קורס מנהלי תפעול בכירים

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי ניהול תפעולי בכיר

משמעות המושג תפעול היא יצירת מערכת של פעולות בסדר מסוים, תוך כדי שילוב אלמנטים שונים בתהליך ההפקה. לדוגמא במפעל פירוש הדבר ניהול משאבים כמו: חומרי גלם, ציוד, עובדים, כסף וידע והכל במטרה לייצר מוצרים. המושג רלוונטי גם בחברות עסקיות ובארגונים ציבוריים אשר אמורים לספק שירותים. ניהול תהליך התפעול בא לתאר מגוון פעולות הקשורות לתפעול, כמו בניית תהליכים בארגון, ולקיחת החלטות ותחומי אחריות שונים. מנהלי תפעול הם אנשי מקצוע אשר להם יש השפעה רבה במשק הישראלי. הם מועסקים במגוון תעשיות ומקומות עבודה שונים, כגון: היי טק, כספים, אלקטרוניקה, חינוך, תיירות ומהווים מרכיב חשוב בהצלחת הארגון בו הם עובדים.

קורס מנהלי תפעול בכירים מכשיר מנהלי תפעול האחראים לתפעול השוטף של החברה, הכולל אספקת ציוד ולוגיסטיקה, ניהול רכש, ניהול מחסן וניהול פרויקטים. לתחומי התפעול והלוגיסטיקה יש חשיבות מרכזית בעבודתם של מפעלים ארגונים עסקיים וחברות ציבוריות המספקות שירותים. אם גם אתם שואפים להתקדם בסולם המקצועי שלכם ולמשרות בכירות, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה אודות לימודי ניהול תפעול בכיר ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מנהלי תפעול בכירים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מנהלי תפעול בכירים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מנהלי תפעול בכירים

כל ארגון אשר שואף להישאר רלוונטי בשוק העולמי הדינמי והתזזיתי צריך לא להישאר מאחור ולהראות שהוא מצליח לייצר תפוקה וערך מוסף בשביל לקוחותיו. הארגון חייב לקיים איזון עדין בין התשומה (משאבים) לבין התפוקה (התוצר או השירותים). התשומה כוללת את עובדי ומנהלי החברה, ציוד תפעולי, אנרגיה, חומרי גלם, הון עצמי, הלוואות וכדומה. תפעול יעיל של כל המערכת יכול למנוע בזבוזים מיותרים ובאופן זה להעלות את רווחיות החברה. הדבר רלוונטי לא רק למפעלי תעשייה, אלא גם לחברות עסקיות וחברות ציבוריות המספקות שירותים. מן הטעם הזה למחלקות התפעול והלוגיסטיקה יש חשיבות עצומה בהצלחתם של מפעלים וארגונים.

ללא תפקוד טוב של מנהל התפעול, הארגון לא יכול להצליח. מסיבה זו יש צורך בהכשרה שיטתית של מנהלי תפעול. קורס מנהלי תפעול בכירים מוצע במספר מכללות בישראל והוא מקנה ידע נרחב וטכניקות מתקדמות בעבודה אשר מאפשרים למנהלים לבנות אסטרטגיות תפעוליות איכותיות שיקדמו את החברה שבה הם עובדים. אם גם אתם שואפים להתקדם במקום עבודתכם למשרות בכירות ולהפוך לאנשי מפתח בארגון, מהרו להירשם ללימודי קורס ניהול תפעול בכיר ותהנו מחוויית לימודים מרתקת וממקצוע מתגמל וחשוב.
קורס מנהלי תפעול בכירים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורס מנהלי תפעול בכירים?

לימודי מנהלי תפעול בכירים מיועדים למספר קהלי יעד. בראש ובראשונה יתאים הקורס למנהלי תפעול ולוגיסטיקה אשר עובדים בפועל בתפקידי ניהול, אולם לא עברו הכשרה נאותה ולא קיבלו הסמכה רשמית. לימודים אלה יאפשרו להם להשתפר בעבודתם, להרחיב את ידיעותיהם ולהצליח להוביל את מנגנוני תפעול הארגון בו הם עובדים לעתיד מזהיר.

קורס ניהול תפעול בכיר מתאים גם לעובדים זוטרים במחלקות התפעול, הלוגיסטיקה, תפ"י ורכש אשר מעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול בכירים יותר, בין אם במקום עבודתם ובין אם במקומות עבודה אחרים.
 
לימודים אלה עשויים להתאים לאנשים שיש להם תואר אקדמי שרוצים לעשות הסבת מקצוע לתחום התפעול, הלוגיסטיקה והתפ"י ולהשיג מקצוע נדרש ומתגמל. ייתכן כי בהתחלה הם יסתפקו בתפקידים זוטרים, אולם ככל שיצברו ניסיון לימודי מנהלי תפעול בכירים אמורם לקדם אותם לתפקידים בכירים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מנהלי תפעול בכירים?

בכדי להתקבל ללימודי קורס מנהלי תפעול בכירים יידרש ברוב המקרים מן המועמדים ניסיון מקצועי קודם בעבודה בתחום התפעול, הלוגיסטיקה, תפ"י ורכש, בין אם ממפעלי תעשייה, חברות עסקיות המספקות שירותים, או חברות ציבוריות.

חלק מן המכללות ידרשו שהמועמדים יהיו בעלי תואר אקדמי בתעשייה וניהול תואר אקדמי בתחום הלוגיסטיקה, או תואר הנדסאי תעשייה וניהול. ייתכן כי מי שלא עומדים בדרישות אלה יוכל להתקבל לקורס אחרי שעבר ועדת קבלת חריגים מיוחדת.

תנאי נוסף למי שמעוניין להתקבל אל קורס ניהול תפעול בכיר עשוי להיות מעבר ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים. זה נועד לבדוק את מידת התאמתו של המועמד לקורס וגם את רמת המוטיבציה של המועמד.
קורס מנהלי תפעול בכירים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס מנהלי תפעול בכירים?

משך לימודי מנהלי תפעול בכירים משתנה ממוסד למוסד. עם זאת, ברוב מוסדות הלימוד, קורס מנהלי תפעול בכירים נמשך בין מאה למאה ושישים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין חמישה עשר לעשרים וחמישה מפגשי לימוד. סה"כ בין ארבעה חודשים לשמונה חודשים, תלוי במספר מפגשי הלימוד ובאיזו מתכונת לומדים - לימודי יום, או לימודי ערב (שנמשכים יותר זמן).

בדרך כלל קורס מנהלי תפעול בכירים מתקיים בין פעם לפעמיים בשבוע, כאשר אחד ממפגשי הלימוד עשוי להתקיים ביום שישי. ישנן מכללות אשר מנהלות את הקורס במתכונת של לימודי ערב לאנשים עובדים. כך יכולים גם האנשים שעובדים במשרה מלאה להפיק תועלת מקורס מבוקש זה ולהתקדם מקצועית.

מה לומדים בקורס מנהלי תפעול בכירים?

במסגרת לימודי ניהול תפעול בכיר יקבלו הסטודנטים ידע רב הקשור לתחום התפעול, הלוגיסטיקה והרכש. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: ניהול תפעול, מערכות לוגיסטיות, מערכות M.P.S ,ERP, ניהול גישות מתקדמות בתפעול, שיטות לעריכת תחזיות מכירה וייצור, ניהול פיננסי, דינאמיקה של משא ומתן, ניהול פרוייקטים, יסודות בבטיחות תפעולית, הכרות עם סימולטורים יעודיים.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על ניהול אסטרטגי תוך בדיקה מקיפה של משאבי הארגון, שיטות תחזוקה ואחסון, ניהול מלאים, שיטות ניהול רזה, ניהול שרשרת אספקה, קיטלוג פריטים, ניהול של חוזי התקשרויות ורכש, מיומנויות ניהול והנעה של עובדים, הבטחת איכות, הכרות עם דיני עבודה, דו"חות רווח והפסד ומדדים תפעוליים, תורת האילוצים TOC ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מנהלי תפעול בכירים?

לבוגרי לימודי ניהול תפעול בכיר שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובת הנוכחות על פי מדיניות המכללה (לרוב מעל 80%), השתתפות פעילה במהלך השיעורים, הגשת תרגילים, הצלחה במבחנים במהלך הלימודים ובמבחנים המסכמים והגשת פרוייקט גמר.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס מנהלי תפעול בכירים?

בוגרי קורס מנהלי תפעול בכירים שמעוניינים להוסיף ליכולותיהם המקצועיות מאפיינים נוספים עשויים לבחור ללמוד קורסי המשך. לדוגמא: קורס בודקי מכולות. לימודים אלה כוללים התייחסות מעמיקה לנושא של בדיקת מכולות ומשאיות שונות. הקורס כולל אחריות רבה ומצריך בדיקות מקיפות ביותר על מנת להימנע מהעמסה של מטענים מסוכנים, משקל יתר להובלה, בדיקת תקינות המכולה ועוד.
 
לימודי שילוח בינלאומי הינו תחום המשיק ללימודי לוגיסטיקה, במיוחד אם החברה בה מועסקים מנהללי התפעול פועלת בזירה הכלכלית הבינ"ל. לימודים אלה חשובים מאוד ואטרקטיביים למנהלי תפעול בכירים אשר מתעניינים בשיווק, היבוא והייצוא ורוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום. הידע שיצברו יקנה להם יכולות בניית אסטרטגיה כלכלית משופרת ויקדמו את החברה בה הם עובדים.

במה עוסקים בוגרי קורס מנהלי תפעול בכירים?

בוגרי לימודי ניהול תפעול בכיר שקודם לכן עבדו במשרות זוטרות במחלקות התפעול, לוגיסטיקה ותפ"י, עשויים להתקדם לתפקידים בכירים יותר במסגרת המחלקות הללו ואף להציג את מועמדותם למשרות בכירות דומות בחברות ובארגונים אחרים.

מי שצבר ניסיון רב במשרות ניהוליות במחלקות התפעול יוכל לפנות לעבודה כעצמאי בתפקידי ייעוץ למפעלים, חברות עסקיות וחברות מהמנהל הציבורי. כמו כן, הם יוכלו גם להציג את מועמדותם למשרות הוראה במכללות מקצועיות וכך יעבירו מניסיונם לדור הבא של מנהלי התפעול.
מודעה
מחפש קורס מנהלי תפעול בכירים?
מחפש קורס מנהלי תפעול בכירים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: שלומי
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה