קורס תזונה בגריאטריה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס תזונה בגריאטריה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תזונה בגריאטריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תזונה בגריאטריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תזונה בגריאטריה

גיל הזהב מביא עימו שינויים רבים כמעט בכל תחומי החיים, כאשר אחד השינויים המזוהים ביותר עם גילאי הזיקנה הוא ההתדרדרות הגופנית, ועל כן יש חשיבות מרובה להקפדה על תזונה בריאה, נכונה ומתאימה - בעיקר בגיל הזקנה, וזאת כיוון שהתזונה שלנו היא בעלת השפעה מכרעת על הבריאות ועל איכות החיים, ותזונה נכונה ומתאימה יכולה לסייע בחיזוק הגוף, במניעת מחלות - ולעיתים אף יכולה התזונה לתרום ליכולת הגוף להתגבר על מחלות ובעיות שונות. יתירה מכך - חלק מן המחלות הנפוצות בגילאים המבוגרים יותר (כסכרת, לדוגמא) מחייבת התאמת דיאטה מתאימה - ועל כן חשיבות התזונה בגריאטריה הינה גדולה במיוחד. 

אם גם אתם מעוניינים להתמחות בנושאי תזונה לבני גיל הזהב - בין אם אתם תזונאים (או אנשי מקצוע אחרים) המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם וארגז כליהם המקצועי, ובין אם אתם מתקדמים לקראת גיל הזהב ומעוניינים להבין יותר בתחום - כדאי לכם להכיר את קורס תזונה בגריאטריה (הידוע גם כקורס תזונה לבני גיל הזהב): קורס מרתק, אשר יקנה לכם את מיטב הידע והמיומנויות בנושא. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תזונה בגריאטריה במכללות המובילות בכל רחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תזונה בגריאטריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תזונה בגריאטריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי תזונה בגריאטריה

תוחלת החיים בעולם המערבי עולה בהתמדה - ועל כן תחומים המתמקדים בגיל זה הולכים ומתפתחים במהירות רבה - לימודי גרונטולוגיה או תואר שני בניהול בתי אבות, לדוגמא, הפכו, בשנים האחרונות, לתחומים מבוקשים עד מאד. אחד הנושאים החשובים לאיכות החיים בגיל הזהב הוא נושא התזונה - שכן תזונה מתאימה יכולה לתרום רבות לשמירה על בריאותם של קשישים, למניעה ולהתגברות על מחלות, לשיפור איכות החיים והתפקוד - ואף להארכת תוחלת החיים. לאור זאת, החלו מספר מכללות מובילות להציע קורס תזונה בגריאטריה - מסלול לימודים ייחודי הנועד להקנות לבוגריו ידע עדכני ושלל כלים ומיומנויות בתחום חשוב זה. 

לימודי תזונה בגריאטריה מוצעים במספר מסלולים - במסלול להכשרת אנשי מקצוע בתחום (דיאטנים קליניים, אחיות וכו') ובמסלול העשרה אישית, הנועד לבני גיל הזהב, המעוניינים להבין מעט יותר בתזונה המתאימה לבני גילם. 

מי הוא קהל היעד לקורס תזונה בגריאטריה?

לימודי תזונה בגריאטריה מיועדים, בראש ובראשונה, לדיאטנים ויועצי תזונה המעוניינים להתמחות בתחום. הלימודים מתאימים גם לאנשי מקצוע נוספים, העובדים עם קשישים (אחיות במחלקות גרנטולוגיות, מנהלי בתי אבות, עובדים סוציאליים המתמחים בגילאי הזקנה וכו') ומעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. לימודי העשרה בתחום מתאימים לבני גיל הזהב, המעוניינים להכיר את התזונה המומלצת לגילם ולמצבם הבריאותי. 

אם אתם מתעניינים בקורס תזונה בגרנטולוגיה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי התזונה: קורס תזונה הוליסטית, קורס תזונה לפי סוג דם, קורס יועצות תזונה לתינוקות ופעוטות וכיו"ב. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס תזונה בגריאטריה?

תנאי הקבלה לקורס תזונה בגריאטריה כוללים, בדרך כלל, דרישה להכשרה קודמת רלוונטית - וחלק מהקורסים בתחום פתוחים רק בפני תזונאים מוסמכים (אשר סיימו תואר ראשון במדעי התזונה, סיימו את חובת ההתמחות ועמדו ביתר חובות ההסמכה). חלק מהמכללות מאפשרות גם לעוסקים בתחומי התזונה (מטפלים ברפואה משלימה, יועצי תזונה וכו') ולאנשי מקצוע אחרים העובדים עם קשישים להתקבל ללימודים. 

חלק מהמכללות אף מקיימות ריאיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

קורס תזונה בגריאטריה להעשרה אישית פתוח בפני הקהל הרחב, בד"כ, ואין הוא מציב כל תנאי קבלה בפני המועמדים.

מה הוא משך הלימודים לקורס תזונה בגריאטריה?

לימודי תזונה בגריאטריה נמשכים, בדרך כלל, כשלושה חודשים לערך, והם כוללים בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות. לימודי תזונה בגריאטריה להעשרה אישית כוללים, לרוב, מפגשים אחדים בלבד (בין מפגש אחד לארבעה מפגשים). 

אם אתם רוצים ליהנות מלימודי תזונה בגריאטריה אך חוששים כי תתקשו לשלב לימודים אלו לצד עבודה במשרה מלאה - אל חשש! רבות מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, ובהם מתקיימים השיעורים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר - כך שגם אם אתם עסוקים למדי בשעות הבוקר - תוכלו להשתלב בלימודים בקלות ובנוחות יחסית, מבלי לפגוע בסדר יומכם הרגיל. 

מה הם נושאי הלימוד לקורס תזונה בגריאטריה??

תכנית הלימודים בקורס תזונה בגריאטריה הינה עשירה ומרתקת עד מאד - והתלמידים נהנים מהרצאות מרתקות מפי טובי המרצים ואנשי המקצוע בתחום, כך שבסיום הקורס אוחזים הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. 

בין נושאי הלימוד במרבית הקורסים בתחום: מבוא לתזונה בגילאי הזקנה, אפידמיולוגיה של הזקנה, קידום בריאות ומניעת תחלואה, תזונה והזדקנות, היבטים של שינויים פסיכולוגיים, חברתיים וכלכליים המתרחשים בגיל השלישי, אתיקה של הטיפול בקשיש, הכרות עם המערכות השונות המטפלות בקשישים, פיזיולוגיה של הזקנה, פתולוגיה של הזקנה וההשלכות התזונתיות של הפתולוגיות השונות, תרופות ותזונה, מיומנות ראיון ותקשורת עם הזקן, עקרונות בעבודה בין מקצועית, הכרות עם תחומי הטיפול של מקצועות הבריאות והפרא רפואה העובדים עם קשישים, הכרות עם נהלי התזונה בגריאטריה, סוגיות נבחרות בהזנת קשישים, הערכת מצב תזונתי לקשישים, ויטמינים ומינרלים אצל הקשיש, בעיות בליעה, בריאות העצם, משק הברזל בזקנה, תסמונת חידוש ההזנה ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס תזונה בגריאטריה??

בוגרי קורס תזונה בגיל הזהב, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת הנוכחות, מעבר מוצלח של מבחנים וכו') יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. 

מה הם אפשרויות התעסוקה לקורס תזונה בגריאטריה?

בוגרי קורס תזונה בגריאטריה יוכלו להשתלב בעבודות ייעוץ תזונתי בבתי אבות ובמרכזים לקשיש - כמו גם במרפאות וקופות חולים. כמו כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית - ובמידה והם תזונאים מוסמכים - לפתוח קליניקה בתחום משל עצמם. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎