ClickCease

לימודי מדעי בריאות הסביבה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי מדעי בריאות הסביבה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי בריאות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי בריאות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

לימודי מדעי בריאות הסביבה לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים וייחודיים, בעלי חשיבות רבה שכן מטרתם הינה העלאת המודעות לשמירה על איכות הסביבה, זאת תוך מתן כלים יעילים ומדעיים שיובילו לשיפור רמת החיים, איכות החיים ובריאות החברה האנושית.

הלימודים נכללים תחת ענף מדעי כדור הארץ ומשלבים בתוכם תחומים מענפי ידע שונים ומגוונים כמו מדעי החיים, כימיה, מדעים מדויקים, ביולוגיה, רפואה, הנדסה וכדומה, כאשר ההתמקדות העיקרית היא ההשפעה ההדדית הקיימת בין האדם לסביבה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי בריאות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי בריאות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

השמירה על הסביבה חיונית לבריאותם של בני האדם, ומרבית הנזקים האפשריים לכדור הארץ ניתנים למניעה - למשל זיהומים, סיכונים סביבתיים, פגיעות ואסונות אקולוגיים, זיהום אוויר, החור באוזון, איכות מים, קרינה, אפקט החממה וכדומה. המודעות לשמירה על הסביבה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ובהתאם לזו גוברים הניסיונות לצמצם את המפגעים הסביבתיים הקיימים ולטפל בנזקים שנוצרו זה מכבר.

הסטודנטים במסלול לימודים זה יוכשרו לזיהוי מפגעים סביבתיים, הערכתם, מניעתם ובקרה על אלו, כמו גם לתכנון ויישום של תוכניות בקרה, עדכון תקנים סביבתיים ואכיפתם, חינוך לשמירה על הסביבה, עידוד השימוש באמצעי אנרגיה טבעית ועוד.

קהל היעד לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

לימודי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים עבורם השמירה על איכות הסביבה היא ערך עליון, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה אקדמית שתאפשר להם לגרום לשינויים סביבתיים, לשפר את העולם בו אנו חיים ולחנך את הציבור לשמירה על הסביבה.

תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מדעי בריאות הסביבה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון במדעי בריאות הסביבה על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון במדעי בריאות הסביבה

במהלך לימודי התואר הראשון במדעי בריאות הסביבה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא טיפול בשפכים ביתיים ותעשייתיים, איכות מים, איכות האוויר, זיהום קרקע, קרינה רדיואקטיבית, ניהול מסדי נתונים, מערכות מידע גיאוגרפיות, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, סיווג חומרים מסוכנים, משאבי מים, מיקרוביולוגיה סביבתית, אפידמיולוגיה סביבתית, תברואת מזון, הדברות מזיקים ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי מדעי בריאות הסביבה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A במדעי בריאות הסביבה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

עם סיום לימודי התואר הראשון במדעי בריאות הסביבה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת משרדים ממשלתיים, מחלקות איכות סביבה עירוניות, חברות העוסקות בייצור כימי, המשרד להגנת הסביבה, עמותות וארגונים סביבתיים שונים, רשויות סביבה ארציות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

בוגרי התואר הראשון במדעי בריאות הסביבה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת קורסים שונים כמו קורס בנייה ירוקה העוסק בתהליכים חשובים לצורך העלאת המודעות הסביבתית.

אפשרות נוספת היא השתלבות בקורס איכות הסביבה ואקולוגיה במסגרתו ירחיבו את ידיעותיהם בתחומים חשובים אלו.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎