ClickCease

לימודי בריאות הציבור

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בבריאות הציבור

לימודי בריאות הציבור לתואר ראשון הינם לימודים רב תחומיים מרתקים במיוחד אשר משלבים בין עולם מדעי החברה לבין עולם המדעים המדויקים ומדעי הרפואה ובאים במטרה לקדם אורח חיים בריא, למנוע תמותה, תחלואה ומצבי סיכון בריאותיים נוספים ולשפר את איכות החיים של בני האוכלוסיות השונות.

עיקר עבודתם של הפועלים בתחום בריאות הציבור מתבצעת אל מול אנשים בריאים לצורך צמצום תחלואה ומניעת גורמי סיכון, הגברת מודעות לדפוסי אורח חיים בריא כמו ביצוע פעילות גופנית, שמירה על תזונה נבונה ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי בריאות הציבור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי בריאות הציבור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בבריאות הציבור

בריאות האוכלוסייה מושפעת מגורמים סביבתיים, גנטיים, חברתיים, תרבותיים, תעסוקתיים, כלכליים ועוד רבים, כאשר ענף בריאות הציבור מתמקד באסטרטגיות שונות ומגוונות לקידום הבריאות בחברה, העלאת איכות החיים של אזרחי המדינה, הארכת תוחלת החיים ומניעת תחלואה, זאת תוך התחשבות בכלל הגורמים הללו.

נוסף לשמירה על בריאות הקהילה וקידומה, עוסק תחום בריאות הציבור גם בתכנון, הערכה ובקרה של תוכניות שונות בתחומי הבריאות על כל סוגיהן וכן בחינוך לאורח חיים בריא וקידום המודעות לחיים מאוזנים.
לימודי בריאות הציבור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בבריאות הציבור

לימודי תואר ראשון בבריאות הציבור פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים המעוניינים להתברג במערכת הבריאות הישראלית באמצעות הכשרה זו, וכן לעוסקים בתחומי הבריאות השונים אשר יש ברצונם לזכות בהתפתחות והתקדמות מקצועית.  

תנאי הקבלה לתואר ראשון בבריאות הציבור

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בבריאות הציבור משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי בריאות הציבור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי בריאות הציבור לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בבריאות הציבור על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בבריאות הציבור

במהלך לימודי התואר הראשון בבריאות הציבור מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא מערכת הבריאות בישראל, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, אנטומיה, פיזיולוגיה, עקרונות בקידום בריאות, ניהול ארגוני בריאות, ניהול פרויקטים בבריאות, בריאות הנפש, הערכת טכנולוגיות בבריאות, שוויון ואי שוויון במערכת הבריאות, ביולוגיה, ביוכימיה, כלכלת בריאות, בריאות תעסוקתית ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי בריאות הציבור

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A בבריאות הציבור מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בבריאות הציבור

עם סיום לימודי התואר הראשון בבריאות הציבור יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת משרד הבריאות, קופות חולים, בתי חולים, חברות תרופות, חברות מזון, רשויות מקומיות, מכוני מחקר ועוד.  

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בבריאות הציבור

בוגרי התואר הראשון בבריאות הציבור המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני בבריאות הציבור.     

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני במקצועות הבריאות או לקורסים נוספים בתחומי הבריאות והרווחה.   
מודעה
מחפש לימודי בריאות הציבור?
מחפש לימודי בריאות הציבור?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה