ClickCease

לימודי רוקחות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי רוקחות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רוקחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רוקחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון ברוקחות

לימודי רוקחות לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים ומבוקשים הנלמדים תחת ענף הבריאות והרווחה וכוללים בתוכם שלושה מוקדים עיקריים – פרמקולוגיה העוסקת בהשפעת החומרים הפעילים על יצורים חיים, הרוקחות אשר מתמקדת בפיתוח צורות הצריכה של התרופות והכימיה הרפואית העוסקת בסינתזת התרופות עצמן.

הרוקחות מהווה חלק מהותי מעולם מדעי הרפואה, ומשלבת בין תחום מדעי הבריאות לבין תחום מדעי הטבע. במסגרת לימודים אלו, רוכשים הסטודנטים ידע מקיף ומעמיק בנושא התרופות השונות, השפעותיהן, המינונים המומלצים והאינטראקציות בין התרופות השונות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי רוקחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי רוקחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון ברוקחות

בשנים האחרונות מהווה תחום הרוקחות חלק מהותי ועיקרי בנוגע לטיפול בחולים, הן בבתי חולים והן בקהילה, זאת הודות להתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שחלו בתחום. הרוקחים אחראיים על סיפוק טיפול יעיל לחולים תוך הורדת הסיכון לסיבוכים ותופעות לוואי.

אחריותם של הרוקחים הינה היכרות עם התרופות השונות הקיימות בשוק ועם מרכיביהן הפעילים של אלו, הכרת תופעות הלוואי האפשריות והסברתן למטופלים, הבנת יחסי הגומלין בין תרופה אחת לאחרת או בין תרופה למזון, בקרת איכות על תרופות קיימות, פיתוח תרופות חדשות ועוד.

קהל היעד לתואר ראשון ברוקחות

לימודי תואר ראשון ברוקחות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לעולם הרפואה והתרופות שהינן בעלי זיכרון מצוין, חשיבה ריאלית ומתמטית נרחבת, אחראיים ומחושבים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מבוקשת זו ולהשתלב בעשייה הרפואית ולסייע למטופלים מהסוגים השונים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון ברוקחות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברוקחות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי רוקחות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון ברוקחות על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון ברוקחות

במהלך לימודי התואר הראשון ברוקחות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. כמו כן, בחצי השנה האחרונה ללימודים ישתלבו הסטודנטים בבתי המרקחת השונים לצורך ביצוע הכשרה מעשית.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אנטומיה, פיזיולוגיה, ביולוגיה, כימיה רוקחית, כימיה פיזיקלית, כימיה תרופתית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, מיקרוביולוגיה, סטטיסטיקה, מכניקה וחשמל לרוקחים, אנליזה תרופתית, פיזיקה, היסטולוגיה, ביוכימיה, אימונולוגיה, תזונה, פרמקולוגיה, ייעוץ תרופתי, מדעי הרפואה ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי רוקחות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc Pharm ברוקחות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון ברוקחות

עם סיום לימודי התואר הראשון ברוקחות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת חברות התרופות, חברות מסחריות העוסקות בתרופות, תעשיית הביוטכנולוגיה, מכוני מחקר, גופים ממשלתיים הפועלים למען בקרה ופיקוח של מערכת הבריאות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון ברוקחות

בוגרי התואר הראשון ברוקחות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני במקצועות הבריאות.      

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים במסגרת קורסים שונים כמו קורס רוקחות טבעית, קורס ארומתרפיה וכדומה, אשר מכשירים את בוגריהם לרקיחת תרופות טבעיות שמקורן בתערובות צמחים שונות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎