לימודי אילוף כלבים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי אילוף כלבים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי אילוף כלבים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי אילוף כלבים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי אילוף כלבים במכללות

הרגע המיוחל הגיע, הגעתם עם הכלב החדש שלכם הביתה - גור פרוותי מתוק, או אולי כלב בוגר עם מבט חכם. המלונה (או המיטה שלו) מוכנה, כל צעצועי הלעיסה מסודרים לנוחיותו של בן המשפחה החדש, יש מספיק מים בקערה והצ'ופרים המיוחדים לכלבים נמצאים בהישג יד. אבל הוא - מתחבא מתחת לספה, עושה את צרכיו על השטיח, ולועס את הנעליים הכי יקרות שלכם. הפתרון? אילוף כלבים כמובן, כי הכל מתחיל בחינוך. כן, גם של הכלב שלכם. 

אם אתם מאמינים שאילוף הכלבים יכול לתרום הן לבעלים שלו והן לכלב עצמו, ויכול לעזור לכלב לממש את הפוטנציאל הגלום בו (ובדרך לשמור על הסדר ושלמות הרהיטים בבית) - לימודי אילוף כלבים יתאימו לכם. מדובר בלימודים תיאורטיים, אך גם מעשיים, שכוללים את הנסיינים הכי מעניינים שאפשר - הכלבים עצמם. בוגרי לימודי אילוף כלבים יכולים לעבוד במגוון עבודות, כגון מאלפי כלבים פרטיים, מאלפי כלבי אבטחה, כלבים בבתי ספר ופנימיות, מאלפי יחידת כלבנים במשטרה ועוד. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי אילוף כלבים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי אילוף כלבים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי אילוף כלבים

הכלב הוא לא רק חברו הטוב של האדם. כלבים רבים, תלוי כמובן בגזע שלהם, יכולים לעשות הרבה מעבר ללתת יד או להתגלגל. ניתן לאלף כלבי שמירה לעבודות שמירה רציניות, ישנם כלבי עבודה היכולים לרעות כבשים, פרות וחיות משק אחרות, ישנם כלבי גישוש שיכולים לאתר חפצים מסויימים, או כלבי נחיה שיכולים להיות העיניים של אנשים כבדי ראייה ועוד. צריך רק לדעת מה היכולות של כל כלב ואיך ניתן לנצל את החוכמה של היצור המדהים הזה כדי ללמד אותו טריקים חדשים. 

לימודי אילוף כלבים הם ללא ספק המרתקים והמתגמלים ביותר שיש, בעלי ערך מוסף עם הרבה מעבר לאילוף כלב סורר, שהרי אילוף הכלב תורמת גם לו מבחינת פעילות גופנית ושמירה על הבריאות. בלימודים תקבלו כלים לאלף כלבים שונים בדרגות שונות, בין אם מדובר באילוף חיית מחמד, כגון גור שצריך ללמוד לא לעשות את צרכיו בבית, ולהקשיב לבעליו, או בכלב שאמור לעבוד בשירות הבטחון, לאלף כלב במסגרת טיפול באמצעות בעלי חיים, או אפילו בכלב נחיה, שאמור להוביל אנשים עיוורים ברחוב סואן, מבלי להתפתות לרדוף אחר חתולים. 

למי מיועד לימודי אילוף כלבים?

קהל היעד של לימודי אילוף כלבים הוא כל מי שאוהב חיות וכלבים במיוחד, מי שמאמין שניתן לאלף כלב מבלי לפגוע בו, מי שרוצה לעבוד עם כלבים ואנשים, כל מי שרוצה להיות מאלף כלבים פרטי, מאלף כלבי שמירה, נחיה או איתור, כל מי שרוצה לעבוד ביחידות הכלבנים במשטרה, כל מי שעומד בפני גיוס ורוצה להתגייס ליחידת עוקץ ועוד. הלימודים לא מיועדים לאנשים שמפחדים מכלבים, למרות שאולי ההשתתפות בקורס כזה יכולה לגרום לכם להבין את הפסיכולוגיה של הכלב ולהבין שהוא לא רוצה לפגוע באף אחד. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי אילוף כלבים?

תנאי הקבלה ללימודי אילוף כלבים משתנים ממכללה למכללה, ותלויים בסוג הקורס המיוחד שאותו מציעה המכללה. לרוב תנאי הקבלה ללימודים אלו אינים מחמירים במיוחד, וכוללים לעיתים הצגת 12 שנות לימוד, אך לרוב מתבססים על ראיון אישי בלבד, שבוחן את מידת התאמתכם ללימודים והרצון והיכולת שלכם להשקיע בקורס. 

מכיוון שרוב לימודי אילוף הכלבים מתקיימים בשפה העברית, רצוי שתהיה לכם רמת הבנה ודיבור בסיסית. אם עברית אינה שפת האם שלכם, אולי כדאי שתקחו קורס עברית קצר, שירענן ויחזק את ידיעות השפה, כך שתוכלו לקבל את המירב מלימודי האילוף.

מה משך הלימודים ללימודי אילוף כלבים?

משך לימודי אילוף כלבים משתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו ותלוי בסוג הקורס שאותו אתם מעוניינים ללמוד. לימודי אילוף כלבים יכולים להימשך שנתיים, ולימודים אלו יתקיימו פעמיים בשבוע בשעות הערב. לימודי אילוף כלבים אחרים יכולים להתפרש על פני שנת לימודים אחת, ויתקיימו פעם בשבוע. 

מכללות רבות מודעות לעובדה, כי המתעניינים בלימודים בעלי עיסוקים בשעות הבוקר (כגון עבודה במשרה מלאה), ולכן רובן מציעות לימודים אלו במתכונת של לימודי ערב לאנשים עובדים, כך שלא משנה מה האילוצים שלכם - תוכלו להרשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה תכנית הלימודים לאילוף כלבים?

התכנים בלימודי אילוף כלבים הינם רבים ומגוונים, וכוללים נושאים כגון: הצרכים של בעלי כלבים בארץ, אילוף למטרות משמעת, פתרון בעיות התנהגות, סוציאליזציה וחשיפה נכונה, התאמת הגור למשפחה או עבודה, חינוך גורים, טכניקות אילוף, שימוש נכון בציוד אילוף, נגיעה בתחום הווטרינריה, עולם הכלבנות, תקשורת ושפת גוף, פסיכולוגיה של כלבים, חיזוקים חיוביים, תזונת כלבים וגידולם, כלבי גישוש ואיתור נעדרים, רעיית צאן, פיתוח יצרים, בטחון עצמי לכלב עבודה, עזרה ראשונה, כלבי שמירה ואבטחה, כלבנות, עבודת נשיכה שרוול וחליפה, ספורט לכלב, הגנה אישית וליווי. 

איזו תעודה מקבלים ומה אפשרויות התעסוקה ללימודי אילוף כלבים?

בוגרי לימודי אילוף כלבים, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות בשיעורים, השתתפות בהתנסות מעשית, מעבר מבחני סיום) יקבלו תעודת גמר מטעם המוסד בו למדו.

בוגרי לימודי אילוף הכלבים יכולים להשתלב במגוון עבודות: תוכלו להיות מאלפי כלבים לצרכי משמעת, ולהיות עצמאיים, תוכלו לעבוד באחת מיחידות הכלבנים המובחרות של שירותי המדינה, כגון משטרה או צה"ל, תוכלו לעבוד בבתי ספר, פנימיות או מוסדות חינוך אחרים שבהם קיימת תכנית של טיפול באמצעות בעלי חיים, תוכלו לעבוד באילוף כלבי נחייה עבור אוכלוסיית כבדי הראיה, ועוד. 
מודעה

מחפש לימודי אילוף כלבים?

מחפש לימודי אילוף כלבים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: בית דגן, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: בית דגן, חיפה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש