חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

לימודי וידאותרפיה

חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

טיפול במשברים, שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות באמצעות וידאו

וידאותרפיה עוסקת בטיפול באמצעות צילום וידאו כאמצעי ביטוי נגיש ומיידי. המצלמה מאפשרת התבוננות אחרת במציאות ובעזרתה מתאפשר שינוי של דפוסי חשיבה והתנהגות. השיטה הטיפולית בקורס מחברת בין יסודות השפה הקולנועית (צילום, סאונד, בימוי, משחק, תסריט) לעולם הרגש ומקנה ארגז כלים משמעותי לעבודה עם וידאו בשלל מסגרות טיפוליות, חינוכיות וקהילתיות.

הלימודים מתקיימים בתל אביב - הכפר הירוק.

מידע כללי

בתכנית נלמד מגוון תרגילים פרקטיים שיהוו ארגז כלים משמעותי לתהליכים תרפויטיים עם וידאו. הלימודים מבוססים על שיטה ייחודית ופורצת דרך בארץ ובעולם VideoSense™ ששמה במרכז את רגע הצילום ולא את התוצר הסופי (סרט), בדומה לצילום סטילס, אין חשיבות לתוצר הסופי ולא נדרשת עבודת עריכה ולכן מתאימה גם לאנשים ללא ניסיון קולנועי או ידע טכני.

קהל יעד

הקורס מומלץ לבוגרי מסלולי טיפול בתחומים השונים - פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתחומי האמנויות.

תנאי קבלה

המועמדים לקבלה יידרשו לעבור ראיון אישי.

משך לימודים

לימודי יום פעם בשבוע, במתכונת מסלול חד שנתי. הלימודים כוללים 130 שעות, ונחשבים למסלול המקצועי ביותר הן בכל האמור בתכנים, והן בכל מה שנוגע לרמת המרצים.

תכנית לימודים

התכנית מעניקה כלים טיפוליים משולבים על בסיס הוידאותרפיה:
  • סינמה תרפיה (צפיה בסרטים ככלי טיפולי)
  • שפת גוף
  • פסיכודרמה – משחקי תפקידים בחלל הטיפולי
  • פוטותרפיה
הקורס יתמקד בסגולותיה וביכולותיה של מצלמת הווידאו ככלי טיפולי רב-ערך המתווך בין העולם הפנימי של האדם לבין המציאות החיצונית.

תעודה

סטודנטים אשר יעמדו בכל חובותיהם ויסיימו בהצלחה את התוכנית וידאותרפיה יהיו זכאים לתעודת גמר של חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש