ClickCease

לימודי וטרינריה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי וטרינריה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי וטרינריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי וטרינריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בוטרינריה

לימודי וטרינריה לתואר ראשון מכשירים את בוגריהם לעיסוק ברפואת בעלי חיים הכוללת בין היתר אבחון מחלות וטיפול בהן באמצעות מתן טיפול אנטיביוטי, ביצוע פעולות כירורגיות, רפואת שיניים, מתן חיסונים , טיפולים הורמונליים ועוד, זאת בדומה לרפואת בני האדם.

מערכות הגוף של בעלי החיים אמנם דומות לאלו של בני האדם, למשל מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת הלב וכלי הדם וכדומה, אמנם המבנה שלהן, דרכי הפעולה שלהן והטיפול בהן הוא שונה לחלוטין ולכן נדרשת הסמכה נפרדת.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי וטרינריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי וטרינריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בווטרינריה

לימודי הווטרינריה הפכו נפוצים יותר ויותר עם השנים, זאת הודות לביות החיות וגידולן בבתים על ידי בני האדם. כיום, בבתים רבים מגדלים חיות מחמד שונות כמו כלבים, חתולים, אוגרים, ארנבים, תוכים ועוד רבים, דבר שדרש מבני האדם להיות רגישים גם לצרכיהן הבריאותיים של החיות.

מעבר להתמחות ברפואת חיות בית, כולל בתוכו תחום הווטרינריה התמחויות נוספות כמו התמחות בחיות משק והתמחות בחיות בר. במסגרת כל אחת מן ההתמחויות, לומדים הסטודנטים כיצד לאבחן את בעלי החיים החולים או הפצועים, כיצד לטפל בהם, להקל על מכאובם ולרפא אותם.

קהל היעד לתואר ראשון בווטרינריה

לימודי תואר ראשון בווטרינריה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים שהינם חובבי חיות, בעלי זיקה לתחומי הרפואה והמדעים, אשר יש ברצונם ללמוד לעומק על בעלי החיים ומערכותיהם, לטפל בהם ואף להציל את חייהם.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בווטרינריה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בווטרינריה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי ווטרינריה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בווטרינריה על פני תקופת זמן של כשבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בווטרינריה

במהלך לימודי התואר הראשון בווטרינריה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא כירורגיית חיות, קרדיולוגיה, רפואה פנימית, אונקולוגיה, דרמטולוגיה, אנדוקרינולוגיה, אימונולוגיה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה של בעלי חיים, פיזיולוגיה, כימיה ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי ביולוגיה רפואית

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר D.V.M בווטרינריה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בווטרינריה

עם סיום לימודי התואר הראשון בווטרינריה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מערכת הבריאות, מרפאות ווטרינריות, בתי חולים לחיות, החברה להגנת הטבע, עמותות לטיפול בחיות, רשויות מקומיות ועיריות וכדומה.

כמו כן יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולהציע את שירותיהם כווטרינרים פרטיים.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בווטרינריה

בוגרי התואר הראשון בווטרינריה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תעודה כמו קורס טיפול באמצעות בעלי חיים בו יוכשרו לטיפול בבעיות רגשיות ותפקודיות באמצעות בעלי חיים.

אפשרות נוספת היא השתלבות בלימודי קורס רכיבה טיפולית במסגרתו יוכשרו להדרכת מטופלים בעלי קשיים רגשיים, נפשיים ופיזיים לרכיבה על סוסים כדרך לריפוי בעיותיהם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎