לימודי רוקחות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון ברוקחות

ענף מרכזי השייך ללימודי הרפואה בצורה עקיפה הינו מדעי הרוקחות. לימודים הקשורים לתחום זה הינם כוללים שלושה ענפים עיקריים: רוקחות המכונה גם פרמצבטיקה ועוסקת במחקר ופיתוח צורות הצריכה של תרופות, כמו קפסולות, כדורים, סירופים, תרחיפים, פתיליות, מדבקות עוריות וזריקות וכימיה תרופתית, המתמקדת בסינתזת התרופות ופרמקולוגיה, שעניינה חקר השפעתם של חומרים פעילים ביולוגית על יצורים חיים.

מרבית האנשים אינם מבחינים בין בתואר ברוקחות לבין קורס בפארמקולוגיה. העוסק ברוקחות מכונה רוקח ועליו לאחוז ברישיון רוקח מטעם רשויות הבריאות במדינתו ובתואר בוגר ברוקחות (B.Sc Pharm). הללו מבטיחים שיהיה לו ידע בנושאי השפעותיהן של תרופות, של מינוניהן ושל האינטראקציה ביניהן.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רוקחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רוקחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על לימודי רוקחות

מדעי הרוקחות הינם תחום ידע הקשור ללימודי הרפואה באופן כללי, אך מתמקד בראש ובראשונה במתן מענה למרשמים לתרופות המומלצות לטיפול במחלות ולכל הקשור אליהן. החוקר העוסק בתחום הרוקחות נחשב כבעל ידע עשיר אשר חשוב במיוחד בבתי מרקחת ורשתות בתי המרקחת השונים ברחבי הארץ.

באופן כללי, מדובר בתחום רווחי, המבוקש ע"י רבים ומתאים לאנשים הניחנים בחוש אחריות מפותח ותשומת לב לפרטים ובעלי רצון לעזור לזולת.
לימודי רוקחות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר ראשון ברוקחות?

בין התכנים הנכללים בתכנית הלימודים של תואר ראשון ברוקחות, ניתן למנות את הנושאים הבאים:  אנטומיה, ביולוגיה, כימיה רוקחית, פיסיקלית ותרופתית, חשבון דיפרנצאלי ואינטגראלי, יישומי מחשב, פיזיולוגיה של האדם, מיקרוביולוגיה, סטטיסטיקה, מכניקה וחשמל לרוקחים, אנליזה תרופתית, פיזיקה, היסטולוגיה, ביוכימיה, אימונולוגיה ואימונולוגיה קלינית, תזונה, פרמקולוגיה, פתולויה כללית ומערכתית, טוקסיקולוגיה וטוקסיקולוגיה קלינית, תרופות ורוקחות, פרמקולוגיה קלינית וייעוץ תרופותי, מנהל רוקחי ודיני רוקחות, תרופות OTC, מערכות מתקדמות למתן תרופות, כימיה של חומרי טבע ועוד.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי רוקחות?

בדרך כלל לימודי תואר ראשון ברוקחות דורשים ציון פסיכומטרי של מעל ל-600, ציון של מעל ל-120 בחלק של האנגלית או 220 בבחינת אמי"ר. 
לימודי רוקחות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי רוקחות?

לימודי רוקחות אורכים כשלוש שנים, שבסופן זוכים בוגריהם לתעודת בוגר ברוקחות - B.Sc Pharm. לימודי רוקחות מעניקים לבוגריהם ידע נרחב ומעמיק בתחומי ידע רבים, כמו מדעי הרפואה, מדעי החיים, מדעי הרוקחות ועוד. 

כמו כן, בחצי השנה האחרונה של התואר, מוטלת על הלומדים האחריות להשתלב בבתי מרקחת שונים, בין אם הם שייכים לאחת מקופות החולים המוכרות ובין אם לרשתות הפארם השונות.

איזה תחומי לימוד נוספים יש ברוקחות?

לא הכל יודעים כי לימודים של תואר ראשון ברוקחות אינם המסלול היחידי שיאפשר לכם להשתלב בעבודה עם תרופות וניהול מרשמים. כיום, קיים מסלול חדיש במיוחד של לימודי עוזרי רוקחות. מסלול זה נחשב כלימודי תעודה ונפוץ ביותר בחו"ל.

ההבדל העיקרי הוא במשך הלימודים הנמשך כחצי שנה, לעומת לימוד התואר הארוכים של 4 שנים. מן הסתם, תחומי האחריות שעומדות בפני הרוקחים הינם רבים יותר ודורשים אחריות רבה יותר אך גם אחריותם של עוזרי הרוקחות חשובה ועוזרת רבות בבתי המרקחת השונים במתן מהר מהיר ומדויק לפציינטים.

תחום לימודים נוסף, איננו שייך לתחום הרפואה הקונבנציונלי ומתמקד ברפואה טבעית. קורס רוקחות טבעית הינו מתמקד בתכונות הריפוי המיוחדות של הצמחים השונים ושייכים לרוב לתרופות ההומיאופתיות העשויות מתמציות הרבאליות. יכולות הריפוי של תרופות טבעיות אלה, עוזרות בהתמודדות עם הצטננויות, חרדה ובתחומים נוספים.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון ברוקחות?

באופן כללי, לבוגרי תואר ראשון ברוקחות ישנן שלוש אפשרויות תעסוקה. באפשרותם לשמש כרוקחים קהילתיים ולעבוד בבתי המרקחת השונים הפזורים ברחבי הארץ. במסגרת עבודתם כרוקחים קהילתיים, צריכים בוגרי תואר ראשון ברוקחות להפגין ידע בנושאי מינונים תרופתיים, יחסי גומלין בין תרופות שונות והשפעותיהן של התרופות כולן. כל זאת בכדי שיוכל למסור אינפורמציה ללקוחותיו ולספק להם תרופות וייעוץ והכוונה הנוגעים לשימוש בהן.

אפשרות נוספת העומדת בפני אלו שסיימו לימודי רוקחות, היא לשמש כרוקח בתעשייה ולהשתלב בחברה העוסקת בפיתוח וייצור תרופות חדשות. תהליך ייצורן ופיתוחן של תרופות חדשות הינו תהליך מורכב, הכולל מחקר, הבנת התהליכים הפתולוגיים העומדים בבסיסן של מחלות, תכנון מולקולות היכולות לרפא מחלות מסוימות וסינתוזן, בדיקת החומרים החדשים וכיו"ב.
אפשרות התעסוקה השלישית הניצבת בפני בוגר לימודי רוקחות היא לשמש כרוקח קליני ולהשתלב בבתי החולים השונים, כחלק מן הצוות המייעץ בנוגע לטיפולים תרופתיים. רק בעלי תואר שני ברוקחות יכולים לשמש בתפקיד זה, המשלים למעשה את עבודתו של הרופא שסיפק את אבחון מחלתו של החולה.

בעלי תואר ראשון ברוקחות יוכלו לשמש גם כמרצים, חוקרים ומנהלנים ברוקחות ותהא באפשרותם להשתלב במקומות עבודה רבים, כמו מכוני מחקר ואוניברסיטאות, קופות חולים גופים ממשלתיים העוסקים בבקרה ופיקוח של מערכת הבריאות, חברות מסחריות העוסקות ברוקחות, תעשיית הביוטק, תעשיית הביוטכנולוגיה והתעשייה הפמבצטית.
מודעה
מחפש לימודי רוקחות?
מחפש לימודי רוקחות?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה