ClickCease

לימודי רפואת חירום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי רפואת חירום
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואת חירום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואת חירום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון ברפואת חירום

לימודי רפואת חירום לתואר ראשון מהווים את אחד מהתחומים הנלמדים תחת הפרא-רפואה ונחשבים למרתקים ומאתגרים. תחום לימודים זה הוא תחום חדש יחסית, ועל אף היותו תחום צעיר הוא נחשב למבוקש ביותר שכן הכשרה זו מאפשרת הצלת חיים של אזרחים רבים.

רפואת החירום הינה שם כולל לפעולות השונות שמתבצעות בסמוך לפגיעה כלשהי, בין אם מדובר במצב פיזי פתאומי, תאונת דרכים, פציעה וכדומה. פעולות אלו הן פעולות קריטיות במיוחד שכן פעמים רבות הדקות הבודדות שלאחר הפגיעה מהוות את הזמן הקריטי ביותר בטיפול.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואת חירום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואת חירום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון ברפואת חירום

בדרך כלל, בעת מצב חירום מוזמן לזירת האירוע אמבולנס לצורך הובלת האדם החולה או הפצוע לבית החולים להמשך טיפול. רפואת החירום מבוצעת על ידי הפרמדיק שמהווה חלק מצוות האמבולנס, ולעיתים קרובות הפעולות אותן יבצע יסייעו בהצלת חייו של המטופל ובמניעת נזקים בלתי הפיכים.

מבחינת העבודה בפועל, אין דרישה לתואר ראשון בכדי להשתלב בעבודה כפרמדיק, וניתן לרכוש הסמכה זו במסגרת קורסים שונים, אמנם הלימודים המעמיקים לתואר ראשון מספקים לסטודנטים ידע נרחב שמאפשר להם לשפר את יכולותיהם ולתפקד כאנשי מקצוע איכותיים יותר.

קהל היעד לתואר ראשון ברפואת חירום

לימודי תואר ראשון ברפואת חירום פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים שהינם בעלי יחסי אנוש טובים, המסוגלים לתפקד תחת לחץ, אחראיים ומסורים, אשר יש ברצונם להשתלב בעבודה מספקת במסגרתה יסייעו בהצלת חיי אדם.

תנאי הקבלה לתואר ראשון ברפואת חירום

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברפואת חירום משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי רפואת חירום לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון ברפואת חירום על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים. מסלול מותאם לפרמדיקים מוסמכים הינו מסלול קצר יותר הנפרש על פני בין שנתיים לשנתיים וחצי.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון ברפואת חירום

במהלך לימודי התואר הראשון ברפואת חירום מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא הגשת עזרה ראשונה, טרמינולוגיה רפואית, אבחון, תקשורת וריאיון, פתופיזיולוגיה של טראומה, לידה, קרדיולוגיה, פדיאטריה, מצבים פסיכיאטריים, מצבים גריאטריים, אורתופדיה, רפואה פנימית, חילוץ והצלה, אירועים רבי נפגעים, עבודת צוות ברפואת חירום, ניהול מצבי משבר ואסון ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי רפואת חירום

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Ems ברפואת חירום מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. נוסף על כך, יהיו זכאים הבוגרים לתעודת פרמדיק.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון ברפואת חירום

עם סיום לימודי התואר הראשון ברפואת חירום יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מגן דוד אדום, בתי החולים, מערכי רפואת החירום, חברות רפואה פרטיות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון ברפואת חירום

בוגרי התואר הראשון ברפואת חירום המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במקצועות הבריאות.  

אפשרות נוספת היא השתלבות בלימודי תואר שני בניהול בתי אבות או בלימודי רפואה.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎