קורס אופטיקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי אופטיקה

האופטיקה היא תחום בפיזיקה העוסק בתכונות האור, ואת ההתנהגות של אור וחומר, לדוגמא: קשת בענן, הזוהר הצפוני הירוק, ההילה של הירח, ועוד שלל תופעות מדהימות ויפיפיות. גם כל מה שאנחנו רואים קשור לאופטיקה, שהרי העין האנושית פועלת על פי עקרונותיה. לכן, כל הקשור לבעיות ראייה שונות, קשור לתחום האופטיקה: עדשות מגע, משקפיים, ניתוחים ועוד. מי שיעשה לכם את בדיקת העיניים הוא האופטימטריסט, אך מי שיכין לכם את העדשות, המשקפיים, ויהיה אחראי על תקינות הציוד והעיצוב הוא האופטיקאי. 

לימודי אופטיקה מכשירים אופטיקאים מוסמכים ומקצועיים בעלי ידע ומיומנויות מקצועיות נרחבות להצלחה בתחום יוקרתי ורווחי זה. קורס אופטיקה מהווה הכנה כוללת לבחינות ההסמכה באופטיקה סוג 2 של משרד התמ"ת לצורך קבלת תעודה המאפשרת לעסוק במקצוע באופן עצמאי ולפתוח עסק. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מאתגרים אלו, הנקראים בשפה העממית "טכנאות משקפיים", הגעתם למקום הנכון - כאן תוכלו למצוא מידע רלוונטי ופרטים חשובים אודות הלימודים בקורס אופטיקה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אופטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אופטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על לימודי אופטיקה

בעבר, הצורך במשקפיים היה מתגלה רק עם כניסת הילדים לבית הספר, וגם אז הורים ומורים רבים החשיבו את ההישגים האקדמיים הירודים של הילד כביטוי לחוסר תבונה, עד שהתברר כי הבעיה נעוצה פשוט בצורך במשקפיים. לעיתים אנשים הרגישו כאבי ראש, כאבי עיניים, ולא היו מודעים שהפתרון לכך הוא פשוט שתי עדשות. כיום, בדיקות עיניים מומלצות כבר בגיל צעיר (שנתיים וחצי), ועם העלייה במודעות לראייה תקינה, והחידושים הטכנולוגיים בשוק (וכמובן גם האמירה האופנתית שמגיעה איתם), קיימת פריחה בתחום האופטיקה, הכוללת דרישה גוברת לאנשי מקצוע מיומנים בתחום.

לימודי אופטיקה מכשירים אנשי מקצוע מיומנים בענף, בעלי ידע בהתקנת משקפיים, בשיווק וניהול חנות, המשתלבים ברשתות אופטיקה ומעבדות אופטיות. נושאי הלימוד כוללים לימודים תיאורטיים בכל קשור לאור, אופטיקה של העין ופסיכולוגיה של הראייה, כמו גם חלק מעשי של טכנאות משקפיים. קורס אופטיקה מקנה כלים מעשיים וידע נרחב ומכין את המשתתפים בצורה מקיפה לבחינה של משרד התמ"ת המקנה רישוי ממשלתי ל"אופטיקאי סוג 2".  
קורס אופטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי אופטיקאים?

קהל היעד של קורס אופטיקה הוא כל מי שמעוניין להשתלב בעולם האופטיקה, ייצור וחיתוך משקפיים ועדשות מגע. עבודת האופטיקאי הינה עבודה בעלת אחריות, שדורשת דיוק וזהירות, ועל כן על הסטודנטים להיות בעלי חוש אסתטי ויד יציבה. 

מכיוון שהקורס נוגע בלימודים תיאורטיים הקשורים לתחום הפיזיקה והמתמטיקה, רצוי שתהיו בעלי רקע כלשהו בתחום, אך גם אם לא נגעתם עד עכשיו בנושא - אל דאגה. תוכלו להשלים את הידע הבסיסי על ידי קריאת ספר בנושא או מאמרים באינטנרט הקשורים לאופטיקה. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס אופטיקאים? 

קורס אופטיקה מקיף ומעמיק ומיועד למעוניינים להשתלב ולהתמקצע בתחום ולמבקשים לפתוח עסק עצמאי בתחום האופטיקה. תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים ממכללה למכללה, אך לרוב לקורס אופטיקה יתקבלו בעלי 12 שנות לימוד, אשר עוברים בהצלחה את מבחני הקבלה בפיזיקה, מתמטיקה ואנגלית. אם אתם מרגישים שאינכם מוכנים מספיק לבחינות אלו, רצוי שתרעננו את הידע על ידי קורסים קצרים, כגון קורס אנגלית, או קורסים קצרים במתמטיקה ופיזיקה. 

במכללות רבות הקבלה לקורס אופטיקה מותנית בראיון קבלה אישי, כדי לבחון לא רק את ידיעותיכם, אלא רת מידת התאמתכם לקורס ורמת המוכנות שלכם להשקיע זמן ומאמצים בלימודים. 
קורס אופטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס אופטיקאים?

מקצוע האופטיקה הינו מקצוע פרה-רפואי, והלימודים משלבים תכנים תאורטיים במגוון נושאים בתחום כגון: תורת האור, אופטיקת הראייה, מדידות אנטומיות, אתיקה מקצועית, עדשות, תורת החומרים, הנדסת אנוש, כלים ומכשירי עבודה, אנטומיה, פסיכולוגיה של הראייה, שיווק ממוחשב, קביעת מדידות אנטומיות, כלים ומכשירי עבודה, בטיחות בעבודה, הכנה והרכבת עדשות על-פי מרשם נתון, התאמת משקפיים ללקוח ועוד.

כמו כן, לצד הלימודים התיאורטיים, הסטודטנים יתנסו בעבודה מעשית וסיורים לימודיים (כגון אופטיקות ובמפעלי עדשות) המעניקים ידע נרחב. הלימודים מקיפים, וכוללים צוות מרצים מנוסים, המומחים בתחומם. 

מה משך קורס אופטיקאים?

בעבר, הלימודים בקורס אופטיקה ברוב המכללות כללו 924 שעות לימוד, והתפרשו על פני שנתיים. אך לאחרונה קוצר הקורס, ומעכשיו הוא כולל 674 שעות אקדמיות, כלומר - כשלושה עשר חודשים, כך שתוכלו תוך כשנה לקבל מקצוע נחשק ונחשב. 

מכללות רבות מציעות קורס זה במתכונת של לימודי בוקר, אך אם הינכם אנשים שעובדים במשרה מלאה בשעות הבוקר, ודואגים כי לא תוכלו להירשם ללימודים מפאת סדרו יומכם העמוס, אל דאגה - מכללות רבות מציעות קורס זה גם במתכונת של לימודי ערב, כך שתוכלו ללמוד מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אופטיקאים?

בוגרי לימודי אופטיקה, אשר יעמדו בכל דרישות הלימודים (כולל נוכחות בשיעורים, התנסות מעשית, מעבר מבחן תיאורטי ומעשי) יקבלו תעודת אופטיקאי סוג 1 מטעם המכללה בה למד. בוגרי הקורס, אשר יגשו למבחני ההסמכה של משרד התמ"ת, המסמיכים את הבוגרים כ"אופטיקאיים סוג 2", תעודה המאפשרת לפתוח עסק בתחום באופן עצמאי.

במידה והתעניינתם בתחום לימודים זה, ייתכן ותרצו ללמוד גם הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרו - אופטיקה. לימודים אלה, הינם לפעמים ארוכים יותר אבל מתמקדים בהפעלה ותיקון של המכשירים שעימם האופטימטריסטים עובדים. אם תחום זה מעניין אתכם, תוכלו גם להשתלב בתואר שני באופטומטריה, אשר יעניק לכם את הכלים והמיומנות שירחיבו את הידע הקיים ברשותכם בתחום זה, וירחיבו את הקיף התעסוקה שיכול להיות רלוונטי עבורכם, המשלב גם שכר גבוה יותר.

במה עוסקים בוגרי קורס אופטיקאים?

מסיימי לימודי אופטיקה במכללות יכולים למצוא עבודה באחת מרשתות האופטיקה הקיימות בארץ כמו: אופטיקנה, אופטיקה הלפרין, אופטיקה הזורע, זיגי שאול, אירוקה ועוד. 

במסגרת העבודה, תוכלו לעסוק כאופטיקאים מוסמכים במשרה מלאה או חלקית, בהתאם לצורכי בית העסק. במידה ותעברו את מבחני משרד התמ"ת לאופטיקאי סוג 2, תוכלו לפתוח עסק עצמאי משלכם. כדאי לכם להתרשם ממסלולי העבודה הקיים בתחום וכן להיכנס לאתרי העוסקים בהצעות עבודה לשם התרשמות בנוגע לגובה השכר, בין אם הינכם בעלי תואר ראשון בתחום או שסיימתם קורס בנושא.
מודעה
מחפש קורס אופטיקה?
מחפש קורס אופטיקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה וחיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה