קורס מדריכי עזרה ראשונה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי עזרה ראשונה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי עזרה ראשונה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי עזרה ראשונה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הדרכת עזרה ראשונה

לימודי רפואה הינם תחום מקיף במיוחד אשר מאפשר להעניק סיוע רפואי לאוכלוסיות שונות הזקוקות לו. הסיוע תמיד נחוץ ויכול להציל חיים באופן מיידי גם אם אינכם רופאים או אחים מוסמכים. קורס מדריכי עזרה ראשונה מאפשר לאנשים לעבור הכשרה מתאימה ולסייע לאחרים לקבל את הידע הנדרש לתת מענה רפואי בכל מצב.

קורס מדריכי עזרה ראשונה מספק את כל הכלים המעשיים והתיאורטיים על מנת שבוגרי הקורס ידעו להעביר שיעור מול קבוצת לומדים אודות מתן עזרה ראשונה בעת חירום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי עזרה ראשונה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי עזרה ראשונה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס מדריכי עזרה ראשונה 

קורס מדריכי עזרה ראשונה מספק מידע רב אודות פעולות החייאה, סיוע בעת חנק, עזרה בעת כוויות, הכשת נחשים, סיוע בעת פציעות קלות וקשות, סיוע ראשוני לפצועי ירי ועוד.

עזרה ראשונה חיונית בכל מסגרת עבודה ומסגרת לימודים או במקום ציבורי. קורס מדריכי עזרה ראשונה מכשיר את הסטודנטים לעבודת הדרכה במוסדות ציבוריים למתן עזרה ראשונה בעת אירוע של נפגעים. בוגרי הקורס הופכים להיות מומחים בתחומם ומספקים מענה לכל שאלה רפואית שיכולה לעלות במקום עבודה או מקום לימודים.

תחום זה חשוב מאוד בשלבים ראשוניים לפגיעה על מנת למנוע נזק בגוף ובנפש. מדריכי עזרה ראשונה מהווים מקור סמכות ומומחיות לכל עניין רפואי שיכול להתעורר. קהל הציבור מחוייב ואף מומלץ שיכיר את כל הפעולות הנחוצות למען הצלת חיים בעת הצורך.

מה לומדים בקורס מדריכי עזרה ראשונה?

הצלת חיים זו מצווה ושמירה על חיי אדם זה ערך עליון ולכן קורס עזרה ראשונה בהחלט עקרוני מאוד עבור החברה הישראלית. בוגרי הקורס יוצאים עם ידע נרחב עיוני ומעשי ויודעים להעביר חומר לימוד מול קבוצות של אנשים תוך כדי סימולציות ושימוש בבובות לתרגול העזרה הרפואית. קורס מדריכי עזרה ראשונה נלמד בכל הארץ במכללות ובבתי ספר מקצועיים.

מתן עזרה ראשונה בשטח יכולה להשפיע על כל מהלך חייו של האדם והאם הוא ישרוד את הפגיעה. על כן פעולות מיידיות יכולות לעזור. מדריכי עזרה ראשונה יודעים לספק מידע הקשור בכל סוג של פציעה ופגיעה. כמו כן לא כולם יודעים, אבל יש כללים ברורים ברפואה ולא תמיד צריך לעשות פעולות מאחר ויש פעולות שצריך לעיתים להימנע מהן כגון הזזת אדם הנמצא ברכב אחרי תאונה. תזוזה לא רצונית יכולה לגרום לפגיעות חמורות יותר.

לעיתים קיימת השוואה בין לימודי עזרה ראשונה לבין תחומי לימוד נוספים. כך לדוגמא, על מנת לתת סיוע רפואי ראשוני נכון, יש להבין את האדם העומד לפנינו ולכן יש צורך בלימודי פסיכולוגיה. מן הסתם בלימודי הדרכות אלה אין סקירה מלאה של השיטות והתיאוריות הקיימות בתחום, אולם קיים צורך להבין את האדם ואת החרדה שהוא שרוי בה על מנת לספק לו את הסיוע האולטימטיבי ביותר. 

מה משך קורס מדריכי עזרה ראשונה?

תאונות דרכים, פיגועים, פציעות ספורט ועוד קורות כל הזמן ואינן צפויות. מאחר ורוב הפגיעות קורות במקומות ציבוריים כגון מקומות עבודה או ברכב בכביש, חשוב שהציבור הרחב ידע להתמודד עם התרחשויות אלו. קורס מדריכי עזרה ראשונה מכשירים את הלומדים בקבוצות קטנות על מנת לספק יחס אישי. כמו כן הקורס נמשך מספר מפגשים בלבד במתכונת חד שבועית אך כמובן הסוגיה הזאת משתנה בין מוסד למוסד.

בסיום הלימודים מקבלים הלומדים תעודה המעידה כי הם סיימו את הקורס וכי יש באפשרותם לספק עזרה ראשונה וכן להיות מדריכים במוסדות שונים הרואים בלימודים אלה חשיבות עיקרית. המדריכים מייסמים את שיטות הלימוד שניתנו להם, מדגימים כיצד יש לספק את העזרה ומבקשים מהלומדים להדגים את אשר לימדו. 

למי מתאימים לימודי הדרכת עזרה ראשונה?


אנשים מבוגרים יותר מכל זקוקים להכוונה רפואית. מדריכי עזרה ראשונה מהווים עבורם מומחים ובהחלט לספק להם מידע נרחב אודות הפעולות הנחוצות למצב רפואי יציב יותר. קורס מדריכי עזרה ראשונה יכול להתאים לאנשים בלעי בטחון בדיבור, מביני עניין ומגדילי ראש.

כמו כן, הלימודים מצריכים רצינות והשקעה כי אין מקום לטעויות בתחום עדין כמו רפואה. סטודנטים לעזרה ראשונה צריכים להחזיק ביחסי אנוש טובים ולדעת לתקשר עם ציבור תלמידים מכל שכבות החברה.

ובמידה והנכם מעוניינים להעמיק את הידע הקיים ברשותכם ללימודי תואר ראשון, תוכלו להשתלב ולהיות חלק מהלומדים המתמקצעים בלימודי סיעוד. הלימודים נמשכים כ - 4 שנים אשר בסופם מתאפשר ללומדים להתנסות בבתי החולים השונים הקיימים בארץ. 

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי עזרה ראשונה?

בוגרי קורס מדריכי עזרה ראשונה יכולים להשתלב בבית ספר, מכללות, אוניברסיטאות, מפעלים, תעשיית הי טק, גני ילדים, צבא, כוחות הבטחון כגון משטרה, כיבוי אש ועוד. עזרה רפואית יכולה להוות את ההבדל בין חיים למוות ולכן יכולה להיות על כך השפעה עצומה. אנשי הוראה בכל התחומים יכולים להרגיש גאווה מתוקף תפקידם הנושא באחריות כלפי חינוך אחרים.

כמו כן, ישנם אנשים אשר רואים את מתן העזרה הראשונה כחלק מלימודי רפואה משלימה. לימודים אלה כוללים תחומי ידע רבים, המשתנים מאחד לשני, אך מעניקים סיוע רפואי או מונע בעת הצורך.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎