לימודי וטרינריה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי וטרינריה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי וטרינריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי וטרינריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בוטרינריה

כיום רפואת בעלי החיים, הוטרינריה, מפותחת מאוד וניתן להעניק לבעלי חיים מגוון שירותים רפואיים: טיפול אנטיביוטי, כירורגיה, רפואת שיניים ועוד. הרפואה הוטרינרית עוסקת באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים. לימודי וטרינריה שונים מלימודי רפואה באופן כללי, כיוון שתחום העיסוק מתמקד בראש ובראשונה בבעלי חיים ולא באנשים. 

מי שעוסק ברפואה וטרינרית מכונה "וטרינר" -  "רופא חיות" ויש לו תואר דוקטור ברפואה וטרינרית, DVM. בתחום הוטרינריה קיימים מספר תחומי התמחות: חיות בית, חיות משק וחיות בר (אריות, נמרים, זברות, שועלים וכדומה). אם אתם אוהבים בעלי חיים ורוצים לרכוש מקצוע מעניין, מרתק ובעל ביקוש רב - לימודי וטרינריה יכולים לעניין אתכם. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי וטרינריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי וטרינריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי וטרינריה

לימודי וטרינריה החלו עם השנים, להפוך ליותר ויותר נפוצים. הכל יודעים, שעם תחילת פעולות הביות של בעלי החיים על ידי האדם, נוצרו הכלאות של כלבים, חתולים ושאר מינים אשר ניתן לגדלן ולטפחן בבית ללא כל פגע. אי לכך, האדם החל להיות קשור ורגיש יותר לצרכיהן של החיות ועל כן, במצב של פגיעה או חולי, תחום הוטרינריה משמש אותו לפתרונות ולעזרה הטובים ביותר.

לימודי וטרינריה שונים מלימודי רפואה ומציעים התמקדות שהיא ספציפית בבעלי חיים. מן הסתם מערכות הנשימה, העיכול, ועוד, הינן שונות בתכלית ממערכות אלו אצל בני האדם ועל כן צריך להתמחות ולהמקצע בתחומי הרפואה של בעלי החיים.

מה לומדים בוטרינריה?

תכני הלימוד המוצעים במסגרת תואר בוטרינריה כוללים תכנים השייכים לתחום הרפואה כמו: אנטומיה של בעלי חיים, פיזיולוגיה, כימיה, ביולוגיה, פיסיקה, אימונולוגיה, אינדוקרינולוגיה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, מתמטיקה וסטטיסטיקה. כמו כן, קיימת התמקדות גם בסוגי חיות שונים, אשר החלוקה מתבצעת בהתאם לחיות משק, חיות בר, חיות מחמד. 

במהלך הלימודים תתאפשר לסטודנטים להשתלב במסלולי התמחות שונים: אונקולוגיה, אופטלמולוגיה, אקזוטיות, דרמטולוגיה, הדמייה, כירורגיית חיות גדולות וקטנות, קרדיולוגיה, רפואה פנימית ועוד.

קיימים גם נושאים מרתקים נוספים העוסקים באבטחת מקורות המזון והגנה על הציבור ממחלות זואונוטיות. לימודי וטרינריה עוסקים בהיבטים הנורמליים של בעלי החיים, במחלות השונות בבעלי חיים בכלל ובבעלי חיים של המשק החקלאי בפרט, ברפואה השוואתית ורפואה משותפת לבעלי החיים ולאדם. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי וטרינריה?

קיימות כיום מגוון דרכים על מנת להתקבל ללימודי וטרינריה. דרך אחת, הינה הוצאה של ציון של 600 בבחינה הפסיכומטרית ופטור באנגלית.

מסלול אחר, הינו השתלבות בלימודים הללו לאחר סיום תואר ראשון בממוצע 85, בתחומים: רפואה, חקלאות, מדעי המעבדה הרפואית, רפואת שיניים, ביו רפואה, הנדסה ביו רפואית, רוקחות, פסיכוביולוגיה, ביוטכנולוגיה, מדעי הים ומדעי הטבע. וכן ציון של 80 בקורסים של אימונולוגיה, ביוכימיה, גנטיקה וכדומה. 

כמו כן, נדרש ניסיון מוכח בעיסוק עם בעלי חיים. 

כמה זמן נמשכים לימודי וטרינריה?

באופן כללי, משך הלימודים של וטרינריה הינו 7 שנים. בסוף הלימודים מקבלים הבוגרים D.V.M. במהלך 3 השנים הראשונות, נלמדים מקצועות הרפואה הוטרינרית הקדם קליניים והקליניים בעזרת הרצאות, תרגילים, סמינרים מעבדות ותרגול מעשי של מיומנויות הנדרשות באבחון וטיפול בבע"ח. 

שנות הלימודים האחרונות מוקדשות ברובן לעבודה מעשית במקצועות הרפואה הוטרינרית השונים. כמו כן, שנים אלו מוקדשות לעבודה קלינית עם חיות המשק ועבודה עם אנשי בריאות הציבור והמזון. השנה האחרונה הינה תובענית ביותר ומרביתה כוללת כוננויות לילה וכן במהלך החגים ובסופי השבוע. 

בישראל, לימודי וטרינריה מיועדים לתואר דוקטור (בוגרי לימודים בחו'ל השואפים לעסוק בוטרינריה בארץ, צריכים לעמוד בבחינת רישוי והסמכה של משרד הבריאות) ונלמד רק באוניברסיטאות. כמו כן, בארץ אין מסלול של תואר ראשון או תואר שני בתחום, אולם באופן כללי, לימודים אלה מתאפשרים רק לבעלי תואר ראשון בתחום ביולוגי (כגון חקלאות, ביולוגיה, רפואה, רפואת שיניים, רוקחות וכו') מאוניברסיטה ישראלית.

מה הם אפשרויות לימודים נוספות לוטרינריה?

אנשים רבים שאוהבים בעלי חיים ורוצים לעבוד איתם ולשפר את חייהם מעוניינים בקורס וטרינריה קצר ולא בלימודים אקדמיים שנמשכים שבע שנים ודורשים זמן רב וכן משאבים והשקעה רבים. למרבה הצער - כדי לעמוד בדרישות שקיימות בישראל כיום כלפי וטרינרים, מסלול זה נחוץ וחיוני.

בכל אופן, אם אתם מתעניינים בקורס וטרינריה, קחו בחשבון שתוכלו להשתלב בלימודי וטרינריה אקדמיים, או שלחלופין, תוכלו לקרוא אודות לימודי וטרינריה משלימה שמהווים קורס וטרינריה לכל דבר ועניין, בדגש על ההיבט האלטרנטיבי. אולם, יש לקחת בחשבון כי תחום לימוד זה איננו יכשיר אתכם להיות וטרינרים מן המניין. 
כמו כן, אם תחום החקלאות והגנטיקה מעניינים אתכם, תוכלו להשתלב במסלול של הנדסאי בעלי חיים בבית ספר להנדסאים במכללת רופין. לימודים אלה מתמקדים בראש ובראשונה בהשבחה ובהינדוס של בעלי חיים הנחוצים לתחום החקלאות, ועל כן מתמקד בחיות משק כמו: צאן, בקר וסוסים.

במה עוסקים בוגרי וטרינריה?

בוגרי לימודי וטרינריה יוכלו לפתוח קליניקה עצמאית ולעסוק ברפואה וטרינרית פרטית ו/או להשתלב במשרות שונות במערכת הבריאות.
כמו כן, יוכלו רופאים וטרינרים להשתלב בחברה להגנת הטבע, בעמותות ואגודות שונות המטפלות בחיות, בגני חיות, ברשויות מקומיות, במשרדי ממשלה. וטרינרים יכולים לעסוק בטיפול בחיות מחמד (כלבים, חתולים, ארנבים, חמוסים וכו'), טיפול בחיות אקזוטיות (סוגי מכרסמים, אופוסומים, קיפודים, זוחלים וכו'), זואולוגיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, טוקסיקולוגיה, מיקרוביולוגיה, בריאות הציבור, כירורגיה, רפואה פנימית, אופתלמולוגיה, נוירולוגיה, טיפול במשק חי, טיפול בסוסים (ספורט או מסלול מירוצים, הופעות רודיאו וכו'), טיפול בחיות מעבדה ועוד.

כיום, בוגרים אשר קיבלו את תואר הדוקטור שלהם, יוכלו להמשיך ללימודים בתחומים שונים, לרבות התמחות בדיסציפלינה רפואית קלינית או בסיסית וכן יוכלו לעבוד בהוראה ומחקר במוסדות להשכלה גבוהה, במוסדות רפואיים או בתעשייה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎