קורס תרפיה סינית

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי תרפיה סינית

לימודי תרפיה סינית הפכו בשנים האחרונות לפופולאריים מאוד, במיוחד עם עליית קרנה של הרפואה המשלימה ככלל והרפואה הסינית בפרט. תרפיה סינית אף זוכה כרגע גם להכרה בקרב חלק מן הממסד הרפואי המערבי וזו הסיבה שהביקוש למטפלים ברפואה סינית עולה בשנים האחרונות. תרפיה סינית מציעה טיפולים במגוון תחומים, כמו דיקור אקופונקטורה, תזונה טבעית סינית, צמחי מרפא סיניים וכדומה. במסגרת הנושא הנרחב של התרפיה הסינית שמים דגש כל נושאים כגון: צ'י, יין ויאנג, נקודות אנרגיה, דם, נוזלי גוף ומרידיאניים.

לימודי תרפיה סינית מעניקים לסטודנטים הלומדים אותם, ידע רב ומומחיות בענף שהולך והופך למקובל יותר ויותר ברפואה. אם עולם הרפואה האלטרנטיבית מושך אתכם ואתם רוצים להכיר את חוכמת המזרח העתיק, כמו גם להתמחות באחת משיטות הרפואה הותיקות בעולם, הלימודים בקורס תרפיה סינית יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אלה הם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד שיכשירו אתכם לטיפול בשלל שיטות טיפוליות יעילות כמו דיקור, טווינה, צמחי מרפא סיניים ועוד. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף להשאיר פרטים, בכדי לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תרפיה סינית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תרפיה סינית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תרפיה סינית

בישראל בשנים האחרונות מתגברת התופעה של פנייה לטיפולים ברפואה משלימה. אפילו קופות החולים מחזירות במסגרת הכיסוי הביטוחי שלהם את התשלומים על המפגשים עם חלק מן המטפלים השונים. האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, שהוקמה בסוף שנות התשעים של המאה העשרים, מארגנת מטעמה מבחני הסמכה מוסדרים לכל מי שמסיים את לימודי התרפיה הסינית ומעוניין בהסמכה רשמית. תחום התרפיה הסינית מתייחס לנושאי טיפול מגוונים. באמצעות מיפוי נקודות אנרגטיות בגוף האדם, לחיצות או דיקור, ניתן לטפל במגוון רחב של מחלות ואף להביא את המטופל למצב של איזון גוף נפש.

לימודי תרפיה סינית נועדו להעניק לסטודנטים הלומדים ידע בנושאי רפואה סינית קלאסית, על מאפייניה המגוונים. אם גם אתם מעוניינים בקריירה כמטפלים ורוצים לצבור ידע עמו תוכלו להעניק טיפול טוב לאנשים שבאים אליכם, מהרו להירשם ללימודי תרפיה סינית ותזכו לחוויית לימודים מרתקת כמו גם למקצוע מאתגר, מתגמל ובעל ערך.
קורס תרפיה סינית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס תרפיה סינית?

הלימודים בקורס תרפיה סינית מתאימים לכל מי שמעוניין לגלות את מעיינות החוכמה העתיקים של הפילוסופיה והרפואה הסינית – בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום כשכירים, או כמטפלים עצמאיים בקליניקות הפרטיות שלהם.

כמו כן יתאימו הלימודים במיוחד למטפלים מוסמכים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה (מטפלים באיורוודה, רפלקסולוגים וכיו"ב) המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשלל שיטות טיפול ואבחון נוספות ולהעניק טיפול טוב יותר למטופלים שבאים אליהם.

קהל יעד נוסף ללימודי תרפיה סינית, בעיקר לקורסים המתקדמים בנושא הוא של בוגרי קורסי מבוא ברפואה סינית על ענפיה השונים שמעוניינים לשפר את ידיעותיהם בתחום, בכדי להפוך למומחים או מטפלים בכירים, בעלי מוניטין.

מה הם תנאי הקבלה לקורס תרפיה סינית?

בעוד חלק מהמכללות אינן מציבות כל תנאי ללימודי תרפיה סיני והלימודים בהן פתוחים בפני הקהל הרחב, מכללות אחרות יציבו בפני המועמדים מספר תנאי קבלה. על המועמדים להציג לפחות 12 שנות לימוד וייתכן אף שבחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים להציג תעודת תעודת בגרות מלאה.

תנאי קבלה נוסף הוא לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימוד. זה נועד לבדוק את מידת התאמתו של המועמד לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה שלהם ללמוד ענף ייחודי זה ברפואה המשלימה. לקורסים מתקדמים שקשורים לנושאי תרפיה סינית, יידרש ידע מוקדם ותעודה בקורסי מבוא ברפואה סינית

נוסף על כך, תידרש מן המועמדים ידיעה טובה של השפה העברית, מכיוון ששפת הלימוד ברוב המכללות לרפואה משלימה שמציעות לימודי תרפיה סינית היא עברית.
קורס תרפיה סינית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס תרפיה סינית?

לימודי תרפיה סינית מוצעים במגוון מסלולים – החל מקורסים ממוקדים וקצרים (כגון קורס טווינה או קורס תזונה ע"פ הרפואה הסינית) הנמשכים חודשים ספורים בלבד, וכלה בקורסים מקיפים להכשרת מטפלים מוסמכים ואף מטפלים בכירים במגוון שיטות התרפיה הסינית שנמשכים בין שנתיים לארבע שנים. בדרך כלל הלימודים יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע, לעיתים אף בימי שישי.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק ניכר מהמכללות בתחום מציע לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (או אנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

מה לומדים בקורס תרפיה סינית?

במסגרת לימודי תרפיה סינית ילמדו הסטודנטים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים. התלמידים בקורס תרפיה סינית נהנים לא רק מהכשרה עיונית ותיאורטית מקיפה ומעמיקה בתחום – אלא גם בשלל תרגולים והתנסויות מעשיות – לרבות השתתפות בסטאז' (פרקטיקום) מונחה, הכולל עבודה קלינית במרפאות (בחלק מהמכללות בתחום) כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: מבוא לרפואה סינית, פילוסופיה סינית, דיקור סיני, תזונה על פי הרפואה הסינית, צמחי מרפא ברפואה הסינית, טיפולים במגע, יין ויאנג, אנרגיית הצ'י, הכרות עם יסודות הרפואה סינית עתיקה, מרידיאנים, חמשת היסודות, ג'ין שין, טווינה, אבחון, יצירת קשר טיפולי וקשרי מטפל – מטופל ועוד.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורסי תרפיה סינית עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס איורוודה, קורס סו ג'וק ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס תרפיה סינית?

לבוגרי קורסי תרפיה סינית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים שכוללות: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, מעבר פרקטיקום מעשי והגשת פרויקט גמר במכללות שדורשות זאת, תוענק תעודת "מטפל מוסמך בתרפיה/רפואה סינית", מטעם המכללה בה הם השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות בתחום מעניקות לבוגריהן תעודה יוקרתית במיוחד, המוכרת על ידי אוניברסיטאות מובילות בתחום מסין ומרחבי העולם. באמצעות תעודה זו הם יוכלו להתקדם ללימודי המשך וגם לפנות למשרות בתחום הרפואה הסינית. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס תרפיה סינית?

בוגרי מסלול תרפיה סינית שלמדו קורסים בסיסיים יוכלו להתקדם לקורסי המשך שיספקו להם הסמכה כמטפלים מוסמכים או אף כמטפלים בכירים בתחום תרפיה סינית. בוגרי המסלולים המתקדמים שמעוניינים להוסיף לידיעותיהם ידע נוסף בתחומי רפואה מן המזרח הרחוק, אשר בה יש גם מיזוג עם מאפיינים מן הרפואה המערבית, יוכלו ללמוד קורסי רפואה יפנית ולהתמחות בנושאים ספציפיים כדיקור קרקפת, שיאצו וכדומה.

קורס המשך נוסף מתחום הרפואה המשלימה שעשוי לעניין את בוגרי לימודי תרפיה סינית הוא לימודי רפואה הוליסטית שנועדו למזג בתוכן לימודי תרפיה מאסכולות שונות, ממזרח וממערב. באמצעות הידע שיצברו בוגרי תחום זה, הם יוכלו להפוך למטפלי רפואה משלימה בכירים. ייתכן כי בוגרים אלה אף ישאפו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת רפואה סינית מסורתית, בסין עצמה, שם יש מוסדות לימוד מפורסמים, שמנחילים ידע לאנשים שבאים מכל העולם.

במה עוסקים בוגרי קורס תרפיה סינית?

לאחר סיום לימודי תרפיה סינית וקבלת תעודת ההסמכה יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום – בבתי חולים וקופות החולים, בקליניקות לרפואה משלימה ובמרכזי ספא ונופש וכו'. לאחר שיצברו כמה שנות ניסיון בתחום כמטפלים שכירים, הם יוכלו לפנות לאפיק עצמאי ולפתוח קליניקה פרטית בבית שלהם, או במשרד קטן אותו הם ישכרו. כך הם יוכלו בהדרגה להגדיל את קהל הלקוחות שלהם ולהעלות את המוניטין שלהם בתור מטפלים מנוסים.

אפיק תעסוקתי נוסף הוא של מדריכים ומרצים במכללות לרפואה משלימה, שמלמדות את תחום התרפיה הסינית. באופן זה הם יעבירו מהניסיון שלהם ומהידע אותו הם צברו לדור הבא של המטפלים ברפואה סינית.
מודעה
מחפש קורס תרפיה סינית?
מחפש קורס תרפיה סינית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה