קורס נוירותרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס נוירותרפיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נוירותרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נוירותרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי נוירותרפיה

כיום, יותר מאשר בעבר, נפוצה התופעה של הפרעות קשב וריכוז עם היפראקטיביות בקרב ילדים ומבוגרים. שיטות הטיפול השונות לא עוצרות לגמרי את ההפרעה אך ישנה השפעה חיובית מצד הטיפולים, דבר המקל על הילד הסובל ועל סביבתו. בעקבות מחקרים שנעשו נמצא שאפשר לאמן ילדים ומבוגרים הסובלים מההפרעה לשנות את הפעילות החשמלית והכימית של המוח ולהגיע לשליטה טובה יותר על ההתנהגות, הדחפים, הרגשות, הפחתת האימפולסיביות ולשיפור יכולת הריכוז והלמידה. קורס נוירותראפיה ברפואה משלימה מכשיר מטפלי גוף נפש בטיפול בלקויות למידה ובעיות קשב וריכוז אצל ילדים. במהלך לימודי נוירותרפיה לומדים המשתתפים מגוון טכניקות ושיטות על מנת להתמקצע בתחום תיאורטית ופרקטית. 

המוח שלנו הוא אחד הדברים המדהימים והמסקרנים ביותר במדע. שנים שהמדענים והחוקרים מנסים להבין ולנתח כיצד הוא פועל ותגליות חדשות על המרכיבים והתהליכים של מוחנו תורמות לשיפור איכות החיים שלנו. המוח שלנו פועל בעזרת נוירונים - תאי עצב המעבירים מידע מאחד לשני באופן בלתי פוסק: מה שאנו רואים, המידע שאנו מעבדים, המחשבות והרגשות שלנו. המידע מועבר בין הנוירונים באמצעות כימיה וחשמל - כך שאם רוצים לשנות את התהליך שבו המוח מבצע פעולות - ניתן לעשות זאת באמצעות התערבות של אחד מהשניים. למשל - לבעיות של קשב וריכוז לוקחים תרופות כימיות ש"עוזרות" לנוירונים לעבוד בצורה מסודרת. לימודי נוירותפריה ייתנו לכם כלים לעזור לפתור בעיות קשב וריכוז ללא התערבות תרופתית (או לצד טיפול תרופתי).
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נוירותרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נוירותרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס נוירותרפיה

הורים רבים לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מוצאים את עצמם מיואשים מול הפתרונות שבאמצעותם ניתן לפטל בהפרעה ולתת לילד סיכוי אמיתי להתרכס ולהצליח בלימודים. הורים רבים מנסים להימנע ממתן תרופות שונות לילדים, אשר גורמות לעתים לתופעות לוואי. לכאן נכנס תחום הנוריותרפיה - שיטה שבאמצעותה נעשה שינוי של הפעילות האופיינית של גלי-המוח, באמצעות כלי הביופידבק. חוקרים שונים ממליצים על שיטה זו כאמצעי טיפולי ספציפי לשיפור תפקודי הקשב והריכוז והפחתת ההיפראקטיביות.

לימודי נוירותראפיה ילמדו את בסיס השיטה שהוכחה כטיפול יעיל וכמפחית את שלושת הסימפטומים העיקריים של ההפרעה: היסח דעת, אימפולסיביות והיפראקטיביות. כאמור, בשיטה זו מוצמדות אלקטרודות לעור הקרקפת של המטופל, אשר מודדות את מספר הדפוסים של גלי המוח וסוגיהם. לומדים כיצד לגשת ולשתף פעולה בכל מיני משחקי מוח עם המטופלים, תוך כדי צפייה במסך שמשדר גלי מוח. הלימודים יקנו לכם גם כלים לערוך שיחה מקדימה עם ההורים, הילד, ולהדריך את כל בני המשפחה בצורה נכונה להמשך טיפול ותרגול גם בבית. 

למי מיועד קורס נוירותרפיה?

קהל היעד של לימודי נוירותפריה משתנה ממכללה למכללה, אך לרוב ניתן לומר כי לימודים אלו מתאימים לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום הרפואה המשלימה, כל מי שמבקש לעבוד בתחום הפורח של אבחון וטיפול בבעיות קשב וריכוז ולקויות למידה, למטפלים הבאים מרקעים דומים (מטפלים בדמיון מודרך, מטפלים באומנות ועוד) המבקשים להעשיר את מגוון הטיפולים שהם מציעים לקהל לקוחותיהם. 

מכיוון שהעבודה לאחר סיום הלימודים תכלולל בעיקר עבודה עם ילדים ובני נוער בעלי לקויות למידה - הקורס מיועד לאנשים שחולמים לעבוד ולעזור לדור הצעיר, אנשים בעלי סבלנות וגישה לילדים. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס נוירותרפיה?

תנאי הקבלה ללימודי נוירותרפיה משתנים ממכללה למכללה ותלויים בסוג הקורסים שאליו אתם נרשמים. הלימודים הכלליים פתוחים לקהל הרחב שרוצה להשכיל בידע הקיים בשיטות טיפול לסובלים מהפרעת קשב והיפראקטיביות, ולרוב לא תידרשו להציג תעודות שונות מלבד 12 שנות לימוד. ייתכן ותצטרכו לעבור ראיון קבלה קצר, כדי לבחון את רמת התאמצתכם ללימודים.

ישנן מכללו המציעות קורס זה למטפלים מנוסים, ולכן תנאי הקבלה ללימודים אלו יהיו ידע או ניסיון קודמים בתחום התרפיה. בנוסף, פתוח בפני הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז וכן לממומחים בתחום שרוצים לזכות בתעודת הסמכה.

כמה זמן נמשך קורס נוירותרפיה?

משך לימודי נוירותרפיה משתנה ממכללה למכללה: ישנן מכללות המציעות מסלול לימודים מעמיק של 3 שנים, המורכב מכ - 1800 שעות לימוד. כשליש מהלימודים מוקדם לאבחון דידקטי וללימודי קינסיולוגיה. מכיוון שבמכללות השונות מודעים לעובדה כי למועמדים שלהם יש עיסוקים שונים, ניתן ללמוד בקורס נוירותרפיה באחת משתי המתכונות: מסלול לימודי בוקר (המתאים למי שעסוק בשעות הערב) או במסלול לימודי ערב לאנשים העובדים במשרה מלאה, ויכולים להתפנות ללימודים רק בשעות הערב. בכל מקרה, לא משנה מה העיסוקים שלכם - תוכלו להירשם ולהשתתף בשיעורים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורס נוירותרפיה?

קורס נוירותראפיה מלמד מגוון שיטות טיפול, טכניקות עבודה וגישות פילוסופיות ומעשיות מתחום הרפואה הטבעית.  הסטודנטים ילמדו תחומים של פסיכותראפיה גופנית הוליסטית, אבחון דידקטי, היבטים רגשיים של לקויות למידה, דמיון מודרך, עבודת מגע, תזונה טבעית, פרחי באך, מבוא לפסיכולוגיה, רפואה מערבית, טכניקות עבודה ויחסי מטפל מטופל.

לימודים מתקיימים בכיתות קטנות, תוך מתן יחס אישי לכל תלמיד. צוות ההוראה כולל מצרים מומחים בתחומם. הקורס כולל לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית עשירה ומגוונת, כך שבסוף הלימודים הבוגרים יקבלו את הניסיון הדרוש להפעיל את הציוד החדשני ביותר ולעבוד באמצעות הטכניקות היעילות ביותר. 

במה עוסקים בוגרי קורס נוירותרפיה?

בוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות בשיעורים, השתתפות בהתנסות המעשית, הגשת עבודות ומעבר מבחני סיום), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. ישנן מכללות שיעניקו לבוגריהן תואר L.D נוירותרפיסט, תעודה יוקרתית המקנה אפשרויות תעסוקה רבות.

הנוירותרפיסטים יוכלו להשתלב בעבודה בבתי ספר, מוסדות לימוד אלטרנטיביים, קליניקות, קופות חולים, מכונים שונים ועוד. לאחר התמקצעות בעבודה וצבירת ניסיון טיפולי, תוכלו גם לפנות לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה משלכם, בה תקבלו את המטופלים לכם בזמן המתאים לכם. 

מי שירצה להמשיך ולהתפתח בתחום הרפואה המשלימה ומעבר לכך יוכל לפנות ללימודי רפואה הוליסטית, נטורפותיה ועוד, או לפנות לתחומי רפואה בהם סיעוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎