ClickCease

קורס תיב"ם

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי תיב"ם - תכנון וייצור באמצעות מחשב

לימודי תיב"ם (תכנון וייצור באמצעות מחשב) במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, מאתגרים ומבוקשים במיוחד אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לשימוש בשיטה זו בתעשיות המגוונות וביניהן תעשיית המתכת, ההנדסה, האופנה ועוד, זאת באמצעות ביצוע תהליכי תכנון וייצור מתקדמים ומורכבים ותוך שימוש בכלים ממוחשבים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הפעלת כרסומת, מחרטה קונבנציונאלית ו-CNC לאחר שרטוט בתוכנות שונות, על מנת לקבל דגם סופי בדו ממד או בתלת ממד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תיב"ם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תיב"ם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

ענף התיב"ם מאפשר לעוסקים בתכנון ובייצור באמצעות מערכות ממוחשבות לייצר מוצרים מדויקים ועמידים בזמן קצר, לבצע שינויים עוד בשלב התכנון ולהבין כיצד ייראה הדגם המבוקש עוד טרם יישומו. כמו כן, יוכלו אלו לחזות כשלים ופגמים אפשריים בתהליך הייצור עוד לפני תחילתו. על כן, הוא מאפשר חסכון כלכלי משמעותי ושיפור של מערך התפעול.

תפקידו של האדם הוא העברת הפקודות למחשב והבטחה של ייצור תקין ואיכותי של מוצרים, ואילו תפקידו של המחשב הוא לבצע את כל שלבי הייצור עד לקבלת המוצר הסופי.
קורס תיב"ם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

לימודי קורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לענף המחשבים והטכנולוגיה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום מבוקש ורווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים הנדסאים ומהנדסים המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

תנאי הקבלה לקורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 11 שנות לימוד אקדמיות. בקורסים מתקדמים בתחום נדרשים המועמדים לרקע קודם וניסיון מעשי בעבודה בתחום.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס תיב"ם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

משך לימודי תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 180 ל-520 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

במהלך לימודי הקורס בנושא תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תכנות CNC, תורת המקצוע, תורת החומרים, קריאת שרטוטים, מדידות והבטחת איכות, תורת הייצור, מדידות ואבטחת איכות, SolidWorks/SolidCam, הפעלת מחרטה וכרסומת קונבנציונלית ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו בהצלחה את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) יזכו בתעודה מקצועית.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

עם סיום לימודי תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו התעשייה האווירית, תעשיית האלקטרוניקה בתחומי הנדסת המכונות ומערכות המידע, מפעלים ממוכנים, חברות הייטק, ניהול פס ייצור, התעשייה האווירית ועוד.  

לימודי המשך לאחר קורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב

בוגרי קורס תיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ניהול אחזקה בכיר בו ילמדו כיצד לנהל את מערך הלוגיסטיקה והמלאי וכן את צוות העובדים במחלקות הרלוונטיות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס תפ"י – תכנון ופיקוח על הייצור בו יוכשרו לתכנון ותפעול מיטבי ויעיל של קו הייצור וכן לביצוע עבודות תחזוקה למכונות פס הייצור.
מודעה
מחפש קורס תיב"ם?
מחפש קורס תיב"ם?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה