לימודי מדעי בריאות הסביבה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי מדעי בריאות הסביבה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי בריאות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי בריאות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

תחום מדעי בריאות הסביבה משלב בתוכו מגוון תכנים ועל כן נחשב ברוב המקרים לתואר רב תחומי. בין התחומים המשולבים בו ניתן למצוא את תחום הביולוגיה, הכימיה, הרפואה וההנדסה, אך בשונה מלימודי ההנדסה - ההתמקדות היא בראש ובראשונה על ההשפעה ההדדית שיש בין האדם לבין הסביבה. 

מדעי בריאות הסביבה מהווים דיסציפלינה הדומה במהותה ללימודי איכות הסביבה. הדגש העיקרי המושם על תחום לימודי זה הוא על האפשרות למנוע נזקים אפשריים לכדור הארץ כמו: זיהום אוויר, חור באוזון או אפקט החממה. בו זמנית תוכלו גם לגלות עד כמה השמירה על הסביבה חיונית לחיים בריאים של האנשים ולכן שמירה על בריאות הסביבה תוביל בסופו של דבר לבריאות תקינה של האדם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי בריאות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי בריאות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

לימודי מדעי הבריאות באים בראש ובראשונה לעזור ולהעלות את המודעות הסביבתית הקיימת בנושא איכות הסביבה תוך מתן כלים יעילים ומדעיים שיובילו לשיפור רמת החיים. באופן כללי, אנו חיים בעידן שנחשב בעיני רבים כבעייתי והרסני עבור הסביבה בארץ וברחבי העולם.

קיימים שלל מפגעים סביבתיים שיכולים להרוס מערכות אקולוגיות שלמות ואף לפגוע בבריאות החברה האנושית ובאיכות החיים שלנו. מה ניתן לעשות על מנת להציל את הסביבה ואולי אף את החברה האנושית כולה מנזק סביבתי? קיימות תשובות רבות לשאלה זו. בין הפעולות שיכולות לסייע לסביבה היא לחנך לשמירה על הסביבה, לייצר תקנות סביבתיות, לעודד שימוש באמצעי אנרגיה ברי קיימא ועוד. 

הלימודים יעניקו לכם מבט מעמיק על הדרכים שבהן פועלת החברה העירונית הטכנולוגית בערים גדולות בעולם וכיצד היא מסכנת את בריאותנו ואת הסביבה לטווח הרחוק.

מה לומדים בתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה הינו כולל תכנים השייכים למדעים החיים או למדעים המדוייקים מצד אחד, ומן הצד השני, תכנים ייחודיים השייכים ספציפית לתחום לימודים זה.

התכנים הרלוונטיים לפן הסביבתי כוללים מידע מקיף אודות טיפול בשפכים ביתיים ותעשייתיים, איכות מים, איכות האוויר, זיהום קרקע, קרינה רדיואקטיבית. כמו כן, קיימים נושאים השייכים לפן המנהלי, לחקיקה ולחינוך אשר במהלך הלימודים נלמדים כקורסים.

בנוסף הלימודים כוללים לימודים פרקטיים שיסייעו לכם ליישם מגוון טקטיקות לשיפור איכות הסביבה, כגון סטטיסטיקה והסתברות, ניהול מסדי נתונים, מערכות מידע גיאוגרפיות וכן שיטות מחקר המקובלות במסגרת מדעי בריאות הסביבה. 
 
במסגרת הלימודים תכירו לעומק את הגורמים למפגעים סביבתיים ולנזקים בריאותיים ותכירו את דרכי ההתמודדות והמניעה שיסייעו לסביבה ולבריאות של החברה האנושית. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

אנשים חדורי מוטיבציה ומעוניינים ליצור שינוי סביבתי בלי קשר לאיך הם נתפסים כלפי חוץ, תואר במדעי הסביבה הינו התחום האופטימאלי ביותר עבורם. במידה ומצאתם את עצמכם מתעניינים בעלונים כדוגמת גרינפיס או סתם באופן כללי, חשוב לכם למחזר מוצרים יכול להיות שתתעניינו בתכנים שתואר זה מציע. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מדעי בריאות הסביבה?

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ומשנה לשנה, אך באופן כללי מרבית המוסדות דורשים תעודת בגרות מלאה או השלמת מכינה וכן ציון פסיכומטרי של כ-550 ומעלה.

כך לדוגמא תואר ראשון במדעי הסביבה במכללת הדסה, הדורש 550 בפסיכומטרי וראיון אישי שמתבצע על ידי חלק מהסגל הלימודי. 

במידה ואין ברשותכם פסיכומטרי בציון מספיק או שעדיין לא ניגשתם לבחינה, תוכלו להשתלב באחד מקורסי הפסיכומטרי הקיימים קרוב לאזור מגורכם.

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי בריאות הסביבה?

הלימודים נפרשים על פני 3 שנים אשר בסופם מוענק לבוגרים B.A במדעי בריאות הסביבה.

מה הם אפשרויות הלימוד הנוספות למדעי בריאות הסביבה?

במידה ונושאי לימוד של תואר זה מעניינים אתכם, ואין ברצונכם או ביכולתכם לממן תואר של 3 שנים או אין לכם את הזמן המתאים, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של קורסים ולימודי תעודה. 

אחד הקורסים העוסק בתחום הינו בניה ירוקה, אשר מלמד תכנים הקרובים ללימודי הבריאות הסביבתית ומסב את תשומת ליבנו לתהליכי קומפוסט ומחזור החשובים לשם העלאת המודעות הסביבתית. 

במה עוסקים בוגרי מדעי בריאות הסביבה?

סטודנטים אשר נמצאים לקראת סוף התואר, בשלב פרויקט הגמר שלהם, מתחילים לחפש עבודה במסגרת גופים מוכרים כמו אינטל, המשרד להגנת הסביבה, עמותות וארגונים סביבתיים שונים, מכון וולקני וכן במשרדים פרטיים העוסקים בדרך כלל במתן ייעוץ.

עם סיום הלימודים תוכלו להשתלב בתפקידים שדורשים מומחים באיכות הסביבה וכמובן בארגונים סביבתיים שונים. בין האפשרויות שיעמדו בפניכם ניתן למנות עבודה במשרדים ממשלתיים, במחלקות איכות סביבה עירוניות, בחברות שעוסקות בייצור כימי וכדומה.

בנוסף, הלימודים יכשירו אתכם לעבודה במכוני מחקר, מעבדות ורשויות סביבה ארציות ותוכלו להמשיך לתואר שני בתחומים מדעיים והנדסיים ולמצוא את דרככם בעולם האקדמיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎