ClickCease

לימודי רפואה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון ברפואה

לימודי רפואה מהווים את אחד התחומים המבוקשים ביותר באקדמיה, זאת על אף שהם עמוסים, מאתגרים ותובעניים במיוחד. מטרת הלימודים הינה הכשרת הבוגרים כרופאים מקצועיים ומיומנים המחזיקים במרב הידע בתחומי המדעים השונים, זאת בשילוב עם מיומנויות טיפוליות והתנהגות מקצועית המאפשרות הענקת טיפולים רפואיים לכל מטופל באשר הוא.

הלימודים נחלקים לשני חלקים עיקריים, כאשר החלק הראשון הינו החלק הפרה-קליני בו נלמדים המקצועות המדעיים השונים, ואילו החלק השני הוא החלק הקליני בו מתקיימות ההתנסויות המעשיות במסגרת מערכת הבריאות. במסגרת ההתנסות המעשית ייחשפו הסטודנטים לתחומים הרפואיים השונים ולעבודה בפועל, ובשנה האחרונה יבחרו בתחום התמחות אחד ספציפי בו הם מעוניינים להשלים את הכשרתם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רפואה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רפואה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון ברפואה

מערך הרפואה מורכב מבעלי מקצוע רבים וביניהם רופאים, אחיות, פרמדיקים, טכנאים, מנהלי בריאות ציבורית, מטפלים בריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, תזונאים ועוד, ועל אף שכל אחד מאלו דורש הכשרה מעמיקה ומקצועית, הכשרתם של הרופאים הינה ההכשרה הארוכה והמקיפה ביותר.

רבים פונים ללימודי רפואה מתוך תחושת שליחות ורצון לסייע למטופלים, לחולים ולבני משפחותיהם המצויים תחת מצוקות שונות, למצוא פתרונות רפואיים, להקל על כאבים ולהציל חיים. במסגרת הלימודים בוחר כל אחד מן הסטודנטים התמחות ספציפית בה יוכשר לפי תחומי העניין שלו – למשל התמחות בכירורגיה, רפואת נשים, פלסטיקה, רפואת משפחה, אונקולוגיה, ילדים ועוד רבות.
לימודי רפואה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון ברפואה

לימודי תואר ראשון ברפואה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום הרפואה המבוקש ולהקדיש את חייהם לסיוע לאנשים במצבים שונים.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי יכולת למידה טובה, סקרנות, מוטיבציה גבוהה, יחסי אנוש מעולים, אחראיים, דיסקרטיים, רגישים ואמינים, אשר יש ברצונם לרכוש הסמכה מאתגרת זו ולהשתלב בענף הרפואה עם סיום הלימודים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון ברפואה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברפואה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית, כאשר הציונים של אלו נדרשים להיות גבוהים מן הממוצע. כמו כן, מושם דגש על ציוני המתמטיקה, הכימיה, הביולוגיה, הפיזיקה וכדומה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים בכדי לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו, כמו גם מעבר של בחינת מיון ארצית לרפואה (בחינת מו"ר).
לימודי רפואה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי רפואה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון ברפואה על פני תקופת זמן של כשבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. בדרך כלל, מוקדשת השנה השביעית לביצוע ההתנסות המעשית (סטאז').  

לימודים במסלולי הסבת אקדמאיים לרפואה נפרשים על פני תקופת זמן קצרה יותר של כארבע שנות לימוד אקדמיות, זאת כיוון שהסטודנטים בעלי ידע קודם בחלק מן התחומים הרלוונטיים.

נושאי הלימוד בתואר הראשון ברפואה

במהלך לימודי התואר הראשון ברפואה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אנטומיה, פיזיולוגיה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, פסיכוביולוגיה, פסיכולוגיה, גנטיקה, פתולוגיה, ביוטכנולוגיה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, רפואת חירום, כירורגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, רפואה מונעת ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי רפואה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר M.D (Medical Doctor) ברפואה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון ברפואה

עם סיום לימודי התואר הראשון ברפואה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מוסדות רפואיים שונים כמו בתי חולים קהילתיים ופרטיים, קופות חולים, המערכת הצבאית, מכוני מחקר, מרפאות פרטיות וכדומה.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון ברפואה

בוגרי התואר הראשון ברפואה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת קורס כירופרקטיקה המאפשר טיפול בפתולוגיות הקשורות בעמוד השדרה, זאת תוך שימוש בכפות הידיים.
מודעה
מחפש לימודי רפואה?
מחפש לימודי רפואה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה