכם, ייתכן כי לימודי פסיכולוגיה הינם יכולים להיות מרתקים ביותר עבורכם. לימודים אלה הינם מקיפים ביותר וסוקרים את הוגי הדעות שונים, שהמפורסמים שבהם הינם פרויד, רוג'רס, אריקסון ועוד.

תחום לימודים אחר, הינו לימודי עבודה סוציאלית, אשר גם הם כוללים התייחסות מקיפה ביותר לתיאוריות ולהוגי דעות שונים, הרואים בקבוצה צורת החיים הפופולארית ביותר שאנו יכולים לחיות בה.

במה עוסקים בוגרי קורס פסיכותרפיה הוליסטית?

מטרות תכנית הלימודים של לימודי פסיכותרפיה ההוליסטית הן לפתח ולהעמיק את מודעות הסטודנטים לתהליכים רוחניים ונפשיים המשפיעים על התפתחותם; להציג בפניהם מגוון של טכניקות וגישות המשלבות טיפול רוחני-גופני-נפשי; לפתח את מיומנויותיהם האבחוניות והטיפוליות ולהקנות להם ידע תיאורטי המבוסס על מחקר מדעי.

בוגרי לימודי פסיכותרפיה הוליסטית יוכלו לשמש כמטפלים בתחום הפסיכותרפיה ההוליסטית או להעביר הרצאות לקהל הרחב בתחום.
מודעה
מחפש קורס פסיכותרפיה הוליסטית?
מחפש קורס פסיכותרפיה הוליסטית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה