קורס אניאגרם

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אניאגרם
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אניאגרם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אניאגרם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אניאגרם במכללות

אניאגרם (Enneagram - מיוונית: Ennea - תשע, Gram - רישום) הינו מודל לסיווג טיפוסי אישיות, המחלק את בני האדם לתשעה סוגי טיפוסי אישיות שונים. מודל האניאגרם החל להתפתח בדרום אמריקה בשנות ה-50 של המאה ה-20, אך החל לזכות בפופולאריות רבה בעולם המערבי ככלל - ובישראל בפרט - רק בשלהי המאה העשרים. פופולאריות זו הולכת וגוברת ביתר שאת בשנים האחרונות, שכן יתרונותיה הרבים של השיטה - הן ככלי אבחוני והן ככלי טיפולי להתפתחות והעצמה אישית - זוכים להכרה בקרב אנשי טיפול רבים ממגוון תחומים - פסיכולוגים, מטפלים באמנויות, מאמנים אישיים, עובדים סוציאליים וכיו"ב.

לאור הפופולאריות ההולכת וגוברת של האניאגרם, החלו מספר מכללות ומוסדות להציע קורסי אניאגרם וסדנאות בתחום. חלק מהקורסים נועדו לאנשי טיפול, אימון וייעוץ, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ואילו קורסים אחרים נועדו לקהל הרחב, המעוניין להכיר את המודל, וליהנות מחוויה מעצימה, מצמיחה ומפתחת, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את מסלול הלימודים המתאים בדיוק עבורם. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי אניאגרם - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע ופרטים על קורס אניאגרם במכללות המובילות בישראל. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אניאגרם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אניאגרם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אניאגרם

אניאגרם הינה שיטה הממיינת את בני האדם לתשעה סוגי טיפוסים שונים, היכולה לתרום רבות הן להליכי אבחון ותכנון טיפול וייעוץ - והן להעצמה אישית והתפתחות אישית של כל אחד ואחת. על פי האניאגרם - ניתן לשייך כל אדם לסוג טיפוס מסויים מתוך תשעה טיפוסים, ולכל סוג טיפוס יש יתרונות וחסרונות משלו, כמו גם מטרות ומניעים שונים והפרעות נפשיות מסוימות אליהן הם מועדים. תשעת הטיפוסים הם כדלהלן: 1. מתקן/ מבקר/ פרפקציוניסט. 2. מסייע/ נותן/ מטפל. 3. הישגי/ ביצועי/ מצליחן. 4. רומנטי/ אמנותי. 5. צופה/ חוקר/ הוגה. 6. נאמן/ סניגור. 7. הרפתקן/ נלהב/ חומרני. 8. מנהיג/ מגן/ קורא תיגר. ו-9. מגשר/ משמר/ משכין שלום. 

קורס אניאגרם יקנה לכם את הידע, המיומנויות והכלים לסיווג של עצמכם ולקחותיכם לסוגי הטיפוסים השונים, עובדה אשר תתן לכם נקודת מבט מקיפה ומעמיקה על האדם - ותאפשר לכם לתכנן עבורו את הטיפול המתאים ביותר תוך זמן קצר. סדנאות אניאגרם וקורסי אניאגרם קצרים, המיועדים לקהל הרחב ולא לאנשי טיפול (או אנשי מקצוע אחרים - כמטפלים ברפואה משלימה, יועצים, מנהלי משאבי אנוש ועוד) אמנם לא יקנו לכם כלים לתכנון טיפול ולטיפול - אך יתרמו רבות להעצמתכם האישית, להתפתחותכם וצמיחתכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי אניאגרם במכלות המובילות.

מי הוא קהל היעד לקורס אניאגרם?

לימודי אניאגרם מתאימים הן למטפלים (פסיכולוגים, עו"סים קלינים, מטפלים באמנות וכו'), מאמנים אישיים, מטפלים ברפואה משלימה, יועצים חינוכיים וכיו"ב - המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, כמו גם לכלל האוכלוסיה - כל מי שמעוניין ליהנות מהיכרות עם מודל טיפולוגי מרתק, היכול לתרום להתפתחות, הצמיחה והעצמה האישית של כל אחד ואחת. 

אם אתם מתעניינים בלימודי אניאגרם - אולי תמצאו עניין בקורסים נוספים מעולם ההעצמה האישית או הטיפול: קורס מיינדפולנס, קורס טארוט, קורס תטא הילינג, קורס טנטרה, קורס ביופידבק וכיו"ב.

מה הם תנאי הקבלה לקורס אניאגרם?

בעוד קורס אניאגרם המיועד לקהל הרחב, כמו גם רב סדנאות האניאגרם, אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה - והלימודים בהם פתוחים בפני הקהל הרחב, הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר בתחום - כקורס הכשרת מאמני אניאגרם, לדוגמא, מקבל אל שורותיו רק אנשי מקצוע רלוונטיים (פסיכולוגים ומטפלים באמנות, יועצים ארגוניים ומנהלי משאבי אנוש, עובדים סוציאליים ומגשרים וכו') או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום. לעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בעלי השכלה מתאימה (כתואר ראשון, לדוגמא) וניסיון מעשי רלוונטי. כמו כן - חלק מהמכללות מקיימות ראיונות אישיים, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

מה משך הלימודים לקורס אניאגרם?

לצד סדנאות אניאגרם חווייתיות וקצרות - הכוללות מפגש אחד או מפגשים ספורים בלבד - קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים הרבה יותר, הנמשכים בין שלושה חודשים לשנה - ומכשירים את בוגריהם בכל הכלים, הידע והמיומנויות בתחום. 

רבות מהמכללות מציעות אפשרות ללימודי שיטת אניאגרם בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים וסטודנטים (וכל מי שעסוק בשעות היום מכל סיבה אחרת) להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות יחסית, מבלי לפגוע כמעט בסדר יומו הרגיל. 


מה הם נושאי הלימוד לקורס אניאגרם?

תכנית הלימודים בקורס אניאגרם במסלול להכשרת מאמני אניאגרם הינה עשירה, מעמיקה ומקיפה - וברבים מהקורסים בקורס תיהנו לא רק מהרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות - אלא גם משלל תרגולים והתנסויות מעשיות מפתחות, לרבות השתתפות בפרקטיקום (בחלק מן המכללות בתחום).

בין נושאי הלימוד בקורס אניאגרם: תשעת הטיפוסים ומאפייניו של כל טיפוס, אבחון טיפוס, שיטות עבודה עם כל טיפוס, יישום האניאגרם בחיים האישיים והמקצועיים, תהליכי אימון באניאגרם, שפת גוף, חשיפת מניעים נסתרים ועוד. 

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס אניאגרם?

בוגרי קורס אניאגרם, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים וכו') יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות ההמשך ללימודים לקורס אניאגרם??

בוגרי לימודי אניאגרם יכולים להמשיך ללימודים נוספים בתחומי הטיפול והרפואה המשלימה, אשר יקנו להם עוד כלים שישמשו אותם בעבודתם: קורס דמיון מודרך, קורס NLP, קורס מדיטציה, קורס ביופידבק, קורס מיינדפולנס, קורס פסיכותרפיה טרנס פרסונלית וקורס פסיכותרפיה גופנית הם רק חלק ממסלולי הלימוד הפופולאריים בקרוב בוגרי לימודי אניאגרם. 

מה הם אפשרויות התעסוקה לקורס אניאגרם?

בוגרי קורס הכשרת מאמני אניאגרם יוכלו, כמובן, להתחיל לאבחן ולהעביר את מטופליהם אימוני אניאגרם - ולהשתמש בשלל הכלים של שיטת האניאגרם כחלק מעבודתם הטיפולים והייעוצית. כן יוכלו הבוגרים להעביר סדנאות אניאגרם. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎