לימודי רפואת חירום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי רפואת חירום
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואת חירום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואת חירום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון ברפואת חירום

אם אתם רוצים ליהנות מלימודים מרתקים בתחומי הפרא-רפואה ולהשתלב בעבודה מהחשובות ביותר שיש – עבודה מלאת ריגושים וסיפוק בה תעזרו להציל חיים מידי יום ביומו – לימודי תואר ראשון ברפואת חירום יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים!

רפואת חירום היא תחום לימודים ועיסוק חדש יחסית בישראל, אך בעשורים הבודדים של קיומה הספיקו בוגרי התואר להציל את חייהם של אזרחים רבים. הידע והמיומנויות של אנשי רפואת החירום – הלא הם פרמדיקים מובילים – ויכולתם להגיש עזרה בתנאי שטח, עולה, לעיתים, אף על זו של רופאים. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי רפואת חירום לתואר ראשון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואת חירום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואת חירום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קהל היעד

לימודי תואר ראשון ברפואת חירום מיועדים לאנשים אוהבי אדם, המתפקדים היטב במצבי חירום ולחץ, המעוניינים להשתלב בעבודה מלאת סיפוק בה הם יעזרו להציל חיים על בסיס (כמעט) יומיומי. הלימודים מתאימים במיוחד לפרמדיקים מוסמכים – זוכים ליהנות ממסלול לימודים מקוצר.

אם אתם מתעניינים בלימודי רפואת חירום – ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודים נוספים מתחומי הרפואה והפרא- רפואה: לימודי רפואה, לימודי פיזיותרפיה, לימודי סיעוד או קורס פרמדיקים, לדוגמא.

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון ברפואת חירום?

תנאי הקבלה ללימודי רפואת חירום כוללים תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, כמו גם עמידה מוצלחת במבחני התאמה ייעודיים וראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

פרמדיקים מוסמכים המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים להיות בעלי ניסיון של שנה בעבודה ובעלי המלצה מקצועית. כן נדרשים הפרמדיקים לעמוד אף הם בראיון אישי.

תנאי הקבלה ללימודי רפואת חירום באוניברסיטת בן גוריון, לדוגמא, כוללים דרישה לתעודת בגרות מלאה, פסיכומטרי בציון 500 ומעלה, מעבר של מבחן התאמה ועמידה בריאיון אישי מול וועדת הקבלה.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מצילי חיים אלו, אך חוששים כי אינכם בדרישות הקבלה האקדמאיות – אל חשש! לימודים בקורס שיפור והשלמת בגרויות, בקורס הכנה לפסיכומטרי או במכינה קדם-אקדמית יעזרו לכם לשפר את ציוניכם ולהעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.

כמה זמן נמשכים לימודי רפואת חירום?

לימודי רפואת חירום לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים. פרמדיקים מוסמכים יכולים ליהנות ממסלול לימודים מקוצר, הנמשך בין שנתיים לשנתיים וחצי.

אם אתם מעוניינים לעסוק ברפואת חירום – אך אינכם מעוניינים בלימודים התואר המקיפים והמעמיקים – אתם יכולים להשתלב בקורס פרמדיקים, הנמשך, בדרך כלל, בין שנה לשנתיים בלבד.

מה לומדים בתואר ראשון ברפואת חירום?

תכנית לימודי תואר ראשון ברפואת חירום היא מקיפה ומעמיקה, ודואגת להכשיר את בוגריה כאנשי רפואת חירום מהשורה הראשונה. במהלך התואר זוכים הסטודנטים ליהנות מלימודים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם מתרגולים שוטפים וצבירת ניסיון מעשי בעבודה בניידת נט"ן (ניידת טיפול נמרץ) ובבתי חולים.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במהלך התואר: מבוא לטיפול נמרץ, הגשת עזרה ראשונה, מדידות וטרימינולוגיה רפואית, אבחון, תקשורת וריאיון, פתופיזיולוגיה של טראומה, לידה, קרדיולוגיה, פדיאטריה, מצבים פסיכיאטריים, מצבים גריאטריים, אורטופדיה, רפואה פנימית, חילוץ והצלה, מערכת הבריאות בארץ ובעולם, אירועים רבי נפגעים, עבודת צוות ברפואת חירום, ניהול מצבי משבר ואסון ועוד נושאים רבים – המקנים לבוגרים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

איזה תעודה מקבלים בוגרי רפואת חירום?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – B.EMS – Bachelor of Emergency Medical Services ברפואת חירום, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. כן יהיו זכאים הבוגרים לתעודת פרמדיק – באם הם עומדים, כמובן, בדרישות לקבלת התעודה המבוקשת.

במה עוסקים בוגרי רפואת חירום?

בוגרי תואר ראשון ברפואת חירום נחשבים לאנשי מקצוע מבוקשים, והם יכולים להשתלב בעבודות מלאות סיפוק במגן דוד אדום, במחלקות בתי חולים, במערכי רפואת החירום ובחברות רפואה פרטיות (כגון שח"ל ונטל"י, לדוגמא).

מה הם לימודי המשך לבוגרי רפואת חירום?

רבים מבוגרי התואר פונים להעמיק את הכשרתם המקצועית או להרחיבה בעזרת לימודים נוספים – לימודי תואר שני ברפואת חירום או לימודי רפואה הן שתי אפשרויות פופולאריות במיוחד, אך גם לימודי קורסים שונים ברפואה משלימה, המעניקים לבוגריהם כלי טיפול נוספים, מהווים אפשרות לימודי המשך נפוצה בקרב הבוגרים.

מה הם מוסדות הלימוד שמציעים תואר ברפואת חירום?

תואר ראשון ברפואת חירום אפשר ללמוד באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎