לימודי מדעי המחשב באזור הצפון

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי מדעי המחשב באזור הצפון
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון במדעי המחשב במכללות בצפון

תואר ראשון במדעי המחשב באזור הצפון מעניק מקצוע מבוקש, תוך שמירה על היתרונות של לימודים קרוב לבית. אם אתם מתעניינים בלימודי מדעי המחשב באזור הצפון, באפשרותכם ללמוד לתואר ראשון בפיזיקה ובמדעי המחשב במכללת אורנים ולתואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי. כמו כן, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. לימודים באוניברסיטה הפתוחה משלבים לימוד בבית בעזרת חומרי לימוד שנשלחים בדואר יחד עם מפגשים במרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה הפרושים בכל רחבי הארץ. בנוסף לכך, הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאפיינים בלוחות זמנים גמישים במיוחד.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

המחשבים הם כיום חלק בלתי נפרד מחיינו. התחומים של תעשיית הידע והטכנולוגיה הגבוהה,הכוללים את מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת חומרה וכדומה הם תחומים מובילים במשק הישראלי. על רקע זה, אין זה מפתיע שלימודי מדעי המחשב הם מהמקצועות המבוקשים ביותר במכללות בישראל.

לימודי מדעי המחשב הם מקצוע מדעי, העוסק בלימודי הבסיס התיאורטי למידע ולחישוביות וליישומם במערכות מחשב. מה זה אומר בעצם? מכיוון שמקצוע מדעי המחשב הוא מקצוע מדעי ותיאורטי, לימודי מדעי המחשב כוללים קורסים רבים בתחום המתמטיקה והמדעים. בתחילת דרכו נכלל החוג למדעי המחשב כחלק מהחוג למתמטיקה, ורק לאחר מכן כחוג עצמאי. לימודי תואר ראשון למדעי המחשב הנלמדים במכללות כיום הם בעלי אופי יישומי יותר מאשר תיאורטי, אם כי הדבר משתנה כמובן ממכללה למכללה.

מה לומדים במדעי המחשב באזור הצפון?

לימודי תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב במכללת אורנים נלמדים במסגרת המחלקה להוראת המדעים במכללת אורנים. הלימודים מאפשרים לבוגרים להמשיך לתואר שני בפיזיקה או במדעי המחשב. כמו כן, קיימת אפשרות להשלים תעודת הוראה בפיזיקה, במדעי המחשב או בשניהם.

לימודי תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב במכללת אורנים כוללים מגוון של קורסים וביניהם: אלגברה ליניארית, חדו"א, מתמטיקה דיסקרטית, הכרת המחשב, מבוא למדעי המחשב, מכאניקה, אנגלית, חשמל ומגנטיות, מערכות ספרתיות, תכנות, תורת היחסות המצומצמת, תורת הגלים, תכנות מונחה עצמים, מבוא לפיזיקה אטומית וגרעינית, תרמודינאמיקה, רשתות תקשורת מחשבים, מודלים חישוביים, מבוא לבסיסי נתונים, מבוא לתורת החישוביות, חלקיקים אלמנטאריים, מכאניקה קוואנטית ועוד.

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי מיועדים להכשיר את הסטודנטים להשתלב בתעשיית ההיי טק ובארגונים עסקיים וציבוריים עתירי מחשוב בתפקידים של תכנון, פיתוח ומימוש של מערכות טכנולוגיות הנתמכות על ידי מחשבים. בנוסף לכך, התוכנית מכשירה את הסטודנטים להמשך לימודים לתארים גבוהים במדעי המחשב. תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי כוללת את תחומי ההתמחות הבאים: פיתוח תוכנה, עיבוד אותות קול, מוזיקה ותמונות, תקשורת מחשבים, תכנות בסביבת אינטרנט, אלגוריתמים, אבטחת מחשבים ותקשורת. 

לימודי מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה כוללים מגוון של קורסים וביניהם: מתמטיקה דיסקרטית, אלגברה לינארית, חשבון אינפיניטסימלי, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, הסתברות, לוגיקה, מבוא למדעי המחשב ושפת Java, אלגוריתמים, תכנות מערכות, אוטומטים ושפות פורמליות, ארגון המחשב, מבוא לתורת החישוביות והסיבוכיות, עקרונות פיתוח מערכות מידע, תורת הקודים, מבוא לרשתות תקשורת מחשבים ועוד.

מה התנאי קבלה ללימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

ללימודי תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב במכללת אורנים מתקבלים בעלי תעודת בגרות הכוללת 4 יחידות לימוד במתמטיקה בממוצע 80 לפחות או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בממוצע 70 לפחות. בנוסף לכך, נדרשת עמידה בבחינה פסיכומטרית בממוצע 550 לפחות.
הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי מבוססת על מצרף של ציון הבגרות והפסיכומטרי. לפרטים מלאים אתם מוזמנים לפנות למכללה האקדמית תל חי. הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה פתוחה לכולם. 

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

לימודי תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב במכללת אורנים נמשכים שלוש שנים ומקנים תואר ראשון B.Sc בפיזיקה ומדעי המחשב.
לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי נמשכים שלוש שנים ומקנים תואר ראשון B.Sc בפיזיקה ומדעי המחשב.
לימודי תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה נמשכים 4-3 שנים ומקנים תואר ראשון B.Sc בפיזיקה ומדעי המחשב.

במה עוסקים בוגרי מדעי המחשב באזור הצפון?

בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב יוכלו להשתלב בשוק העבודה בקלות יחסית, במגוון של תפקידים כמו מפתחי תוכנה, פיתוח יישומי מחשב, השתלבות בחברות היי טק, פיתוח ובניית מערכות תוכנה או מערכות מידע, פיתוח סביבות web ועוד. בנוסף, בשל העובדה כי תחום מדעי המחשב הינו תחום מגוון, ניתן לשלב בינו לבין תחומים אחרים כגון ביו אינפורמטיקה, פיזיקה, רפואה, ביולוגיה, ועוד.
מודעה

מחפש לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?

מחפש לימודי מדעי המחשב באזור הצפון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש