קורס ניהול מערכות משרדיות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי ניהול מערכות משרדיות

תפקוד תקין של משרדים ועסקים קטנים ובינוניים, דורש כי תפקידי מזכירות יאויישו על ידי כוח אדם מיומן ויעיל שידע להפעיל מערכות ממוחשבות בצורה מיטבית. בארגונים רבים זה יכול להיות ההבדל בין הצלחה כלכלית לארגון כושל שעושה את צעדיו לעבר פשיטת רגל. דמיינו לעצמכם משרד קטן ומבולגן, מלא דפים מפוזרים על הרצפה שאי אפשר למצוא שם את הידיים והרגליים. ועכשיו דמיינו משרד מסודר למשעי, מרוהט בטוב טעם ומאובזר במגוון מכשירים חשמליים ומחשבים שהופכים את חיי המזכירה לקלים יותר ומייעלים את עבודתה.

קורס ניהול מערכות משרדיות נועד להעניק לכל מי שעוסק בתפקידי מזכירות ובתפקידים אדמיניסטרטיביים מובהקים את הידע הדרוש לנהל משרד מתוקתק. במהלך לימודי ניהול מערכות משרדיות נלמדים נושאים רבים, כאשר כל קורס מועבר בהתאם ליעד של הלומד: ישנן אלו המעוניינות רק בקורס המלמד יישומי מחשב, לימודי מזכירות בסיסיים, קורס המעביר לימודים עם תכנים מקצועיים שונים כגון פקידות רפואית או מזכירות משפטית וכו. אם גם אתן (או אתם) מעוניינים לשפר את יכולותיכן המקצועיות ולהתקדם מקצועית, אתן מוזמנות לקרוא את הדף המצורף וגם להשאיר פרטים באתר ואחד מיועצינו יחזור אליכן עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ניהול מערכות משרדיות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ניהול מערכות משרדיות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס ניהול מערכות משרדיות

בעבר, בטרם פרצה המהפכה הטכנולוגית ועם כניסתם של מכשירים שונים לחיינו, ביניהם הפקס, המחשב, האינטרנט וכדומה, נדרשה המזכירה להיות מיומנת במספר מועט של תפקידים: קלדנות, מענה לטלפון, קצרנות וכו'. התחום האדמינסטרטיבי והמזכירות, עברו שינויים רבים בעקבות מהפכה זו וכעת, נדרשת המזכירה (שמכנים אותה כיום "מנהלת משרד") למספר רב יותר של מיומנויות ושליטה במספר רב של מערכות משרדיות. ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות הביאו למורכבות רבה בעבודת מנהל המשרד ועל כן המועמד לתפקיד חייב לעבור הכשרה אשר תאפשר לו להשתשמש במערכות אלו בצורה טובה יותר.

מעבר לידע בקלדנות ונושאים בסיסיים דומים אשר היה עליה לדעת בעבר, כיום היא נאלצת להתמודד כחלק מהתפקיד עם האינטרנט, רשתות התקשורת השונות, הבנה במאגרי מידע דיגיטליים, תוכנות ויישומים מחשב מגוונים. כמו גם, ידע בשימוש במכשירים שונים כגון: מכונות צילום, מרכזיות טלפונים, סורקים ופקסים. אם גם אתן (ואתם) שואפים לשפר את הכישורים המקצועיים שלכם, הזדרזו להירשם אל לימודי ניהול מערכות משרדיות.
קורס ניהול מערכות משרדיות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס ניהול מערכות משרדיות?

לימודי ניהול מערכות משרדיות עשויות להתאים למספר קהלי יעד. לחסרי רקע קודם בתחום המזכירות אשר שואפים לעבוד בענפי המזכירות השונים ולקבל הכשרה מקיפה שתאפשר להם להתמודד בהצלחה גם עם מערכות ממוחשבות ומכשירים טכנולוגיים שמסייעים לניהול תקין של המשרד.

קורס ניהול מערכות משרדיות עשוי אף להתאים למי שהקים עסק קטן, המבוסס על משרד והוא מעוניין לדעת איך לתפעל בצורה אופטימלית את כל ענייני המשרד. אף מנהלי משרד ממוחשב שרוצים לשפר את איכות העבודה שלהם ולקדם את העסק בו הם עובדים, עשויים להפיק תועלת מלימודים אלה.

קהל יעד נוסף הוא של מחוסרי עבודה אשר מתייצבים פעם בשבוע בשרות התעסוקה ומופנים על ידי הפקידים אל קורס ניהול מערכות משרדיות מטעם משרד הכלכלה. במקרה זה הקורס יתקיים ברוב ימות השבוע.

מה הם תנאי הקבלה לקורס ניהול מערכות משרדיות?

בכדי להתקבל אל לימודי ניהול מערכות משרדיות יידרש מן המועמדים להיות עם לפחות 12 שנות לימוד. ייתכן אף כי בחלק מן המכללות ידרשו מן המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה ואולי אף לימודים אקדמיים. כמו כן, המועמדים יצטרכו להיות בעלי ידע בסיסי לפחות בשימוש במחשב. בשביל להתקבל לקורסים מתקדמים יצטרכו המועמדים להיות עם ניסיון מקצועי בתחום המזכירות.

מכללות רבות יערכו ראיון קבלה אישי עם המועמדים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם ללימודים. הראיון יהיה עם ראשי מסלול הלימודים - יועץ אקדמי, מזכירה וראש חוג הלימודים. ייתכן כי ביום הראיון גם תערך בחינת כניסה ומיון בעברית ואולי אף באנגלית. תנאי נוסף לקבלה לקורס זה הוא שעל המועמדים להיות מעל לגיל 18.
קורס ניהול מערכות משרדיות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס ניהול מערכות משרדיות?

משך לימודי ניהול מערכות משרדיות יהיה לרוב בין מאתיים וחמישים לשלוש מאות שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין חמישים לקרוב לשבעים מפגשי לימוד. סך הכל בין תשעה חודשים למעל לשנת לימודים אחת. לרוב יתקיימו הלימודים בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע, כאשר ייתכן ואחת מן הפעמים תתקיים בימי שישי. במקרה ומדובר בלימודי בוקר מטעם משרד הכלכלה, הלימודים יהיו במתכונת מזורזת ויתקיימו ברוב ימי השבוע. קרוב לודאי כי ללימודים אלה יופנו גם אנשים מחוסרי עבודה אשר ממומנים על ידי הביטוח הלאומי במהלך הקורס.

חלק מן המכללות מנהלות את קורס ניהול מערכות משרד במתכונת של לימודי ערב. מסגרת זו יכולה לאפשר גם לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה להפיק תועלת מלימודים אלה.

מה לומדים בקורס ניהול מערכות משרדיות?

במהלך לימודי ניהול מערכות משרדיות נלמדים נושאים רבים, כאשר כל קורס מועבר בהתאם למטרה של מי שלומד: ישנן אלו המעוניינות רק בקורס המלמד יישומי מחשב, לימודי מזכירות בסיסיים, קורס המעביר לימודים עם תכנים מקצועיים שונים כגון פקידות רפואית או מזכירות משפטית וכו.
המשותף לכל הקורסים המועברים בנושא ניהול המערכות המשרדיות - בכולן נלמד כיצד לנהל תכתובות, מיומנויות בסיסיות ושליטה על המחשב, מעט אנגלית עסקית ואף חשבונאות כללית. בין שאר נושאי הלימוד ניתן למצוא את נושאי הקלדנות (באנגלית ובעברית), תוכנות וינדוס ואופיס, יסודות הזמנת הציוד המשרדי, המשרד הממוחשב, מתן דגשים על תקשורת בין אישית מוצלחת וטיפול במשברים, הדפסה, שליחת פקסים, דיני עבודה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס ניהול מערכות משרדיות?

לבוגרי קורס ניהול מערכות משרדיות שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודה מטעם המכללה בה הם למדו. כמו כן, תוענק להם הסמכה רשמית מטעם משרד הכלכלה במקרה והמכללה בה הם למדו עובדת בשיתוף עם משרד ממשלתי זה.

חובות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובות נוכחות על פי מדיניות המכללה הספציפית בה לומדים, הגשת תרגילים והשתתפות במהלך השיעור, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובמבחנים המסכמים של משרד הכלכלה, השתלמות מעשית והגשת פרויקט גמר. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס ניהול מערכות משרדיות?

במידה והינכם מתעניינים בתחום האדמניסטרטיבי ייתכן כי לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 עשויים להיות רלוונטיים ביותר לכם. התחום תורם לניהול נכון של המשרד, עוזר בהבנתם של תהליכים הקשורים להוצאת חשבוניות, הבנה בנושאים של מס ערך מוסף ועוד.

תחום אחר, אשר יכול להילקח בחשבון הינו קורס מזכירות רפואית. הלימודים הינם דומים ברוב התכנים שלהם, אך מצריכים הכרה והבנה בתחומי הרפואה והבריאות, הכרות עם תוכנות מחשב המיוחדות למנהל הבריאות וידע כללי בתחום הבריאות.

אם אתם עוסקים בתחום המזכירות, ייתכן כי גם קורס מזכירות משפטית עשוי לעניין אתכם. התחום מכשיר מזכירות שיעבדו בתחומים הקשורים לניהול תיקים משפטיים, סידורם וארגונם לשם התנהלות יעילה של השופטים ועורכי הדין.

במה עוסקים בוגרי קורס ניהול מערכות משרדיות?

בוגרי לימודי ניהול מערכות משרדיות שקודם לכן לא היו מועסקים בתחום יוכלו להציג את מועמדותם למגוון משרות משרדיות - במנהל בריאותי, משרדי רואי חשבון, משרדי עורכי דין וכדומה. מי שצובר ניסיון מקצועי רב יוכל בסופו של דבר להתקדם לתפקידים בכירים יותר במנהל האדמיניסטרטיבי של ארגונים פרטיים, חברות מובילות במשק ובשירות הציבורי.

כמו כן מי שצבר ניסיון רב ואף עבר קורס ניהול לשכה יוכל להתקדם לתפקיד הבכיר ביותר בתחום המזכירות בארגון. לנהל את לו"ז המנכ"ל והדירקטורים, לפקח על כל הצוות האדמיניסטרטיבי ולדאוג לפעילות התקינה וההרמונית של הארגון. אופציה נוספת לתעסוקה לבוגרים שצברו ניסיון תעסוקתי רב, היא בתור מדריכים במכללות השונות ללימודי מזכירות.
מודעה
מחפש קורס ניהול מערכות משרדיות?
מחפש קורס ניהול מערכות משרדיות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה