קורס תזונה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי תזונה

הקצב המהיר המאפיין את אורח החיים המערבי כיום מביא אנשים רבים לאורח חיים שאיננו בהכרח בריא. אורח חיים זה, המתאפיין בעבודה מסביב לשעון, ריצות וסידורים, דאגה למשפחה וכיוצא בזה מביא למצב שבו אנו זונחים הרגלי אכילה בריאים ומאמצים, מדעת או שלא מדעת , הרגלי אכילה ותזונה לקויים, המזיקים לגופנו ונותנים אותותיהם, הן בטווח הרחוק והן הקרוב.

אם גם אתם מתעניינים בלימודים המרתקים בנושא התזונה, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא הכל על קורס תזונה. כמו כן, לפני שפניכם מועדות ללימודים אלה, רצוי שתדעו כי התכנים דומים בתכניהם לקורס יועצי תזונה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תזונה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תזונה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורסים בתחומי התזונה

רשתות המזון המהירות, הינן שחקן מרכזי כאשר מדובר בתזונה לא נכונה. המזון המהיר והטעים הידוע גם בשמו השני - ג'אנק פוד, יעיל בסיפוק את התיאבון הבריא של כל אחד מאיתנו, בכל רגע שנחפוץ: מסעדות מזון מהיר, מזון בשקיות להפשרה והכנה מהירה, דוכנים, עגלות ושירותי Take-away. המזון המהיר רווי בשומנים, חומרים משמרים וצבעי מאכל ודל בערכים תזונתיים. 

באופן כללי, ניתן לראות כי הלימודים הינם דומים בתכניהם לקורס תזונה טבעית, אשר נחוצים בראש ובראשונה לאותם אנשים, אשר מתעניינים בהכרתם של שיטות בישול בריא כמו: אידוי, בישול באמצעות כמויות מצומצמות של שמן ועוד. 

טעים ככל שיהיה, המזון המהיר ולצדו הממתקים והמאפים המלוחים והמתוקים, כאשר צורכים אותם בכמות גדולה ולא מבוקרת, התוצאה המתקבלת והבלתי נמנעת, הינה משקל עודף והשמנה. תזונה המתנהלת באופן לקוי, באה לידי ביטוי בכמות המזון שאנו אוכלים, טריות המזון ותנאי האחסון וההכנה, שילוב סוגי מזונות אחד עם השני, מנהגים שונים של אכילה לא מסודרת: אכילה בהיסח הדעת (למשל, תוך כדי עבודה, צפייה בטלוויזיה), אכילה בעמידה, אכילת חטיפים ועוד.
קורס תזונה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורסים בתחומי התזונה?

מי שמתעניין בתחום ומעוניין להעשיר את עצמו בידע פרקטי ומקצוע מרתק ומתגמל, ייחשף לעולם התזונה על נושאיו הרבים: אנטומיה-פיזיולוגיה, אימונולוגיה, כימיה, ביולוגיה, אבות המזון השונים: פחמימות, חלבונים, שומנים, סוכרים ויטמינים ומינרלים, סוגי מזונות - ערכים תזונתיים ויתרונות, מהן הפרעות אכילה, אבחון והתאמה של התכנית התזונתית, סוגי דיאטות (דיאטת השמנה והרזייה), תזונה מרפאת עבור חולים כרוניים וכן תזונה מונעת.

תחום התזונה הינו רחב ידיים ומגוון עד מאד, ונותן ביטוי להשקפות ולגישות השונות בתחום זה, וכל אחד יכול למצוא את הנישה שאילו הוא מתחבר: גישה המאמינה שכל אדם יש DNA ייחודי וכתוצאה מכך כל מזון יכלו להשפיע על הגוף בצורה שונה, לפתח רגישות, אלרגיה או להיפך, סוג מזון שמחזק עוד יותר ותורם לפעילות תקינה של הגוף.

כמו כן ישנם קורסים המשלבים את התזונה עם הרפואה המשלימה, כגון, תרפיה בתזונה, נטורופתיה ותזונה והטבעית - הוליסטית, קורסים אלו מבטאים גישות המתבוננות על האדם ועל התכונות שמרכיבות אותו, הן מבחינה נפשית, רוחנית ואורח חייו.

אילו לימודים נוספים יש בתחומי התזונה?

נושאי הלימוד מושתתים על האמונה שאדם יכול להרגיש טוב יותר ומאושר יותר כאשר התזונה שלו מבוססת על מאכלים טבעיים ולא מעובדים ושילוב של צמחי מרפא . המזון והרגלי האכילה שאותם יאמץ, יהיו בהרמוניה ויביאו לאיזון הגוף והנפש.

קורס נוסף בתחום התזונה, הולך בשנים האחרונות יד ביד עם תחום האימון Coaching המשגשג, והוא הקורס לאימון לתזונה נכונה. בקורס זה, המתקיים לרוב אחד על אחד, עובדים עם הלקוח על דרכים להורדה במשקל והשמירה עליו, ובנייה של תכנית פעולה בהתאם לאופי המשתתף והיעדים שאותו הוא רוצה להשיג.

כמו כן, ניתן ללמוד מדעי התזונה לתואר B.Sc, תואר שנחשב מקיף במיוחד בתחום התזונה, הלימודים כוללים תכנים שהינם שייכים בין היתר לתחומי הפיזיקה, הביולוגיה, המתמטיקה ועוד. הלימודים נפרשים על פני 4 שנים לערך, ובסופם תוכלו לעבוד כיועצי תזונה ודיאטנים.
קורס תזונה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

במה עוסקים בוגרי קורסים בתחומי התזונה?

בוגרי לימודי מדעי התזונה יכולים לעבוד כתזונאים, דיאטניים ודיאטניים קליניים במיגוון נרחב של מקומות, כעצמאיים ושכירים: בתי חולים, קופות חולים, מרכזים לרפואה משלימה, מרפאות ציבוריות ופרטיות, קליניקות פרטיות, מאמנים, ואף ייעוץ לחברות שונות בתחום המזון והמוצרים הטבעיים.
מודעה
מחפש קורס תזונה?
מחפש קורס תזונה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, ב"ש ורעננה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה