קורס ייעוץ זוגי

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי ייעוץ זוגי

אם אתם מתעניינים בלימודים המרתקים של ייעוץ זוגי, אשר יסמיכו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשות על מנת לעזור לזוגות החווים קשיים, משברים וקונפליקטים, ולצד זה יעבירו אתכם תהליך התפתחות אישית מעמיק ומצמיח, הגעתם למקום הנכון. 

תחום הייעוץ הזוגי לקוח לרוב מלימודי העבודה הסוציאלית או הפסיכולוגית, הרואה בתא המשפחתי גורם משפיע ביותר על התנהלותו של הפרט הן בצורה עצמאית והן בתוך המסגרות השונות. הלימודים בקורס הינם ממוקדים יותר ולוקחים בחשבון את התמצית הקיימת מכל גישה, חוקר ותיאוריה הקיימת בתחום הטיפול ומספקים כלים חיוניים להתנהלות נכונה שתעזור בהכשרת אנשי מקצוע או אנשים הרוצים ללמוד לשפר את האופן שבו הם חיים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ייעוץ זוגי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ייעוץ זוגי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על ייעוץ זוגי

העולם המודרני מציב קשיים רבים בפני זוגות ומשפחות – שיעורי הגירושין עולים מידי עשור, וחלוקת התפקידים המסורתית בין בני הזוג הולכת ומתערערת. כמו כן, בניגוד לעבר, בו פנייה לטיפול וייעוץ מקצועי הטילו כתם על הפונה, כיום ישנה פתיחות רבה לנושאים שפעם היו בגדר טאבו, והפנייה לעזרה חיצונית וייעוץ אינה מטילה עוד רבב על הפונה, אלא להיפך – הפונה נחשב כמי אשר עושה מאמצים להתגבר על קשייו ובעיותיו ואינו מזניח אותם.

שילוב גורמים אלו הביא בשנים האחרונות לפריחתו של תחום הייעוץ הזוגי, הצובר פופולאריות גוברת והולכת, ונמצא כיעיל עבור זוגות רבים אשר הצליחו לשקם ולשפר את מערכת היחסים שלהם בעזרתו. לאור פריחתו של תחום זה, וחשיבותו לאיכות חייהם של רבים, מכללות ומוסדות לימודים רבים פתחו קורסים המיועדים להכשיר יועצים מקצועיים ואיכותיים לעבודה בתחום.
 
קורס ייעוץ זוגי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס ייעוץ זוגי?

נושאי ותכני הלימוד בקורס הייעוץ הזוגי תלויים רבות במקום הלימודים ובמסלול הספציפי המשותף לרב רובם של מסלולי הלימוד הוא השילוב בין הלימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים, לבין התנסויות מעשיות ויישומיות, לרבות השתתפות בעבודה מעשית – פרקטיקום. 

בין הנושאים בהם נוגעים רב הקורסים בתחום ניתן למצוא את סקירת התיאוריות והאסכולות המרכזיות בנושאי המשפחה והזוגיות, את מעגל חיי המשפחה, השיטות והתיאוריות הנפוצות להתערבות בייעוץ הזוגי, סקירת הפרעות התפקוד הנפוצות בקשר הזוגי ובחיי המשפחה, ופיתוח המיומנויות והכישורים הבסיסיים הנחוצים להתערבויות ייעוציות וטיפוליות בתחום. 

כמו כן, רבים מהקורסים בנושא הייעוץ הזוגי שמים דגש רב על החוויה וההתפתחות האישית של תלמידי הקורס, ומקום נרחב מוקצה למפגשים קבוצתיים או אישיים בהם תהליכי ההתפתחות האישית נמצאים במוקד.

בעת שמדברים על תחום הייעות הכולל, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי תחום זה שואב רבות מתואר ראשון בפסיכולוגיה על כל זרמיה השונים: ביהוויוריסטית, פסיכודינאמית, ההתפתחותית, התעסוקתית ועוד.
 

למי מתאים ללמוד קורס ייעוץ זוגי?

קורס הייעוץ הזוגי מיועד, בד"כ, לבעלי השכלה וניסיון בתחומי הייעוץ והטיפול – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, רופאי משפחה, יועצים, מטפלים באומניות ואנשי טיפול וייעוץ אחרים. לצד הקורסים הדורשים ניסיון וידע קודם בתחומי הטיפול והייעוץ, קיימים אף קורסים המיועדים להסבה מקצועית לאנשים ממקצועות שונים, המבקשים להשתלב בתחום מרתק זה.
קורס ייעוץ זוגי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לקורס ייעוץ זוגי?

אף כי קיים שוני בין דרישות הקבלה למוסדות הלימוד השונים המציעים קורסים בייעוץ זוגי, בדרך כלל כוללות הדרישות, בין היתר, עמידה בפניי ראיון קבלה, ניסיון תעסוקתי רלוונטי, ולעיתים קרובות אף יש דרישה לתואר ראשון באחד מהתחומים הקרובים לתחום הייעוץ הזוגי. חלק מהמקומות אף דורשים קבלת המלצות אקדמיות או תעסוקתיות על המועמד ללימודים.

כיום, מכון אדלר הינו המוסד האקדמי המציב דרישות קבלה של תואר ראשון ושני במקצוע טיפולי. החשיבות המקצועית העומדת בבסיסם של תנאי קבלה אלה, נובעת מרצון המכון להכשיר אנשי טיפול מנוסים ביותר. במסגרת הטיפול, הלומדים מקבלים כלים מקיפים, השייכים לרוב להשקפת העולם האדלריאנית (ממשיכיו של פרויד), הידועה בהצלחתה בהתמודדות עם מקרים הקיימים בתוך מערכת זוגית בפרט או משפחתית - מערכתית בכלל. 

מה משך קורס ייעוץ זוגי?

היקף ואורך הקורס משתנים למדיי בין המסלולים השונים ובין מוסדות הלימוד, אולם, ברב המקרים, קורס הייעוץ הזוגי נמשך כמספר חודשים – בין חצי לשנה לערך.

לפניי ההרשמה לאחד ממוסדות הלימודים, כדאי לברר מהן התעודות אותו הוא מעניק לבוגריו, אם בכלל. עדיף להירשם למקומות ומסלולי לימוד המציעים לבוגריהם תעודות יועץ זוגי מוסמך מטעם מוסד הלימודים, ולא למקומות אשר אינם מעניקים לבוגריהם שום תעודה המכירה בלימודיהם.
  עידן ההורות לדוגמא, הינו מכון נוסף, אשר משך הלימודים בו נמשך 132 שעות אקדמיות. על מנת להתקבל ללימודים במסגרת זו עליכם לעמוד בראיון אישי ולהציג תעודת בגרות מלאה. 

במה עוסקים בוגרי קורס ייעוץ זוגי?

בוגרי קורס הייעוץ הזוגי יכולים להשתלב במגוון של מקומות עבודה ותפקידים מרתקים, בין אם כשכירים בקליניקות ומרכזי ייעוץ קיימים, ובין אם כעצמאיים.

כמו כן, יכולים הבוגרים להמשיך ולהתמקצע בלימודיהם, ולפנות למסלולי התמחות רבים ומרתקים – ייעוץ מיני, טיפול משפחתי, קורס דמיון מודרך, ועוד.

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב במקצוע מרתק, בו תוכלו לעזור לאחרים להתגבר על קשיים וקונפליקטים זוגיים, לסייע לזוגות במשבר ולתרום לשיפור איכות חייהם ורווחתם הנפשית, ואם אתם מעוניינים בלימודים אשר יובילו אתכם למסלול של התפתחות אישית והכרה עצמית – לימודי הייעוץ הזוגי יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם.
מודעה
מחפש קורס ייעוץ זוגי?
מחפש קורס ייעוץ זוגי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, הכפר הירוק, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה