קורס הנחיית מעגלי נשים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הנחיית מעגלי נשים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הנחיית מעגלי נשים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הנחיית מעגלי נשים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הנחיית מעגלי נשים

מאז ימי קדם בהם הגברים יצאו לצוד ולהביא אוכל והנשים נשארו לבדן, יצרו הנשים מעגלים בהם התקיים שיתוף, למידה והקשבה האחת לשנייה. המפגשים הללו יצרו תחושת איחוד ושותפות בין הנשים והביאו להעצמתה האישית של כל אחת מהן. מעבר מילדות לנשיות, קשר לאדמה, ותמיכה הדדית תמיד היו חלק ממערכות היחסים בין נשים, וגם היום הצורך הזה בשיתוף ותמיכה מנשים אחרות, היודעות בדיוק מה עובר עלייך, קיים אולי אפילו יותר מאי פעם. 

כיום, על מנת ליצור מעגל נשים שיהווה מקום ללא שיפוט וביקורת, מקום בו כל אישה יכולה להיות מי שהיא - יש צורך במנחת מעגל נשים, אישה שתוכל לשמש מודל לאחרות כיצד להתחבר לנשיות, להסיר מסכות ואשר תנחה את הדרך. כיום, מעגלי נשים פחות מוכרים במתכונת הקדמונית שלה, אולם ניתן למצוא קבוצות משתנות של נשים בתחומי הספרות, המוסיקה, שירה ובעוד מגוון רחב של תכנים. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הנחיית מעגלי נשים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הנחיית מעגלי נשים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי הנחיית מעגלי נשים

נשים היום מרגישות שהן במירוץ אינסופי בין קריירה, בית, משפחה, ילדים, מראה מטופח והניסיון לשלב את הכל ביחד עם קצת הגשמה עצמית. המצב יוצר לא פעם מצב של לחץ והרגשה של תחרות, מה שמניב הרצון לשתף מישהי שעוברת את אותו הדבר. מעגלי נשים היו נפוצים מאות שנים, והיום, בעולם המודרני, יש נטייה לחזור לשורשים ולמנהגים של פעם. כך מתחילים להתוות מעגלי נשים שנעלמו מעט, במטרה לאפשר מקום בטוח, אמפתי ונעים לאישה, אשר חווה בחוץ עולם תובעני ולעיתים שוביניסטי. בתוך מעגל הנשים האישה יכולה להתחבר לנשיותה לאישה בעולם פמיניסטי תובעני והישגי. מעגל נשים הוא המקום בו כל אישה יכולה להתחבר לנשיותה, כשהיא אחת בין שוות. 

על מנת ליצור מעגל נשים שיהווה מקום ללא שיפוט וביקורת, מקום בו כל אישה יכולה להיות מי שהיא - יש צורך במנחת מעגל נשים - אישה שתוכל לשמש מודל לאחרות כיצד להתחבר לנשיות, להסיר מסכות ותנחה את הדרך. אם היית כבר במעגל נשים, או שחלמת על ליצור באזור מגורייך מעגל נשים חדש, עם חברות, שכנות, אמהות אחרות או קרובות משפחה - לימודי הנחיית מעגל נשים יקנו לך את הכלים ליצור קבוצה כזאת, לבחור מקום התכנסות, להנחות את הפגישות, לדאוג לנושאי שיחה ועוד. 

למי מיועד קורס הנחיית מעגלי נשים?

לרוב, מעגלי נשים הינם הכתובת המוצלחת ביותר להתמודדות עם לחצים, מתחים ונושאים אשר קל יותר להתמודד עימם בחברת נשים שחוו חוויות משתנות ובעלות תובנות שעשויות להכיל ולתת כלים יעילים. משום כך, קהל היעד הינו מגוון ביותר ואינו ספציפי לסוג נשים מסוים. דבר אחד בטוח - קהל היעד של הקורס הזה הוא נשים, הרוצות להנחות מעגלי נשים. לרוב הקורס יתאים לנשים שטובות בדיבור מול קהל, הדרכה, הוראה, או הנחייה.

לעתים מכללות שונות מייעדות קורסי הנחיית נשים לנושאים מסויימים, ועל כן, למועמדות ללימודים להיות בעלות הרקע הדרוש. למשל - אם מדובר במעגל נשים שהן אמהות או סבתות, רצוי שהמנחה תהיה אמא או סבתא בעצמה ותוכל לשפוך את נקודת ההשקפה שלה על הנושא. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס הנחיית מעגלי נשים?

תנאי הקבלה לקורס הנחיית נשים משתנה ממכללה למכללה, ולרוב התנאי היחיד שלא משתנה לעולם הוא שעל המועמדת להיות אשה. לעתים זה כל מה שמספיק כדי להתקבל לקורס. לעתים מכללות מציבות תנאי של גיל מינימלי (18 לפחות), ובמכללות אחרות, המציעות קורס הנחיית מעגל נשים מסוג מסויים, על הנשים להיות בעצמן בעלות רקע מתאים: אם מעגל הנשים הוא לנשים נשואות, על האשה להיות נשואה בעצמה, ואם מעגל הנשים הוא לנשים קרייריסטיות, שהחליטו לפנות לדרך עצמאית ולפתוח עסק משלהן או להתחיל לעבוד מהבית - על המנחה להיות אחת כזו. 

כמה זמן נמשך קורס הנחיית מעגלי נשים?

משך הלימודים של קורס להנחיית מעגלי נשים משתנה ממכללה למכללה, אך בדרך כל מדובר בקורס שנמשך כמה חודשים. הקורס לרוב מתקיים פעם בשבוע, למשך כמה שעות. 

ברוב המכללות מודעים לעובדה כי המועמדים לקורס, או במקרה הזה, המועמדות - עסוקות בסדר יום עמוס ומלא מטלות (כיאה לנשים שעושות כמה דברים בבת אחת), ולכן מציעים קורס זה במתכונות שונות: מתכונת של לימודי בוקר לנשים שצריכות להיות עם הילדים בשעות אחה"צ ולכן יכולות ללמוד בשעות הבוקר, או מסלול לימודי ערב לנשים שעובדות במשרה מלאה בשעות הבוקר, ופנויות דווקא אחה"צ - כך שלא משנה מה העיסוק שלכן - עדיין תוכלו להירשם ללימודים. 

מה לומדים בקורס הנחיית מעגלי נשים?

במסגרת הלימודים של הנחיית מעגלי נשים רוכשות המשתתפות כלים להעצמה והתפתחות אישית, וכן כלים להנחיה הוליסטית המתאימה למעגלי הנשים. בין ההנושאים הנלמדים ניתן למנות את תחומי האנתרופולוגיה של טקסי נשים, הזהות הנשית, דמיון מודרך, הקשבה אמפטית, הכנת המעגל על פי נושא, כתיבה אינטואיטיבית, עבודה עם קלפי מודעות, לימוד כוונות המעגל, חכמת הרחם ואימא אדמה, יצירת טקסי מעבר, עבודה יצירתית בתנועה, עם מנדלות, תרגילי גופנפש, מעגלי הקשבה, מדיטציות מונחות, שחרור מטראומות העבר ועוד.

מדובר בלימודים בקבוצות קטנות, עם צוות הוראה מומחה, מנוסה ומכיל, שיעניק לכן את היכולת הנפלאה של ארגון וריכוז נשים למטרת העצמה אישית. 

במה עוסקים בוגרי קורס הנחיית מעגלי נשים?

בוגרות הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון השתתפות בשיעורים, התנסות מעשית ועוד) יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

בסיום הלימודים יוכלו העוסקים ליהנות מקשת רחבה של אפשרויות תעסוקה. לרוב, מעגלי הנשים מתבצעים בצורה עצמאית וביוזמה של אחת מנשות המקצוע העוסקות בתחומים המשתנים - פסיכולוגיה, ספרות, מוסיקה, תקשורת ועוד. באופן כללי, ישנם מעגלים המתקיימים בתשלום, אשר מורכבים מאדם אשר מרצה בתחום מסוים מול קהל רחב או מצומצם של נשים וישנם מעגלים שאינם בתשלום, אשר בסבסוד העירייה, עמותות וארגונים. 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס הנחיית מעגלי נשים?

למי שתרצה להמשיך ולהתפתח בתחום עומדות כמה אפשרויות להמשך לימודים, כגון לימודי הפסיכולוגיה אשר מעניקים ללומדים ידע רחב אודות אינטליגנציה רגשית וצורות התמודדות מוכרות. התכנים שידונו במעגלי נשים העוסקים בתחומי הפסיכולוגיה יסקרו הוגים, שיטות וניסיון חיים. 

תואר ראשון בעבודה סוציאלית עשוי גם הוא להועיל לנשים המתעניינות בתחום של מעגלי נשים. תחום לימודים זה הינו עוסק לרוב בהתמודדות במישור הקבוצתי, הסוציאלי ולא בהיבט האינדיבידואלי כמו הפסיכולוגיה. לרוב, לימודים אלה הינם מאתגרים וכוללים התנסות בבתי כלא, בעמותות שונות ועוד. קורס מודעות עצמית הינו תחום עיסוק מעניין ביותר, אשר עוזר ללומדים אותו לפתח כלים להבנת צרכיהם האישיים לשם הפגת דיכאון, חוסר סיפוק בחיים ומציאת הדרך אל האושר הפנימי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎