חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

קורס פוטותרפיה בשילוב אמנויות

חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

קורס פוטותרפיה בשילוב אמנויות

התכנית מיועדת להעניק כלים טיפוליים משולבים על בסיס הפוטותרפיה. תרפיה באמנויות עוסקת בתחום ההבעתי של האדם, ומאפשרת התפתחות אישית באמצעות המתווך: הצילום, התנועה, מוסיקה-קול, כתיבה ודרמה. תחומים אלו ישולבו בקורס כחלק מעיבוד חוויית הצילום, ויעשירו את הלומדים בתכנים טיפוליים חדשים ובאפשרויות הגלומות באמנויות השונות ככלי טיפולי.

הלימודים מתקיימים בתל אביב - הכפר הירוק.

מידע כללי

קורס ייחודי ומרתק זה מציע הזדמנות פז למטפלים מתחומים שונים להרחיב ידיעותיהם ולרכוש שלל כלים טיפוליים חדשים מהתחומים השונים של הטיפול באמנות, ובראשם הפוטותרפיה. תרפיה באמנויות נוגעת בתחום ההבעתי של האדם, תוך מתן אפשרות להתפתחות אישית, באמצעות המתווך: התנועה, מוסיקה-קול, הצילום, כתיבה ודרמה.

התחומים הללו ישולבו בקורס כחלק מעיבוד חוויית הצילום. הם יעשירו את הסטודנטים בתכנים טיפוליים חדשים ובאפשרויות הגלומות באמנויות השונות ככלי טיפולי. סגל ההוראה האיכותי בקורס, תורם אף הוא להכשרה האיכותית, כמו גם לחוויית הלימודים הנעימה והמפתחת.

מרכזת התכנית: נירה שירן-מזרחי (M.ed)

קהל יעד

הקורס מומלץ לבוגרי מסלולי טיפול בתחומים השונים - פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתחומי האמנויות.

תנאי קבלה

המועמדים לקורס פוטותרפיה בשילוב אמנויות יידרשו לעבור ראיון אישי.

משך לימודים

הלימודים בקורס פוטותרפיה בשילוב אמנויות נמשכים שנה, כוללים 130 שעות לימוד אקדמיות ונלמדים במתכונת של לימודי בוקר/ערב לבחירת הסטודנט. הלימודים יתקיימו פעם בשבוע.

נושאי לימוד

תכנית הלימודים בקורס זה מתחלקת לשניים: לימוד עקרונות הפוטותרפיה, ובמקביל - נגיעה בתכנים טיפוליים נוספים: תרפיה באמנות, דרמה ופליי-בק, כתיבה יצירתית, תרפיה במוסיקה. כל אלו נלמדים במסגרת סדנאות אינטימיות, שמנחים בהן מטפלים ומרצים בכירים בתחומם. 

עם המורים בקורס זה נמנים נירה שירן-מזרחי (מרכזת התוכנית),  גב' אביה עוזני, שמרת אלכסנדרון.

תעודה

סטודנטים אשר יעמדו בכל חובותיהם ויסיימו בהצלחה את התוכנית פוטותרפיה בשילוב אמנויות יהיו זכאים לתעודת גמר של חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.