קורס טיפול דיאדי

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת מטפלים בטיפול דיאדי במכללות

טיפול דיאדי הוא טיפול רגשי ששם דגש על מפגשים בין הילד וההורה בחדר טיפולים למשחק משותף, יחד עם מפגשי הדרכת הורים. כחלק מהטיפול התרפיסט תומך ומכוון את המשחק המשותף של ההורה והילד בחדר הטיפולים.

תפקיד המטפל הדיאדי לצפות ישירות ביחסים ובאינטראקציה בין ההורה לבין הילד, ובשונה מהטיפול הפסיכולוגי הפרטני, אינו מסתמך רק על דווחי ההורים. אם אתם פסיכולוגים, מטפלים באמנות או בעלי הכשרה בתחום הטיפול ומעוניינים לעבוד עם ילדים בשיטה חדשנית ומרתקת - הגעתם למקום הנכון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טיפול דיאדי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טיפול דיאדי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס טיפול דיאדי

להורים תפקיד חשוב כדמויות מכילות המספקות תמיכה והכוונה לילדם. במסגרת טיפולית זו תפקיד התרפיסט לתמוך בהורים במציאת הדרך המתאימה עבור ילדם ועבורם לטיפול. בעזרת התרפיסט, מבינים ההורים כיצד משפיעות חוויות הילדות על ההורות שלהם, ועל הדרך שבה הם תופסים את ילדם, ומגיבים אליו.

סגנון טיפול זה ייחודי בכך שישנה עבודה מקבילה בשני ערוצים אשר תורמים לתהליכי הטיפול:
1) התהליך שהילד עובר בהתפתחות המודעות העצמית והביטחון עצמי, המובילים לשינוי התנהגותי.
2) התהליך שבו התובנה והשינוי של ההורה בתפיסתו את הילד המביאים לשינוי התנהגותי של ההורה כלפי הילד.

שילוב של שני תהליכים אלה, הנעשים בעזרת המטפל, מניעים את השינוי בתהליך הטיפול הדיאדי. דרך הטיפול הנלמדת במסגרת זו מתבססת על מודל שפיתחו ד"ר מרים בן אהרון ז"ל. מודל זה נשען על מחקרים התפתחותיים עדכניים הנוגעים בהתפתחות של ייצוגי העצמי, האחר והיחסים. מדובר במודל דינמי אנליטי קצר מועד לטיפול בהפרעות ביחסים שבין הורים וילדים בגיל הרך ולילדים בגיל גן- בית ספר, ובכך הטיפול ייחודי.

קורס טיפול דיאדי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס טיפול דיאדי?

כחלק מדרישות הקורס הסטודנט יתבקש לקרוא מאמרים, ולהתנסות בהדרכה וטיפולים. במסגרת קורס טיפול הדיאדי ילמדו גישות שונות לטיפול הדיאדי כגון אמנויות והשימוש בהן בחדר הטיפול הדיאדי והדרכת הורים הנלווית לטיפול.

הטיפול הדיאדי מתאימם לילדים הסובלים ממגוון בעיות: דימוי עצמי נמוך וחוסר ביטחון, קשיים בקשר הורים – ילד, בעיית הרטבה, עצירויות, קשיי פרידה, קשיי הסתגלות, בעיות הסתגלות והתנהגות בבית, בגן ובבתי הספר, התפרצויות זעם, הפרעות חרדה, הפרעות במצבי רוח, קשיים בתקשורת ובקשר בינאישי, קשיים התפתחותיים שונים: הפרעות קשב, קשיי למידה, פערי התפתחות שונים ועוד.   

למי מתאימים לימודי טיפול דיאדי?

הלימודים מיועדים למטפלים ביצירה ובהבעה. הלימודים יכולים להתאים לכם אם אתם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנויות, בתנועה, במוזיקה ובאמצעות בעלי חיים.
קורס טיפול דיאדי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס טיפול דיאדי?

הלימודים במסגרת לימודי טיפול דיאדי הינם בדרך כלל לימודים חד שנתיים, אך אורכם משתנה בהתאם למוסד הלימודים הנבחר.

במכללה סמינר הקיבוצים ניתן ללמוד קורס זה בהיקף של 120 שעות אקדמאיות. הלימודים הינם מרתקים ביותר ומועברים על ידי מטפלים באומנות פלסטית ופסיכותרפיה. 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס טיפול דיאדי?

תחום לימודים נוסף, אשר יכול לבוא בחשבון הינו לימודי פסיכולוגיה. לימודים אלה נפרשים על פני 3 שנים לתואר ראשון וכוללים התייחסות מקיפה לתחומים הקשורים לתיאורטיקנים שונים כמו: פרויד, יונג, רוג'רס, מאסלו ועוד. 

תחום אחר אשר היקף הלימודים הינו קצר יותר, הינו לימודי טיפול במוסיקה. הלימודים הינם מתאימים לבוגרים אשר סיימו תואר ראשון טיפולי או מגיעים מרקע הקשור לתחומי המוסיקה. טיפול במוסיקה הינו תחום אשר עוזר בהתמודדויות עם חרדה, מתח ולחץ נפשי.

במה עוסקים בוגרי קורס טיפול דיאדי?

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעבודה במבחר מרכזים טיפוליים וכן מרכזי הורות וטיפול בגיל הרך שזוכים כיום לפופולריות ברחבי ישראל.

כמו כן, לאחר שצברתם ידע ומיומנויות בתחום, ייתכן ותוכלו לעסוק כמטפלים פרטיים, להעביר הרצאות במכללות ובאוניברסיטאות השונות לשם הרחבת הידע הקיים כיום בנוגע לחשיבות ההולכת וגוברת בתחומי הטיפול הדיאדי.
מודעה
מחפש קורס טיפול דיאדי?
מחפש קורס טיפול דיאדי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה