קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור

בעולם הכלכלי הדינמי של ימינו נדרש לנהל את הייצור במפעלים ביעילות מירבית, כדי למנוע בזבוזים וליצור מוצרים איכותיים שיעמדו בתחרות הקשה. אחד מעמודי התווך של כל מפעל, חברה או ארגון, הינה מחלקת הייצור. מחלקה חיוניות זו, אמונה על הגשמת החזון העסקי - הפקת מוצר איכותי, אמין ואפקטיבי, תוך התחשבות בצרכי השוק, ההיבט הגלובלי ודרישות המנהלים. המושג תפ"י - תכנון פיקוח ייצור, נועד לתאר תכנון מיטבי באמצעות בקרה והחלטות מושכלות אסטרטגיות בתהליכי הייצור. הכל במטרה להשיג את כל האמצעים הדרושים – חומרי גלם, ציוד תפעול וכוח אדם, בזמן ובמקום המתאים.

קורס תפ"י (נקרא גם קורס ניהול הייצור) במכללות המובילות בישראל, נועד להקנות את מלוא הידע הדרוש להשתלבות בעבודה בתחום. לימודים אלה יסייעו לסטודנטים לפתח כישורים ניהוליים בהתאם למגמות השוק העדכניות ביותר. מי שעוסק בתחומי הלוגיסטיקה והרכש או התפעול, ומעוניין להשתלב במשרה ניהולית ולרכוש השכלה במקצוע רווחי ומבוקש, לימודי תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור עשויים להיות הפיתרון המושלם עבורם. אז בואו לקרוא את כל הפרטים אודות לימודי תפ"י במכללות המובילות ברחבי הארץ, ולמדו כיצד תוכלו לפתח לעצמכם קריירה מבטיחה ומתגמלת.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס תפ"י

דמיינו מפעל תעשייתי גדול שאמור לייצר צינורות השקייה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, המיועדים לייצוא למדינות צחיחות באפריקה. בתחומי המפעל יהיו מחסנים, קווי ייצור, משרדי מנהלה והשטח התפעולי. אם אנו מפנים מבטנו אל קו הייצור, נראה מכונות עצומות, שחומר הגלם – גומי, נפט, שבבי פלסטיק, מוכנסים אליהם ומעובדים במהירות לצינורות בדרגות קשיחות שונות. צינורות אלו נכרכים לחבילות ומוסעים על ידי משאיות תובלה אל הנמל לייצוא. בכדי שתהליך זה יתבצע בצורה מיטבית, דרוש תכנון מוקדם יעיל של קו ייצור, תפעול הקו בצורה מיטבית וביצוע עבודות תחזוקה של המכונות, באופן שלא יפריע יותר מדי לעבודות פס הייצור. כל זה נופל תחת תחומי האחריות של מנהל תפ"י. עבודתם היא בזיקה הדוקה לתחום הייצור, הניהול והלוגיסטיקה. תפקיד מאתגר זה, דורש מקצועיות רבה, מיומנות ואחריות, שכן הוא בעל חשיבות ויש לו השפעה עצומה על התוצר הסופי של החברה או המפעל - המוצר.

קורס תפ"י במכללות המובילות ברחבי הארץ, מציע הכשרה מקיפה ואיכותית, לייעול תהליכים במחלקת הייצור, תוך הקפדה על התחשבות בצרכי המחלקות האחרות בארגון. המציאות המודרנית והתחרותיות הגוברת בעולם העסקים, הביאו לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחום התפ"י, שישתלבו בחברות ובארגונים, ציבוריים ופרטיים, במטרה להביאה לשגשוג כלכלי והגדלת רווחים. אם גם אתם שואפים לעבוד במקצוע מאתגר ומתגמל הקשור לתעשייה, מהרו להירשם ללימודי קורס ניהול הייצור.
קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס תפ"י?

קורס תפ"י יתאים למספר קהלי יעד. בראש ובראשונה לאנשים שמגיעים מתפקידים זוטרים במחלקות הייצור של מפעלי תעשייה אשר מעוניינים להתקדם בסולם המקצועי במפעל לתפקידים בכירים יותר. כמו כן יתאים הקורס לאנשים שעבדו במחלקות רכש ולוגיסטיקה במפעלי תעשייה ומעוניינים בעבודות יותר טכניות שקשורות להפקת המוצרים במפעל.

כמו כן, יתאימו לימודי ניהול הייצור לאנשים בראשית דרכם המקצועית שמעוניינים להשיג עבודה מבוקשת בתעשייה. לימודי תפ"י יאפשרו להם בתחילת הדרך לעבוד בתפקידים זוטרים בפס הייצור במפעלי בתעשייה, אולם ככל שיצברו ניסיון הם יתקדמו לתפקידים בכירים יותר.

קורס תפ"י יתאים אף למנהלי מחלקות שונות במפעל, כמו מנהלי תפעול, מנהלי אחזקה ומנהלי מחסן, שמעוניינים להוסיף לידע שלהם, תחומים נוספים, שעשויים לקדם אותם לתפקידים בכירים יותר במפעל.

מה תנאי הקבלה לקורס תפ"י?

בכדי להתקבל אל לימודי תפ"י, יידרש מן המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: להיות עם 12 שנות לימוד לפחות. ייתכן שבחלק מן המכללות אף יצטרכו המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה, עם שימת דגש על בחינת בגרות במתמטיקה בהקף של שלוש יחידות לימוד לפחות.

כמו כן, מן המועמדים ללימודי קורס ניהול תפ"י יידרש להיות בעלי ניסיון מקצועי באחד מן התחומים הבאים בתעשייה: הייצור, התפעול, הלוגיסטיקה או האחסנה. ואף ייתכן שיהיה עליהם לעבור ועדת קבלה ומבחן קבלה לבדיקת מידת ההתאמה שלהם לקורס זה (אחרי ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימוד). נוסף על כך, יידרש מן המועמדים להיות בעלי ידע טוב ב-Excel.
קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס תפ"י?

משך לימודי תפ"י משתנה בין המכללות השונות, בהתאם לאופי הלימודים ולהסמכה המוענקת. אך לרוב, כולל קורס תפ"י בין ארבעים לשבעים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין עשרה לקרוב לעשרים מפגשים (סה"כ בין שלושה חודשים לחצי שנה).

לרוב יתקיימו הלמודים בין פעם לפעמיים בשבוע, כאשר ייתכן ואחד ממפגשי הלימוד יתקיים בימי שישי. אם אתם עובדים במשרה מלאה וחוששים שמא לא תוכלו להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אל דאגה. מרבית המכללות מציעות את הקורס במתכונת חד שבועית בשעות אחר הצהריים והערב. מסגרת לימודים זו מאפשרת גם לאנשים העובדים במשרה מלאה להשתלב במתכונת של לימודי ניהול הייצור.

מה תכנית הלימודים לקורס תפ"י?

קורס ניהול הייצור, מותאם לדרישות השוק העדכניות ביותר, וכולל שלל תכנים תיאורטיים והרצאות פרונטליות מעשירות, כמו גם סיורים לימודיים, סדנאות ותרגולים. מנהל התפ"י הינו נדבך מרכזי בהוצאה לפועל של תהליכי הייצור בארגון, כך שהכשרה מיטבית בתחום הינה בעלת חשיבות עליונה. במסגרת של קורס ניהול תפ"י ניתן למצוא את הנושאים הבאים: תכנון קיבולת ייצור, ניהול דרישת חומרים, תמחור ותקציבים, ניהול מערך האיכות, דגשים בניהול פרויקטים.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים את הנושאים הבאים: ניהול שרשרת אספקה, לוגיסטיקה ורכש, חיזוי ומדדים להערכה, ניהול ייצור "רזה", שיטות לעיתוד מלאי – שיטות E.O.Q, M.R.P, ניהול מלאים, שיטות לקטלוג, יסודות תורת האילוצים, זימון, העמסה ותובלה, ניהול פס ייצור, הבטחת איכות, סדנא והשתלמות מעשית, דגשים בבטיחות בעבודה ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס תפ"י?

לבוגרי לימודי תפ"י שעמדו בכל דרישות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר כמנהל תפ"י מטעם המכללה בה למדו. דרישות הלימוד כוללות: עמידה בחובת הנוכחות על פי דרישת המכללה, הגשת תרגילים, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובמבחני ההסמכה הרשמיים, השתלמות מעשית והגשת פרויקט גמר.

מהאפשרויות התעסוקה לקורס תפ"י?

בוגרי לימודי ניהול הייצור שעבדו קודם לכן בפסי הייצור במפעלים, יוכלו להתקדם במחלקות בהן הם עובדים לתפקידים בכירים יותר כמנהלי תפ"י. כמו כן, גם מי שקודם לכן עבד במחלקות אחרות במפעל יוכל להתקדם לתפקידים בכירים יותר בפס הייצור.

אנשים ללא ניסיון מקצועי עשיר בתעשייה, יתחילו לעבוד בתפקידים יחסית זוטרים בפס הייצור, אולם בהדרגה ככל שהניסיון המקצועי שלהם יעלה הם יוכלו להתקדם לתפקידי ניהול פס ייצור. 

מנהלי תפ"י בעלי ניסיון והסמכה רשמית, יוכלו אחרי כמה שנות עבודה גם להציג מועמדות לתפקידי הוראה במסגרת של מכללות המלמדות קורסי ייצור ולוגיסטיקה. כך הם יעבירו מהידע שלהם לדור הבא של מנהלי התפ"י.
מודעה
מחפש קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור?
מחפש קורס תפ"י - תכנון ופיקוח על הייצור?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: שלומי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה