קורס הנחיית הורים

נמצאו עבורך 7 מוסדות לימודים:

לימודי הנחיית הורים

אם אתם מתעניינים בילדים והיחסים שמתפתחים בין הורים לתינוקות או לילדים צעירים מעניינים אתכם - לימודי הדרכת הורים יכולים להתאים לכם. קורס הנחיית הורים מעניק ללומדים במסגרתו כלים להנחיית סדנאות המדגישות את הצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של הילד ואת חשיבות הקשר וההיקשרות בין הילד או בן הנוער לבין סביבתו המשפחתית. בנוסף לכך, לימודים אלה יכולים לפתוח צוהר לתחומים כמו הנחיית קבוצות.
משתתפי הקורס יכירו תיאוריות מלימודי פסיכולוגיה שעוסקות במערך המשפחתי, בהתפתחות הילד וביחסי הורים וילדים, כאשר במרכז תיאוריות אלה יושם דגש על התיאוריה של אדלר שמתבססת על פסיכולוגיה חיובית והומניסטית. כמו כן, ילמדו המשתתפים כיצד לזהות בעיות בדינמיקה המשפחתית ויתוודעו לשיטות התערבות דרכן ניתן לסייע להורים ולשפר את דרכי החינוך שלהם. בנוסף, ילמדו המשתתפים כיצד להתאים באופן פרטני מערך ההתערבות וההדרכה לכל משפחה ולצרכיה ולעקוב אחר ההתקדמות לאורך התהליך.
כפי שצוין, מטרת הקורס להכשיר את בוגריו כמנחי סדנאות להורים ומורים. אם לימודים אלה מעניינים גם אתכם, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא על קורס הורות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הנחיית הורים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הנחיית הורים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס הנחיית הורים

לנהל איתם משא ומתן? לתת להם לשחק במשחקי מחשב רק כדי שלא יפריעו להכין ארוחת ערב? אולי להתעקש איתם ולהעניש אותם, או להיות סבלניים ומכילים? הורים רבים מוצאים את עצמם מול שאלות אלו מספר פעמים ביום. לעיתים קרובות, בוקר שמתחיל בגישה של הסבר רגוע, מתגלגל לכעסים וצעקות וגם לבכי (מצד הילדים וגם מצד ההורים). בשלב זה הורים רבים פונים לעזרה של אנשי מקצוע, כגון מדריכי הורים. הדרכת ההורים יכולה להתבצע באופן פרטני, אחד על אחד, או בקבוצות. 
אם אתם רוצים לעזור לאינסוף הורים וילדים לשפר את היחסים ביניהם, לגרום לזמן האיכות שלהם ביחד להפוך לאיכותי ולא להתבזבז על מריבות - לימודי הדרכת הורים הם התשובה לכך. הלימודים יסקרו את גישות החינוך השונות, שיטות חינוך ישנות מול מודרניות, יישוב קונפליקטים, ניהול משא ומתן, פסיכולוגיה של הילד, פסיכולוגיה התפתחותית ועוד נושאים מעניינים שיתנו לכם את הכלים לראות את כל התמונה משני הצדדים. את הידע שרכשתם תעבירו הלאה להורים צעירים שתדריכו. 
קורס הנחיית הורים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תנאי קבלה ללימודי הנחיית הורים

תנאי הקבלה ללימודי הדרכת הורים משתנים ממכללה למכללה ותלויים בסוג הקורס אליו אתם נרשמים: לקורס המתאים לפסיכולוגים או מורים יתקבלו רק מי שיש לו תעודה המעידה על הכשרתו לעבודה עם ילדים, ולעיתים תידרשו גם להציג ניסיון בעבודה עם הורים או ילדים. דרישות נוספות הן 12 שנות לימוד, לעיתים גם תעודת בגרות מלאה. בנוסף על כך, ייתכן ותידרשו לעבור ראיון קבלה קצר, שיבחן את מידת התאמתכם ללימודים.
בלימודי הדרכת הורים המיועדים לקהל הרחב, לא תידרשו להציג ניסיון או רקע בתחום, אך ייתכן בהחלט שתצטרכו להשלים קורסי מבוא או הקדמה כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, או קורסי התפתחות הילד. 

מה לומדים בקורס הנחיית הורים?

הלימודים הינם מעניינים ביותר וסוקרים תכנים מגוונים כמו: הנחיית הורים להכרה ופיתוח של קשת הרגשות אצל הילד, אינטליגנציה רגשית, פסיכולוגיה התפתחותית, פיתוח כישורים רגשיים וחברתיים, הצבת גבולות תקינה, פיתוח העצמאות, עידוד קבלת החלטות
כמו כן, קיימים נושאים נוספים העוסקים בתחומי המשפחה כמו: הולדת אח והרחבת המשפחה, משברים וגירושים, סוגי תקשורת (מילולית ובלתי מילולית) ועוד. 
קורס הנחיית הורים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס הנחיית הורים?

קהל היעד של לימודי הדרכת הורים הוא כל מי שמעוניין להדריך קבוצות גדולות או קטנות, מי שאין לו פחד קהל ומי שמוכן לעמוד מול כיתה ולהרצות בצורה ברורה ומעוררת עניין, מי שמתעניין בכל הקשור לפסיכולוגיה, סוציולוגיה, מערכות יחסים של הורים וילדים ועוד. 
הקורס בהחלט יכול להתאים לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים וסוציולוגים, מורים וגננות. לפני אתם נרשמים ללימודי הדרכת הורים, כדאי שתבררו שהקורס מתאים לכם: הרי לא תרצו להיות בעלי רקע וניסיון בעבודה עם ילדים ולמצוא את עצמכם בקורס המיועד לקהל הרחב שיסקור את מה שאתם כבר יודעים, או להיפך.

הנחיית הורים - משך הקורס

משך לימודי הדרכת הורים משתנה ממכללה למכללה, ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו נרשמתם: לימודים עבור פסיכולוגים, סוציולוגים, מטפלים שונים או עובדי הוראה יימשכו זמן קצר יותר, מאחר ולא תצטרכו להתעכב על מבוא, ולכן יימשכו 140 שעות אקדמיות, כלומר - כמה חודשים, תלוי בסוג המסלול אותו תבחרו. הלימודים מתקיימים בשעות הבוקר מספר פעמים בשבוע יסתיימו תוך כארבעה חודשים, ואילו לימודי ערב לאנשים עובדים, שיתקיימו פעמיים בשבוע, יימשכו כחצי שנה עד שמונה חודשים. 
לימודי הדרכת הורים עבור הקהל הרחב יימשכו זמן רב יותר, ויכללו קורסי מבוא שונים, ולכן יכולים להימשך גם שנה, תלוי במסלול הלימודים שתבחרו בוקר או ערב.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס הנחיית הורים?

אם אתם מתעניינים בסיוע להורים ובתחום של תינוקות וילדים, נושאי הלימוד הבאים יכולים לעניין אתכם: 

קורס הכשרת מדריכי התפתחות תינוקות. הלימודים הינם שואבים את הידע הלימודי מתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית, אשר סוקר את המומחים העיקריים בתחום כמו: אדלר, יונג, בולבי וויניקוט. 

קורס עיסוי תינוקות הינו תחום נוסף אשר עוזר ללומדים להתמקד בפרקטיקות החיוניות להתמודדות עם בעיות וקשיים השייכים לתחומי גידול התינוקות. לרוב, העיסוי עוזר בהקלה על כאבי בטן, כאבי ראש ומספק להורים כלים חיוניים ביותר.

תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית הינו תחום לימודים מקיף במיוחד, אשר מאפשר לאנשים שסיימו את לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה, וברצונם להבין לעומק ולעסוק בתחום המחקרי הקשור להתפתחות של תינוקות וילדים.  

במה עוסקים בוגרי קורס הנחיית הורים?

בסיום הלימודים יוכלו הלומדים להשתלב במסגרת העברות סדנאות שונות להורים חדשים. הלימודים יכולים להיות במסגרת קופות החולים השונות ובכך לחשוף את העוסקים לקשת רחבה של סוגי משפחות שונים. כמו כן, לאחר שצוברים שם וידע בתחום, תוכלו להעביר סדנאות פרטיות בין אם במתכונת שבועית ובין אם רק בתקופה הצמודה ללידה ולאחריה.
מודעה
מחפש קורס הנחיית הורים?
מחפש קורס הנחיית הורים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, הכפר הירוק, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה