קורס עיסוי תינוקות

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי עיסוי תינוקות

תינוק שזה עתה נולד מונח על אמו, ומקבל ממנה חיבוק ומגע ראשון. הטפיחה הקלה והליטוף המרגיע הם הדרך של האמא לדבר אל התינוק שלה ולהעביר לו מסר של רוגע ובטחון. בשעות הראשונות של חייו, כך טוענים, התינוק זקוק למגע הרבה יותר מאוכל, מכיוןן שהמגע היא צורת התקשורת שלו עם העולם החדש והגדול הזה. בחודשים הראשונים של חייו, עם התפתחותו, אמו תחזיק אותו קרוב לליבה, תלטף אותו, תטפח על גבו, תדגדג אותו ותעסה אותו כל יום, כדי לגרום לו לתחושה טובה, לשחרר לחצים שהצטברו, להקל על כאבי בטן ולתרום להתפתחות הגופנית שלו. 

תחום לימודי העיסוי הינו רחב ביותר וכולל מידע בנושאים הקשורים למגע נכון ולחיצות באזורים ספציפים אשר מובילות להקלה על כאבים. קורס עיסוי תינוקות מלמד מטפלים או הורים כיצד לבצע עיסוי תינוקות נכון. עיסוי תינוקות נועדד לחיזוק תחושת הביטחון של התינוק ולחיזוק הקשר הרגשי בין ההורה לתינוק, ויכול לתרום לבריאות התינוק. הלימודים כוללים הסברים על תרומת המגע להתפתחות התקינה של התינוק, על חלקי הגוף, על נקודות מגע שבהן יש לגעת כדי לטפל באיזור מסויים, איך לעודד זחילה, ישיבה ועוד. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיסוי תינוקות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי תינוקות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס עיסוי תינוקות

בעקבות ההתפתחות של הרפואה המשלימה בשנים האחרונות והעלייה במודעות לקשר בין גוף לנפש, מוצעים כיום מגוון קורסים של לימודי עיסוי תינוקות על ידי מכללות לרפואה משלימה ועל ידי מדריכים עצמאיים. עיסוי תינוקות מחזק את ההתקשרות הרגשית בין תינוקות להוריהם. הוא מסייע להורה להיות קשוב לתינוק ולהבין אותו, ומאפשר להורה להעניק לתינוק תחושת ביטחון באמצעות מגע, שלא לדבר על זמן איכות כייפי ונעים. העיסוי מאפשר גם לאבות ליצור קשר טוב עם התינוקות. בנוסף לכך, הקורס מסייע להתפתחות הגופנית של התינוק ולהתמודדות עם קשיי עיכול (כמו בעיית גזים) וקשיי שינה. 

במהלך קורס עיסוי תינוקות ההורים לומדים את טכניקת העיסוי ומתרגלים אותה. תנוחות לעיסוי, הזמן המתאים למסאג', שמנים ייעודיים לעיסוי תינוקות, המתאימים לעורם העדין, התפתחות תינוקות, טכניקות עידוד צמיחה ועוד. הקורס מתאים גם להורים שרוצים לעסות בעצמם את התינוק שלהם, וגם למטפלים הרוצים להעשיר את מגוון הטיפולים שהם מעניקים. בחלק ממוסדות הלימוד מוענקת תעודה למסיימי הקורס.
קורס עיסוי תינוקות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי עיסוי לתינוקות?

קהל היעד של לימודי עיסוי תינוקות משתנה ממוסד למוסד וממדריך למדריך ועם זאת, רוב הקורסים לעיסוי תינוקות מיועדים להורים לתינוקות, אמהות ואבות, שמעוניינים להעניק לתינוק את התנאים הטובים ביותר להתפתחותו. קורס עיסוי תינוקות מומלץ להורים לתינוקות עם בעיות בריאות (בעיות עיכול, שינה, ונטייה להצטננויות תכופות) או עם צרכים מיוחדים. 

כמו כן, ישנם קורסי עיסוי תינוקות המיועדים למטפלים (כגון מעסי ספורטאים, מטפלים בשיאצו, מעסים באבנים חמות), שמבקשים להעשיר את ארגז הכלים ולתת מגוון רחב יותר של טיפולים. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס עיסוי תינוקות?

תנאי הקבלה לקורס עיסוי תינוקות משתנים ממכללה למכללה, אך בדרך כלל תצטרכו להציג 12 שנות לימוד, ולעבור ראיון אישי קצר. בקורסים מתקדמים יותר של עיסוי תינוקות המיועדים למטפלים מנוסים, תצטרכו להיות בעלי רקע או ניסיון קודמים. גם במקרה זה ייתכן ותצטרוכ לעבור ראיון קבלה קצר. 

לקורסים אשר מיועדים להורים הרוצים להעשיר את חווית ההורות שלהם, אין תנאי קבלה מיוחדים, מלבד תינוק כמובן והיכולת להגיע לקורס. 

מכיוון שרוב הלימודים מתקיימים בשפה העברית, אם זו לא שפת האם שלכם, כדאי שתקחו קורס עברית קצר כדי לרענן את השפה. 
קורס עיסוי תינוקות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס עיסוי תינוקות?

משך לימודי עיסוי תינוקות משתנה ממוסד למוסד וממדריך למדריך ועם זאת, רוב הקורסים כוללים 6-4 מפגשים שבועיים, כאשר כל מפגש נמשך 1-2 שעות. לימודי קורס עיסוי תינוקות למטפלים מנוסים נמשכים מספר שבועות עד מספר חודשים. 

רוב המכללות מודעות לעובדה שהמועמדים שלהן בעלי אילוצים שונים, כגון עבודה בשעות הבוקר או שהייה עם הילדים בשעות אחר הצהריים, ולכן מציעות קורסי עיסוי תינוקות במסלול בוקר או מסלול לימודי ערב, כך שתוכלו להשתתף בשיעורים מבלי לפגוע בשגרת חייכם, או בלוח הזמנים של התינוק או התינוקת שלכם. 

 

מה לומדים בקורס עיסוי תינוקות?

נושאי הלימוד במסגרת קורס עיסוי תינוקות משתנים ממוסד למוסד וממדריך למדריך ועם זאת, ברוב הקורסים הסטודנטים לומדים כיצד להכין את עצמם לעיסוי, כיצד להכין את סביבת העיסוי, וכיצד לבצע את העיסוי (טכניקת העיסוי). בנוסף לכך, בחלק מהקורסים נלמדות שיטות רפלקסולוגיה שונות.

חלק מהקורסים לעיסוי תינוקות שמים דגש על הצד הבריאותי של עיסוי תינוקות. בהתאם לכך, הם מלמדים את ההורה לאבחן בעיות בריאותיות אצל התינוק כמו בעיות עיכול, הצטננויות ועוד, ולטפל בבעיות הללו באמצעות עיסוי. קורסים כאלו יכולים לעסוק גם בתזונה נכונה של האם. לימודי עיסוי תינוקות מתייחסים גם לדרך הטיפול בתינוקות שלא אוהבים להתפשט ולא אוהבים מגע.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס עיסוי תינוקות?

בוגרי קורס עיסוי תינוקות, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

במידה והתעניינתם בתחום לימודים זה, ייתכן כי יעניינו אתכם תחומים נוספים הקשורים לתחום הרפואה המשלימה. לימודי רפלקסולוגיה, הינם לימודים מעניינים ביותר, שכן הם מתבססים על מפה שלפיה כל אזור בכף הרגל הינו "שלוחה" של איבר בגוף. על ידי לחיצות באזורים מסויימים מובילים לתחושת הקלה של הכאב.

תחום טיפולי אחר הינו קורס רייקי, אשר רואה בחום גוף, דרך לטפל בבעיות נפשיות. החסימות הנפשיות מקבלות ביטוי גופני שאותו המטפל רייקי חש ומנסה לטפל בו בצורה עדינה וממוקדת שמובילה לאלחוש הכאב.

במה עוסקים בוגרי קורס עיסוי תינוקות?

במידה וסיימתם את הקורס, תוכלו להשתלב בסדנאות שונות בנושא לידה והיריון, וללמד את המשתתפים כיצד להתמודד עם בעיות שונות שניתן לרפאן על ידי טכניקות מתחומי העיסוי.

כמו כן, אם אין ברצונכם להגביל עצמכם רק לתחום לימוד אחד, תוכלו להתחיל עם לימודי עיסוי באופן כללי ורק להתמחות בתחום הקשור לתינוקות. בצורה כזו, תוכלו להרחיב את היצע העבודות העומדות לרשותכם ולעבוד במכוני ספא שונים ואולי יום אחד להקים מכון פרטי משלכם.
מודעה
מחפש קורס עיסוי תינוקות?
מחפש קורס עיסוי תינוקות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, רחובות, אילת ותל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה