לימודי רפואה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי רפואה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון ברפואה

הצלת חיים זוהי מצווה גדולה ולכן רבים פונים ללימודי רפואה מתוך שליחות. הרפואה הקונבנציאלית מציעה אינספור אפשרויות תעסוקה ותפקידים במגוון מחלקות והתמחויות. לימודי רפואה אינם קלים והדרישות בהחלט מצריכות השקעה ורצינות. במידה והחלטתם ללמוד רפואה, כדאי שתדעו תנאי קבלה, תוכנית לימודים, התמחויות ועוד נתונים רבים שמאפיינים לימודים לאורך 6 - 7 שנים. לימודי רפואה יתאימו עבור אלו שאינם מפחדים מדם, לקחת סיכונים, להיחשף למחלות לא קלות ולעמוד באתגרים. הלימודים מכשירים רופאים בשלל התמחויות ומעניקים את כל ההשכלה הנדרשת לטובת עבודה מעשית בבתי חולים. לימודי רפואה הפכו להיות מתקדמים בעקבות פיתח טכנולוגי ומדעי. תרופות, מכשירים, ציוד רפואי, כל אלו ועוד רבים עיצבו מחדש את תחום הרפואה והעניקו חיים לרבים. ענף הרפואה מסייע באבחון מצבים בריאותיים ובטיפולם. תחום הרפואה קיים כבר עוד מימי הקדם כאשר גם אז נוצרה משמעות להצלת חיים והקלה על מחלות וסימפטומים מגוונים. להבדיל מתרופות סבתא הנהוגות בתא המשפחתי, רפואה הוא תחום המושתת על מדע, עובדות ונוסחאות. הקידמה הובילה את הרפואה למקום יוקרתי וחיוני עבור בני אדם ובעלי חיים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי רפואה - מגוון רחב של תפקידים בשטח

לימודי רפואה מציעים תוכנית לימודים רחבה לאורך 6  - 7 שנים. תוכנית הלימודים בנויה על פי תוכנית מדורגת ועל כן הסטודנטים נחשפים בהדרגה לכל ענפי הרפואה. רפואת נשים, רפואת אא"ג, רפואת עיניים, רפואה פלסטית, מנתחים, חדר מיון, מחלקות טראומה ועוד רבים אחרים מרכיבים את תחום הרפואה. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים את כל הכלים המעשיים לעבודה בבתי חולים ומרפאות פרטיות כמו גם קופות חולים, מערכת צבאית ועוד. הרופאים לא רק נותנים מענה מיידי, הם גם עוסקים בתחומים מחקריים, מפרסמים מאמרים וספרים לטובת קידום התחום. הרופאים עובדים בצמוד לאחים מוסמכים ומתמחים ומנהלים למעשה את המחלקות עליהם הם מופקדים. הוראות טיפול, הנחיות, ניתוחים, מתן מרשמים כל אלו מנת חלקם של רופאים. כמובן שתוכלו למצוא רופאים הפועלים ברפואת חירום כגון הפאראמדיקים באמבולנסים או צוותי חילוץ בשטח. כמו כן תוכלו בסיום לימודי רפואה להשתלב בלימודי גנטיקה קלינית, שלמעשה מהווים לימודי תואר שני או להמשיך ללימודי וטרינריה לרפואת בעלי חיים. 

לימודי רפואה - כיצד מתקבלים?

בעקבות ביקוש גבוה ללימודי רפואה, עולים תנאי הקבלה ולכן עולה הרף לכניסה. לימודי רפואה יתאימו עבור אלו שבאמתחתם ציון פסיכומטרי גבוה ותעודת בגרות מלאה בדגש על ציוני מתמטיקה. קיימת חשיבות אדירה לחשיבה רציונאלית ואנליטית בתחום הרפואה כמו גם הבנת חוקי פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, אנטומיה ועוד. לימודי רפואה מורכבים משלל תחומים ריאליים לצד תחומי לימוד הומניים המוסיפים להשכלת הרופאים. תוכלו לקרוא בהרחבה על ההבדל בין לימודים ריאליים ללימודים הומניים ולבדוק את התאמתכם ללימודי רפואה. במידה ולימודי רפואה מעניינים אתכם ואתם רואים את עצמכם בענף זה, כדאי לבדוק מול מוסדות לימוד תנאי קבלה ולבדוק את התאמתכם. על תוותרו על חלומכם וגשו לבחינה פסיכומטרית. דרך קורס פסיכומטרי תקבלו הכנה ותרגול רב לקראת הבחינה ותעלו את סיכוייכם לקבל ציון גבוה.

לימודי רפואה - ההיפך מרפואה משלימה

לימודי רפואה, להבדיל מלימודי רפואה משלימה, מורכבים מתכנים מתמטיים ופיסיקליים. כמו כן ענף הרפואה מושתת על ביולוגיה, אנטומיה, כימיה ומדע. לימודי רפואה משלימה עומדים על היבטיים פילוסופיים, רפואה לא קונבנציאלית תוך כדי מתן דגש על רפואה טבעית. היום שני הענפים זוכים לפופולאריות רבה בקרב העום המערבי ורואים בהם כשנע תחומים לגיטימיים. רפואה משלימה מגיעה אלינו מהמזרח הרחוק לעומת רפואה קונבנציאלית אשר שורשיה נעוצים בעולם המערבי. רבים פונים לשני התחומים לטובת לימודים ואף רופאים מרחיבים את השכלתם ולעיתים ממליצים על רפואה משלימה כתרופה משלימה. ברפואה משלימה תוכלו למצוא לימודי עיסוי, שיאצו, רפואה סינית ועוד. גם לימודי היפנוזה הפכו להיות מנת חלקם של רופאים, מטפלים, פסיכולוגים ופסיכיאטריים שרואים בהיפנוזה לא רק דרך לטפל נפשית אלא גם לשכך כאבים פיסיים ולטפל בהם בדרך לא קונבנציאלית. 

מה השכר של לימודי רפואה?

שכרם של הרופאים עולה בהתאם לניסיון שלהם והוותק בתחום. רופאים למעשה מתקדמים בתפקידם על פי ניסיון והשכלה ועל כן יש חשיבות אדירה שהרופאים הצעירים ישתתפו בכנסים, השתלמויות, מחקרים ויוציאו מאמרים. לימודי רפואה מקנים ידע רב בתחום שיטות מחקר ובניית מחקר רפואי. ככלל השכר ההתחלתי של רופא בבית חולים ציבורי נע בין 6000 שח ל  20000 שח כמובן תלוי בשנות ניסיון. כמו כן תמצאו כי התפקיד המבוקש ביותר בבתי חולים בעקבו מחסור הוא רופא מרדים שמשכורתו היא כ20000 שח. רופאים מרדימים נושאים באחריות גדולה כלפי המטופלים כמו גם כל הרופאים. גם רפואת שיניים בישראל יכולה להיות משתלמת שכן רופאי שיניים יכולים להשתכר מ10000 עד 25000 שח בחודש, כך גם מנהלי מחלקות בבתי חולים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎