קורס טיפול בהתמכרויות

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי טיפול בהתמכרויות

סמים, אלכוהול, אוכל, הימורים, סיגריות וכל התמכרות אחרת מצריכה גישה טיפולית על מנת לסייע בפתרון ולשים סוף להתמכרות. יש הטוענים כי התמכרות היא עניין של משמעת עצמית וניתנת לשליטה, אחרים רואים בהתמכרות כעניין שאינו רצוני וקשה להפסיק אותו ללא התערבות טיפולית. לימודי תרפיה בהתמכרויות מכשירה מטפלים לטיפול במגוון רחב של התמכרויות והשליטה בהן.

התמכרות היא עניין רציני עבור רבים מכיוון שהיא מתחילה לגרום לנזק חברתי, קוגנטיבי ורפואי. יש התמכרויות קלות יותר לעומת אחרת יחד עם זאת התמכרות היא התמכרות ללא כל קשר לדרגת חומרתה. קורס מטפלים בהתמכרויות פותחים דלת למקצוע טיפולי מבוקש המנחיל ידע רב בייעוץ, הדרכה וליווי מכורים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טיפול בהתמכרויות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טיפול בהתמכרויות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס טיפול בהתמכרויות 

קורס מטפלים בהתמכרויות פותח במיוחד לאור ריבוי פניות ומצוקות של אנשים. רבים מוצאים את עצמם מתמכרים לסמים, אלכוהול, הימורים, אוכל, סיגריות ועוד ואינם מודעים לכך. התמכרות היא לא רק עניין חברתי או נפשי אלא גם פיסי. הגוף למעשה הופך לשלוט ברצון המכור ולא המוח.

אנשים שמכורים למגוון מצבים וחומרים אינם תמיד יודעים לזהות בעיה או מודעים לסביבתם. קורס מטפלים בהתמכרויות מכין את המטפלים ללוות מכורים ולספק להם סביבה תומכת ומלווה. 

במהלך הקורס תיחשפו לרזי המקצוע ותלמדו כיצד להעצים אחרים. הקורס מתאים לגברים ולנשים שמתחברים לתחום זה, בעלי מוטיבציה, בעלי בטחון עצמי, שאינם מפחדים מאתגרים וקשיים, שיכולים להתמודד עם קשיים ובעיות של אחרים.

קהל היעד של קורס מטפלים בהתמכרויות יכולים להיות מורים, מדריכי תנועות ונוער, חוקרים משטרתיים, סוהרים, מדריכי כלואים, עובדי קידום ונוער, עובדים סוציאליים, עובדי מרכזי קליטה, אחיות ולמעשה כל אחד שיש לו נגיעה לטיפול, ייעוץ, הדרכה והכוונה. 
קורס טיפול בהתמכרויות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס טיפול בהתמכרויות?

קורס מטפלים בהתמכרויות חושף תוכנית לימודים מגוונת ורחבה, בין התכנים הנלמדים תמצאו תכנם בתחום פסיכולוגיה, רפואה, אפידמיולוגיה, חוק ומשפט, פארמולוגיה, מניעה, חינוך, הסברה, שיטות אכיפה, לימודי מבוא להתמכרויות, תיאוריות וגישות טיפול, חקיקה, התמודדות עם התופעה ועוד.

תוכנית הלימודים בקורס מטפלים בהתמכרויות נוגעת למגוון תכנים עיוניים וכך גם מעשיים תוך כדי סיורים במרכזי גמילות, שיחות עם מכורים, סימולציות ועוד. קורס מטפלים בהתמכרויות רואה את הטיפול במכורים כמטרת על ועל כן חשוב שגם אתם תחזיקו באמונה ובכוחות נפשיים ופיסיים לעסוק בתחום לא קל כמו זה.

במהלך הקורס יקבלו הסטודנטים את כל הכלים המעשיים והעיוניים על מנת לסייע ולעזור בכל מצוקה התמכרותית. תוכנית הלימודים במהלך הקורס היא רחבה ומקיפה מגוון רב של תחומי ידע ביניהם תחום הרפואה, פסיכולוגיה, חינוך ועוד. המטפלים חייבים להיות מיומנים לטיפול בגישות שונות ולהבין כל התמכרות לשורשה. קורס מטפלים בהתמכרויות מכירים במגוון רב של התמכרויות ונותנים הכשרה בכל אחת מהן. 

אילו אפשרויות לימוד נוספות יש לקורס טיפול בהתמכרויות?

קורס שיטת 12 הצעדים הינו תחום טיפולי אשר מסייע לאנשים אשר סובלים מהתמכרויות מכל סוג שהוא. הקורס צריך להיות מועבר על ידי מכורים לשעבר אשר יכולים לתת ערך מוסף למטופלים.

לימודי טיפול במוסיקה הינם מעניינים במיוחד ויכולים להיות רלוונטים עבור אותם אנשים שהתעניינו בקורס מטפלים בהתמכרויות. 

כמו כן, לימודי טיפול משפחתי הינה גישה מערכתית חשובה ביותר, שאינה רואה רק את האדם הבודד כאחראי על מצבו, אלא את המערכת המשפחתית הכוללת, שלכל אחד בה יש תפקיד חשוב בפני עצמו התורם ליציבות המשפחתית. 
קורס טיפול בהתמכרויות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

במה עוסקים בוגרי קורס טיפול בהתמכרויות?

שכרם של מטפלים בהתמכרות נע על ספקטורם רחב. השכר נקבע על פי ניסיון, שנות ותק, מסגרת טיפולית, מספר מטופלים ועוד. ככלל מקצוע כמו מטפלים בהתמכרויות אינו מתאים לאנשים שרודפים אחרי הכסף.

חשוב שתראו בתחום כייעוד ושליחות והשכר הוא רק נלווה. כמו כן ייתכן ותרצו לעסוק בכך בהתנדבות או במסגרת עצמאית וגם זה מקובל. קורס טיפול בהתמכרויות, למרות מוסדות רבים המיועדים עבור המכורים, מכין מטפלים מקצועיים לטיפול בכל סוגי מכורים. אותם בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון מסגרות כגון בתי סוהר, בתי חולים, מרפאות, קליניקות פרטיות, מכונים ועוד.

קורס מסוג זה נלמד בכל העולם ולא רק בישראל מאחר ומדובר בתופעה בינלאומית. בסיום הקורס תקבלו תעודה המסמיכה אתכם לפעול במסגרות טיפוליות ולהתמחות.
מודעה
מחפש קורס טיפול בהתמכרויות?
מחפש קורס טיפול בהתמכרויות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה