מכון פתרונות

קורס הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

מכון פתרונות

קורס הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

מכון פתרונות מציע קורס הדרכת הורים וייעוץ משפחתי, המכשיר את בוגריו לייעוץ להורים במטרה לשפר את רמת התקשורת האישית בין בני המשפחה, לפתור קונפליקטים והתמודדות עם אתגרים.

הלימודים מתקיימים בחיפה ובתל אביב.

מידע כללי

קורס ייעוץ משפחתי פרטני כולל הדרכת הורים במכון פתרונות, הינו קורס רחב היקף המכיל הדרכה מעמיקה של תחום המשפחה וההורות. במהלך הלימודים, רוכשים הסטודנטים כלים הדרושים ליועץ המשפחתי שיסייעו להם לפתח מיומנויות מקצועיות ויכולת לעזור למשפחות לשפר את רמת התקשורת האישית בין בני המשפחה, תוך פתירת קונפליקטים והתמודדות עם אתגרים וקשיים במשפחה.

קהל יעד

הלימודים מיועדים לבעלי ניסיון בעזרה לאנשים, יתרון לבוגרי תואר ראשון. הקורס מתאים ביותר לאנשי חינוך פורמאלי ולא פורמאלי- למורים, גננות, יועצות ומדריכי נוער, לעו"ס, מאמנים ויועצים זוגיים. כמו כן, לבעלי מקצועות טיפוליים הרוצים להעשיר את סל המיומנויות שלהם בעבודה פרטנית מול משפחות.

תנאי קבלה

ללימודים יתקבלו מועמדים בעלי ניסיון בעבודה עם אנשים או תואר ראשון רלוונטי, בני 25 ומעלה. כמו כן, יצטרכו המועמדים לעבור ראיון מקדים הכולל מבדק.

משך לימודים

הלימודים כוללים 197 שעות לימוד אקדמיות, המתפרשים על פני 26 מפגשים, ובנוסף תהליך התמחות אישי כולל סופרויז'ן מקצועי.

תכנית לימודים

תכנית הלימודים בקורס הינה מקיפה ומעשירה, ומשלבת קשת רחבה של תכנים עיוניים, לצד תרגולים וסימולציות תוך שימוש בדוגמאות מהשטח. בין נושאי הלימוד: תקשורת במשפחה מאפיינים ואופן יצירת השינוי, עבודה מול המשפחה כמערכת, התמודדות עם קונפליקטים, האתגרים במשפחות מורכבות ובמשפחות מעורבות, הדרכת הורים בגילאים שונים, בניית תהליך התערבות במשפחה ועוד מגוון נושאים מרתקים.

תעודה

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, תוענק תעודת סיום קורס ייעוץ משפחתי והדרכת הורים.