תואר שני בקרימינולוגיה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי קרימינולוגיה לתואר שני

אם אתם מחפשים לימודים מרתקים – שיכשירו אתכם לעבודה מאתגרת בתחום חברתי חשוב עד מאד – כדאי לכם לקרוא על MA בקרימינולוגיה. הקרימינולוגיה, תורת האשמה בלטינית, הינה תחום הידע העוסק בחקר הסטייה החברתית והפשיעה, על סיבותיה ומאפייניה, מהותה, אפשרויות המניעה ודרכי הטיפול בה וכו'. תחום ידע מרתק זה מושך רבים, ולימודי קרימינולוגיה לתואר שני הינם מן המבוקשים ביותר בתחום מדעי החברה.

לימודי תואר שני בקרימינולוגיה נועדו להכשיר קרימינולוגים מיומנים ואיכותיים, אשר יוכלו להשתלב בשלל העבודות הפרקטיות שמציע תחום זה, או בעבודות המחקר בתחום. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון – להלן תמצאו מידע רב על לימודי קרימינולוגיה לתואר שני.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בקרימינולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בקרימינולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בקרימינולוגיה

הקרימינולוגיה, בהיותה עוסקת בפשיעה ובסטייה חברתית, הינה תחום אינטרדיסציפלינרי המשלב תחומי דעת כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משפטים, פסיכיאטריה ועוד. מטרת לימודי התואר השני בקרימינולוגיה היא להכיר את ההתנהגות העבריינית על סיבותיה ומניעיה, ואת דרכי הטיפול, המניעה, הענישה והשיקום של עבריינים.

הלימודים בתואר השני נועדו להעמיק את ידיעותיהם של העוסקים בתחום ולהקנות להם את מיטב הכלים והמיומנויות הדרושים להשתלבות מוצלחת בעבודה – מעשית או מחקרית – בשדה הקרימינולוגיה, על תחומי ההתמחות השונים בו.
תואר שני בקרימינולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי תואר שני בקרימינולוגיה?

לימודי תואר שני בקרימינולוגיה מיועדים עבור מי שמעוניין להתמחות בנושא, ולהשתלב בעבודה או במחקר אקדמי בתחום. במיוחד מתאימים הלימודים לעובדים במערכת החוק, המשפט ובתחומים טיפוליים (פסיכולוגים, עו"סים, מטפלים באמנות וכו').

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בקרימינולוגיה?

תנאי הקבלה לתואר שני בקרימינולוגיה משתנים בין מכללות ואוניברסיטאות שונות ותלויים גם במגמת הלימודים הספציפית שנבחרה (קרימינולוגיה קלינית, קרימינולוגיה שיקומית וכו'). בד"כ כוללים תנאי הקבלה דרישה לתואר ראשון בממוצע ציונים 80 לפחות, עם עדיפות לתואר ראשון בקרימינולוגיה או באחד מהתחומים הקרובים (פסיכולוגיה, סוציולוגיה וכו').
כמו כן נדרשים המועמדים להשלים קורסים המהווים דרישת סף ללימודים, במידה ולא למדו קרימינולוגיה במוסד מוכר בתואר הראשון. כמו כן, רב המכללות דורשות מהמועמדים להציג פטור מלימודי אנגלית או לעבור מבחן קבלה באנגלית.

כמו כן, דורשים מוסדות הלימוד מעבר של ראיון אישי על מנת להתקבל ללימודים וחלק מהמכללות והמוסדות אף דורשים הצגת המלצות אקדמיות ו/ או מעשיות כחלק מדרישות הקבלה.
תואר שני בקרימינולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בקרימינולוגיה?

לימודי MA בקרימינולוגיה נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים, בהתאם למגמת ההתמחות בה תבחרו (קרימינולוגיה קלינית, קרימינולוגיה חברתית שיקומית וכו') ובהתאם למתכונת הלימודים בתואר (לימודי ערב או בוקר ומספר ימי הלימוד השבועיים).

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בקרימינולוגיה?

לימודי תואר שני בקרימינולוגיה כוללים מספר מסלולי התמחות עיקריים, ועל הסטודנט להחליט, טרם תחילת הלימודים, באיזו מסלול ברצונו ללמוד. להלן נפרט מעט על כל אחד ממסלולי ההתמחות העיקריים:

לימודי קרימינולוגיה קלינית - התכנית מכשירה את בוגריה לעבודה בתחום הרווחה, בריאות הנפש, האכיפה והענישה. מגמה זו כוללת נושאי לימוד דוגמת פסיכופתולוגיה, גישות רפואיות, סוגיות קרימינליות, אבחון קליני ועוד. מגמה זו כוללת, בנוסף ללימודים התיאורטיים, גם התמחות מעשית (סטאז') בתחום.

קרימינולוגיה חברתית שיקומית - התכנית מכשירה את בוגריה לעסוק בטיפול חברתי ובעבודות של ייעוץ, שיקום והכוונה לאוכלוסיות הנמצאות בסיכון לפתח התנהגות עבריינית, כגון אסירים משוחררים, נוער בסיכון, מכורים לסמים וכדומה. מסלול זה כולל גם הוא עבודה מעשית בנוסף ללימודים העיוניים.

קרימינולוגיה כללית - התואר מקנה לבוגריה ידע רב ומקיף בתיאוריות בתחום. לימודים אלו כוללים, לעיתים, השלמת עבודה מחקרית (תיזה), המכשירה את בוגריה להמשך עיסוק אקדמי ומחקרי בתחום.

בנוסף למגמות התמחות מרכזיות אלו, קיימת אפשרות להתמחות בקרימינולוגיה כחלק מלימודי התואר השני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בקרימינולוגיה?

בוגרי לימודי קרימינולוגיה לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני (מוסמך) בקרימינולוגיה (במסלול הנבחר) M.A, מטעם המכללה או האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בקרימינולוגיה?

בוגרי תואר שני בקרימינולוגיה יכולים להשתלב בשלל עבודות מרתקות ומאתגרות כקרימינולוגים בכירים ובמשרות ניהוליות וריכוזיות – בשב"ס, במשטרה, בבתי המשפט, בשירות המבחן, במערכות חינוך ורווחה טיפוליות, בעמותות שונות, במוסדות שיקום גמילה, במוסדות ממשלתיים ועירוניים ובמחקר אקדמי.
מודעה
מחפש תואר שני בקרימינולוגיה?
מחפש תואר שני בקרימינולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה