מכללות
אתה נמצא כאן: מכללות » לימודי הנדסאים או טכנאים מוסמכים
מעוניין בפרטים אודות לימודי הנדסאים ולימודי טכנאים מוסמכים?
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך תוך זמן קצר.
התחייבות: פרטיך אינם נשלחים לשום מקום ללא אישורך הטלפוני ובידיעתך.
 מאשר/ת שיועץ לימודים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

כל מגמות הלימודים לתואר הנדסאי וטכנאי מוסמך - בפיקוח מה"ט
האתר מתעדכן בהתאם לפירסומים באתר מה"ט

לימודי הנדסאים וטכנאים מוסמכים - מידע נוסף:
אתה חולם על קריירה בתפקיד הנדסי נחשק, אבל לא מתכוון להשקיע לימודים של ארבע שנים לצורך כך. אפשרי? בהחלט כן. כיום, לימודי הנדסאים / טכנאים מוסמכים (נקראים גם לימודים מקצועיים) הם לימודים מבוקשים מאד. מכללות רבות (מכללות מקצועיות ובתי ספר להנדסאים) מציעות מגוון עצום של תחומים בהם ניתן ללמוד היום לתואר הנדסאי / טכנאי מוסמך, ונראה כי אין כמעט תחום שנעלם מהרשימה. הלימודים הינם לימודים מקצועיים, המעניקים ידע, כלים פרקטיים ומיומנות, המכשירים את הסטודנטים ככוח אדם מקצועי ומיומן העוסק בתחום התמחות מסוים, ויכול להשתלב בעולם התעשייה, המדע, ההנדסה והטכנולוגיה.

מכללות רבות לצד בתי ספר להנדסאים מציעים מגון רחב של מסלולי לימוד והכשרה לתואר הנדסאי ו/או טכנאי מוסמך. חלק מהמכללות אף מציעות מכינה טכנולוגית קדם הנדסאית המיועדת למי שמעוניין בלימודי הנדסאים אך אינו עומד בתנאי הסף. המכינה מאפשרת לימודים של קורסי הבסיס (בהם אנגלית ומתמטיקה) וקבלה ללימודים מקצועייים על סמך הציונים הללו. הלימודים לתואר הנדסאי נמשכים בדרך כלל כשנתיים, כתלות במגמת הלימוד.

בסיום מסלולי הנדסאים וטכנאים מוסמכים, מקבל הבוגר תעודה מהמכללה, המוכרת ע'י מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. מה'ט הינו גוף ממלכתי, המופקד על הכשרת טכנאים מוסמכים והנדסאים במקצועות הנדסיים - טכנולוגיים. מה"ט פועל במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם במשרד הכלכלה.
מומלץ בחום לבחון עבור כל מכללה ומסלול האם הם מוכרים על ידי מה"ט, ואם לא - לשאול על תוקפו וכוחו של התואר.

בוגר לימודים, שרכש תואר הנדסאי / טכנאי מוסמך ממגוון מסלולי הלימוד שקיימים בשוק, הוא פעמים רבות סחורה חמה בשוק העבודה. מקומות עבודה רבים השכילו להבין, כי מדובר בכוח אדם מיומן ומקצועי. העובדה שהתואר ניתן על ידי המה'ט, שהינו גוף ממלכתי מקצועי, בוודאי תורמת ליוקרתו ולמקצועיותו של תואר הנדסאי או טכנאי מוסמך. הנדסאים וטכנאים מוסמכים ממלאים תפקידים טכנולוגיים בתחומים רבים וביניהם מפעלי תעשייה, מפעלי היי טק, מפעלים בטחוניים, מכוני מחקר, רשויות, מוסדות ציבור, ועוד. יתרה מזו, במקרים רבים בוגרים אלה ממלאים תפקידי מפתח ותפקידים נחשקים אחרים, שבעבר אוישו על ידי מהנדסים בלבד. בנוסף, הנדסאים בוגרי תואר הנדסאי יכולים לרוב להמשיך למסלול לימודי הנדסה לתואר ראשון במסלול מקוצר. קראו על מסלול תואר ראשון להנדסאים.


מידע נוסף עבור מי שמעוניין ב- קורס מקצועי ללימודי טכנאים וחשמלאים, שלא בחסות מה"ט.

מכללות  -  אודות  -  תנאי שימוש  -  צור קשר  -  מפת אתר  -  ניתוחים  -  פסיכומטרי
שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים חינם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?