ClickCease

לימודי רנטגנאות ודימות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון ברנטגנאות ודימות

לימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון משתייכים לענף מדעי הרפואה ונחשבים ללימודים מרתקים וייחודיים אשר מכשירים את בוגריהם לשימוש בשיטות הדימות השונות לצורך מחקר, אבחון, טיפול ומניעה של מחלות שונות. טכנאי הרנטגן מהווים את הגורם המקשר בין הרופא לבין הטכנולוגיות השונות ועל כן חשיבותם היא רבה.  

במסגרת עבודתם, מלבד תפעול המכשור הרפואי, על טכנאי הרנטגן להבין כיצד לבצע את הצילום או הבדיקה בכל אחת מן הטכניקות הקיימות וכן כיצד ולפענח את אלו. נוסף על כך, על העוסקים בתחום ללוות מטופלים בכל שלבי ההליך הרפואי עד לקבלת האבחון הסופי מהרופא המטפל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רנטגנאות ודימות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רנטגנאות ודימות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון ברנטגנאות ודימות

שיטות הדימות השונות וביניהן CT, MRI, UltraSound, רדיותרפיה, בדיקות רפואה גרעינית, בדיקות פולשניות וכו' מאפשרות להביט אל גופו של המטופל ובאמצעות כך לקבל מידע מיידי, מהימן ומדויק אודות מצבו של המטופל. נוסף על כך, מסייעים טכנאי הרנטגן לרופאים בביצוע בדיקות שונות, משתלבים בתעשייה בפיתוח מכשור רפואי, מבצעים הדרכות בהטמעת מכשירים חדשים ומכירות וכדומה, ועל כן עבודתם מרתקת במיוחד.

תחום הרנטגנאות והדימות הולך, מתפתח ומתעדכן במקביל לעולם הטכנולוגיה, התעשייה הגבוהה ותעשיית המחשבים, דבר שמסייע רבות הן לריפוי מטופלים והן לצורכי מחקר.
לימודי רנטגנאות ודימות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון ברנטגנאות ודימות

לימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחום הרפואי והפרא-רפואי, בעלי הבנה בתחומי הטכנולוגיה והמדעים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית באמצעותה יעבדו בצמוד לצוות הרפואי ויסייעו באבחון מצבים שונים וטיפול בהם.

תנאי הקבלה לתואר ראשון ברנטגנאות ודימות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי רנטגנאות ודימות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון ברנטגנאות ודימות על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון ברנטגנאות ודימות

במהלך לימודי התואר הראשון ברנטגנאות ודימות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אנטומיה, פיזיולוגיה, רדיוגרפיה, אנגיוגרפיה, פיזיקה, סיעוד, מחשוב ומכשור דימותי, בטיחות בקרינה, טומוגרפיה ממוחשבת CT, תהודה מגנטית MRI, אולטרסאונד, רפואה גרעינית, רדיותרפיה, עזרה ראשונה ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי רנטגנאות ודימות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A או B.Sc ברנטגנאות ודימות, בהתאם למסלול הלימודים, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות

עם סיום לימודי התואר הראשון ברנטגנאות ודימות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות, מרפאות וטרינריות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון ברנטגנאות ודימות

בוגרי התואר הראשון ברנטגנאות ודימות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במקצועות הבריאות.  

אפשרות נוספת היא השתלבות בלימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות ועוד.   
מודעה
מחפש לימודי רנטגנאות ודימות?
מחפש לימודי רנטגנאות ודימות?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה