לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה במכללות בת"א

הנדסת מחשבים או תוכנה הינם מהענפים המבוקשים בלימודי הנדסה, ומשלבים בין מדעי המחשב להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. רבים מבוגרי תואר ראשון בהנדסת מחשבים או הנדסת תוכנה מוצאים לרוב משרות מפתח יוקרתיות עם שכר גבוה. אם אתם מתעניינים בלימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב, באפשרותכם ללמוד תואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה להנדסה בתל אביב. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא על לימודי הנדסת מחשבים בתל אביב. יחד עם זאת, אם עוד לא החלטתם היכן אתם מעוניינים ללמוד, כדאי שתדעו שניתן ללמוד הנדסת מחשבים בכל הארץ, במכללות השונות, כך שכדאי שתקראו על לימודי הנדסת מחשבים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי לימודי הנדסת מחשבים בתל אביב

לימודי הנדסת המחשבים כוללים שלוש קטגוריות מרכזיות: לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת חומרה ולימודי רשתות מחשבים. קיימים מספר הבדלים בין התחומים השונים של הנדסת מחשבים. מהנדס מחשבים מתמחה למעשה במבנה הפיזי של המחשב, בציוד האלקטרוני המרכיב אותו (כגון מעגלים אלקטרוניים, זיכרון המחשב וכדומה), עיבוד אותות דיגיטאליים, ועוד. מהנדס מחשבים מגדיר את מבנה המחשב ומתאים אותו לצרכים שבעבורם הוא מיוצר. עיקר העבודה של מהנדס מחשבים היא, אם כן, בחומרה, ועיסוק בתוכנה ובתכנות יהיה רק בממשק לחומרה, ובתור כלי להפעלת החומרה של המחשב.
מהנדס תוכנה בוגר תואר ראשון בלימודי הנדסת תוכנה עוסק בתכנון, פיתוח ותחזוקה של תוכנות מחשב ושל יישומי תוכנה, על ידי שימוש בטכנולוגיות מתחומי ידע שונים כגון: הנדסה, מדעי המחשב, ניהול, מחקר ועוד. הכוונה היא לתכנות של פעילות הקשורה לפנים המחשב, ולא לתוכנות חיצוניות למחשב, אשר מהוות חלק מעבודתו של בוגר מדעי המחשב. בנוסף לכך, במסגרת תחום הנדסת מחשבים כלול גם תחום תקשורת מחשבים (או תקשוב).
מהנדס רשתות מחשבים עוסק בתקשורת ובהעברת מידע בין מחשבים, וזאת באמצעי תקשורת שונים (כגון גלי רדיו, סיבים אופטיים, קווי טלפון, ועוד), וזאת מבלי הצורך להעביר בין המחשבים אמצעי אחסון פיזי כלשהו. יחד עם זאת, ההבדלים בין התחומים השונים במסגרת הנדסת מחשבים אינם משמעותיים, במיוחד בשלב הלימודים, ובמכללות רבות נלמדים תחומים אלה במסגרת אותו החוג. בנוסף לכך, גם כאשר נלמדים תחומים אלה בצורה נפרדת, בדרך כלל קל יהיה לסטודנט לעבור בין התחומים, במיוחד בשנתיים הראשונות ללימודים.

לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תוכניות לימודים לתואר ראשון בהנדסת מחשבים בתל אביב

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללה להנדסה אפקה משלבים בין לימוד היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב לבין הקניית ידע ומיומנות במתודולוגיות הנדסיות לפיתוח מערכות תוכנה, החל משלב הגדרת הדרישות, דרך האפיון, התיכון, הפיתוח, מבחני הקבלה, ההטמעה, התחזוקה וההדרכה. לימודים אלה מתאימים גם להנדסאים הרוצים להשלים הסמכתם כמהנדסים (תואר ראשון בהנדסה להנדסאים) וייהנו מפטורים, הקלות והכרה בלימודים קודמים, בהתאם לשיקולי המכללה.

תנאי קבלה לימודי הנדסת מחשבים בתל אביב

ללימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה להנדסה מתקבלים בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 לפחות או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 70 לפחות, 4 יחידות לימוד בפיזיקה בציון 70 לפחות או 5 יחידות לימוד בפיזיקה בציון 60 לפחות, וכן ציון 80 בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית או ציון 180 במבחן אמי"ר.

לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודים ותעודות

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה להנדסה נמשכים ארבע שנים ומקנים תואר בוגר במדעים B.Sc בהנדסת תוכנה.

אפשרויות תעסוקה למסיימי לימודי הנדסת מחשבים בתל אביב 

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים הינם בעלי ידע רב ומיומנויות מגוונות, וביכולתם לבצע תפקידים רבים בענפים רבים בתחום המחשבים. מהנדסי מחשבים, מהנדסי תוכנה, מהנדסי חומרה ורשתות תקשורת משתלבים בעמדות מפתח עם תנאי שכר מצוינים בחברות מתקדמות בארץ ובעולם כגון חברות היי טק, חברות ממשלתיות, התעשייה הבטחונית וצה"ל, וחברות ענק נוספות כגון אינטל, קומברס, צ'ק פוינט, גוגל, מיקרוסופט ועוד. בנוסף לכך, בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת מחשבים או בתחומים הנדסיים אחרים. בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים שירצו להוססיף וללמוד יוכלו להתעניין בלימודי תואר שני בהנדסה.
מודעה
מחפש לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב?
מחפש לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה באזור תל אביב?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה