קורס ייעוץ משפחתי

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי ייעוץ משפחתי

תחום הטיפול החל להכות שורש בזמן האחרון והפך לנחוץ ברוב הנושאים היומיומיים. לימודי טיפול משפחתי הינם ענף בתחום של הפסיכותרפיה העוסק במשפחות ובבני זוג הנמצאים במערכת יחסים. מטרת הטיפול המשפחתי והזוגי היא לייצר שינוי או התפתחות כלשהי ביחסים, בין חברי המשפחה, במטרה להבריא את מערכת היחסים בתוך התא המשפחתי. הטיפול המשפחתי מדגיש את היחסים המשפחתיים כגורם מרכזי בבריאותו הנפשית של האדם ומשמש כיום לטיפול בטווח נרחב של בעיות ודילמות אנושיות. 

לימודי טיפול משפחתי, יתאימו לכם אם אתם שואפים לסייע למשפחות לפתור סוגיות ובעיות בתוך התא המשפחתי ולהתמודד עם קשיים שונים בחיי המשפחה. מטרת לימודי ייעוץ זוגי ומשפחתי היא להכשיר אנשי מקצוע מיומנים בעלי רקע עיוני ופרקטי מקיף. הם יכירו באמצעות לימודים אלה דרכים שונות להתערבות אפקטיבית בחיי המשפחה ויכירו את השיטות הטיפוליות המקובלות בעולם לטיפול בבעיות בתוך המשפחה. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף על לימוד טיפול משפחתי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ייעוץ משפחתי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ייעוץ משפחתי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה לומדים בקורס טיפול משפחתי?

טיפול משפחתי הוא ענף בפסיכותרפיה העוסק במשפחות ובבני זוג הנמצאים במערכת יחסים. מטרתו לייצר שינוי או התפתחות כלשהי ביחסי הגומלין בין חברי המשפחה. הטיפול המשפחתי מדגיש את היחסים המשפחתיים כגורם מרכזי בבריאותו הנפשית של האדם ומשמש כיום לטיפול בטווח נרחב של בעיות ודילמות אנושיות. המשותף למרבית אסכולות הטיפול המשפחתי, הוא האמונה כי מעורבות המשפחה כולה בהתמודדות עם קשיים ובפתרונות קשיים אלו היא מועילה ביותר.

תפקידו של המטפל המשפחתי הוא לסייע למשפחה במהלך פגישות אלו ולנסות להשפיע על התנהלות חברי התא המשפחתי, כך שיחשפו ויגבירו את התובנות, הכוחות והתמיכה ההדדית של המערכת המשפחתית. לימודי טיפול משפחתי יכללו תכנים עיוניים בנושאי משפחה ונישואין, הכרות עם מיומנויות וטכניקות מתחום הטיפול המשפחתי וגם פרקטיקום תחת הנחייתם של מדריכי לימודי יועץ משפחתי.
קורס ייעוץ משפחתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי טיפול משפחתי?

אם אתם שואלים את עצמכם למי מתאימים לימודי ייעוץ זוגי ומשפחתי, דעו לכם כי התחום מתאים בעיקר ליועצים חינוכיים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים והם אלה אשר בדרך כלל פונים ללימודים אלה. הם עשויים לפנות ללימודים מתוך מטרה להתמחות בנישה של הייעוץ המשפחתי, כדי לסייע למשפחות לשמור על ההרמוניה בתא המשפחתי שלהם.

כמו כן, עשויים הלימודים להתאים למטפלים מתחום התרפיה, בעיקר מטפלים באמנות שיש להם תואר שני בתחום, או לקרימינולוגים ומחנכים שיקומיים שמעוניינים אף הם לשפר את המצב במשפחות נזקקות, או משפחות הרוסות, שמעוניינות לשקם את מצבן הקשה וזקוקות לשם כך לסיוע מאנשי מקצועי מומחים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס טיפול משפחתי?

תנאי הקבלה ללימודי טיפול משפחתי משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. לרוב, הם כוללים עמידה בראיון קבלה אישי או קבוצתי, המלצות ממדריכים בעלי מקצוע טיפולי, ועדת קבלה לבחינת רקע אקדמי וקליני מתאים ותואר שני במקצוע טיפולי, כמו עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי טיפול באמנות וייעוץ חינוכי.

חלק מן המכללות ידרשו כי המועמדים בעלי התואר השני, יצטרכו להיות בעלי ממוצע ציונים של מעל ל-80 לפחות, כמו גם להיות עם ניסיון בתחום הטיפול מעל ל-200 שעות ממקום עבודה מוכר. קרוב לודאי כי כדי מי שרוצה להתקבל ללימודי ייעוץ זוגי ומשפחתי יידרש להשלים קורסים מן התואר הראשון, על פי הדרישה של האגודה הישראלית לטיפול משפחתי.
קורס ייעוץ משפחתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי טיפול משפחתי?

אם אתם שואלים את עצמכם כמה זמן נמשכים לימודי טיפול משפחתי, דעו לכם כי אורך הקורס ישתנה ממוסד למוסד, ובין לימודי ייעוץ משפחתי בסיסי ללימודי טיפול משפחתי וזוגי במתכונת רב שנתית ואף ללימודי תואר שני בטיפול משפחתי. לימודים בסיסיים יימשכו בין מאה וחמישים למאתיים שעות לימוד אקדמיות. מתכונות הלימודים הרב שנתיות יימשכו בין שנתיים לשלוש שנים.

מלבד ההשתתפות הפעילה בשיעורים העיוניים, יידרשו הלומדים לימודי טיפול משפחתי לפרקטיקום של עבודה טיפולית עם זוגות ומשפחות, תוך קבלת הדרכה קבוצתית. חלק מן המכללות יארגנו את הלימודים במתכונת של לימודי ערב המיועדים לאנשים העובדים במשרה מלאה. הלימודים לרוב יתקיימו בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב וייתכן שבנוסף גם בימי שישי.

מה לומדים בקורס טיפול משפחתי וזוגי?

אם אתם שואלים את עצמכם מה תלמדו במסגרת לימודי טיפול משפחתי וזוגי, דעו כי ברוב מוסדות הלימוד, תכלול תכנית הלימודים סמינרים תיאורטיים וקונספטואליים, תצפיות אישיות והגברת המודעות האישית בתכנים ובתהליכים מחיי המשפחה של המטפל-התלמיד, תרגול מיומנויות וטכניקות, התערבות ומפגשים התנסותיים-חוויתיים, סדנאות לטיפול "העצמי" של המטפל ולהעשרת מיומנויות טיפוליות, צפייה מונחית בסרטי וידאו של מאסטרים בטיפול משפחתי וזוגי.

כמו כן ילמדו הסטודנטים על: הפרעות תפקוד בראיה משפחתית, משפחות פונקציונליות ובלתי פונקציונליות, ראיון משפחתי קליני, מודלים תיאורטיים בנושאי משפחה ונישואין, גישות מובילות בטיפול משפחתי, שיטות התערבות ומיומנות בטיפול משפחתי, מעגל חיי המשפחה והנישואין, קשיי תפקוד הפרט בראייה משפחתית,  בעיות מיניות במשפחה, אתיקה בטיפול המשפחתי, טראומה, התעללות ואלימות במשפחה, גישת התערבות בין-דורית בטיפול משפחתי, ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס טיפול משפחתי?

אם סיימתם בהצלחה לימודי טיפול משפחתי ועמדתם בכל דרישות הלימוד, תוענק לכם תעודת גמר והסמכה כמטפלים משפחתיים וזוגיים מטעם המכללה בה למדתם. התעודה שתוענק לכם בסיום המסלול, תלויה כמובן בהיקף הלימודים בו למדתם. בין אם מדובר במסגרת לימודי טיפול זוגי ומשפחתי בסיסית, או במסגרת לימודי ייעוץ זוגי ומשפחתי רב שנתית, או במסגרת של תואר שני בטיפול משפחתי.

דרישות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובת הנוכחות על פי דרישת המכללה, הגשת תרגילים, השתתפות פעילה במהלך הלימודים, הצלחה בבחינות, הגשת פרויקט גמר ועוד.

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טיפול משפחתי?

במידה והתעניינתם בתחום לימודי טיפול משפחתי, ואתם שואלים את עצמכם מה תוכלו ללמוד אחר כך, כדי להתקדם מקצועית, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי ייעוץ זוגי. הלימודים מספקים את הכלים והפרקטיקות הנחוצות לשם הבנת תהליכים המתרחשים רגשיים מורכבים ופשוטים המתנהלים בין בני הזוג ומובילים למחלוקות ביניהם.

תחום לימודים ייחודי נוסף מתחום התרפיה הוא לימודי תרפיה במוסיקה. במסגרת לימודים זו ילמדו הסטודנטים איך להשתמש בטכניקות משתנות השייכות לעולם המוסיקה, בין אם בשימוש בכלי נגינה, ובין אם רק על ידי הקשה על הגוף. בכדי להביא לרגיעה ולטיפול בחרדות. קורס זה הוא עם אוריינטציה קלינית התפתחותית. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד באופן פרטני עם מטופלים, או במסגרת קבוצתית.

במה עוסקים בוגרי קורס טיפול משפחתי?

אם התעניינתם בתחום התראפיה המשפחתית, תוכלו לעסוק בתחום הן כמטפלים בתחום או להשתמש בנושאים הקשורים לתחום וליישמם בכל תחום עיסוק שתבחרו. קרוב לוודאי שתוכלו להציג את מועמדותכם לעבודה בקליניקות פרטיות מתחום הפסיכותרפיה, או בשירות הפסיכולוגי. באופן זה תסייעו למשפחות שחוות בעיות בתא המשפחתי. בתחילת הדרך תעבדו תחת פיקוח של מטפלים משפחתיים מנוסים, אולם אחרי שתצברו ניסיון, תוכלו להיות יותר עצמאיים בתחום.

אחרי שצברתם ניסיון ובהנחה שאתם גם מחזיקים בידיכם תואר שני בייעוץ משפחתי, תוכלו לפנות לאפיק עבודה עצמאי כמטפלים ויועצים מפחתיים וזוגיים. תגדילו באופן זה את מספר המטופלים שלכם והמוניטין שלכם יעלה בהתאם. תוכלו אף להציג את מועמדותכם לתפקידי הדרכה במכללות ולהעביר מהידע שלכם לסטודנטים.
מודעה
מחפש קורס ייעוץ משפחתי?
מחפש קורס ייעוץ משפחתי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה