קורס אחות וטרינרית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אחות וטרינרית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אחות וטרינרית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אחות וטרינרית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי סיעוד וטרינרי במכללות

ממש כשם שרופאים נזקקים לתמיכתם של אחים ואחיות, על מנת לבצע עבודתם על הצד הטוב ביותר, כך נזקקים הווטרינרים לתמיכתם של אחים ואחיות ווטרינריים – על מנת שיוכלו לטפל בבעלי החיים באופן הטוב ביותר. האח הווטרינרי הוא, למעשה, יד ימינו של הווטרינר, ועל כן תחומי אחריותו רבים הם, ותרומתו לאיכות הטיפול היא מהותית.

כיוון שמרבית בעלי חיות המחמד לא חוסכים בהשקעה הנדרשת למען שמירה על בריאותם והטיפול בהן, ברור מדוע הדרישה לטיפולים ווטרינריים עולה– ומדוע הדרישה לאחים ואחיות ווטרינריים נמצאת בעלייה מתמדת אף היא. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרת אחים ואחיות ווטרינריים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אחות וטרינרית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אחות וטרינרית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מיועד קורס אחות וטרינרית?

הלימודים בקורס להכשרת אחיות ואחים וטרינריים מיועדים, כמובן, לחובבי בעלי חיים, המעוניינים להשתלב בעבודת קודש, בה הם יהיו מוקפים כל היום בבעלי חיים חביבים, ויסייעו רבות לריפוי וטיפול בחיות מחמד, חיות משק וחיות אקזוטיות שונות. הלימודים מתאימים גם למי שעבודתם סובבת סביב בעלי חיים – כגון מאלפים, מדריכי רכיבה, ומטפלים בסיוע בע"ח, המעוניינים לרכוש ידע וכלים בסיעוד ווטרינרי.

אם אתם מתעניינים בלימודי סיעוד ווטרינרי, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי וטרינריה, לימודי רפואה משלימה לבעלי חיים, לימודי עוזר וטרינר או לימודי אילוף.

מה תנאי הקבלה לקורס אחות וטרינרית?

סיעוד וטרינרי הוא תחום עיסוק מורכב, הדורש מהעוסקים בו אחריות רבה, ועל כן הקבלה לקורסים מותנית במעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, מכללות רבות אף דורשות מהבוגרים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה (אם אין ברשותכם תעודת בגרות מלאה – אתם יכולים לקורס לשיפור והשלמת בגרויות), וכן דורשות מרבית המכללות מהבוגרים להיות בעלי שליטה בשפה האנגלית ויכולת עבודה בסיסית על מחשב. לעיתים נערכים מבחנים הבודקים את רמת האנגלית ואוריינות המחשב של המועמדים.

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס אחות וטרינרית?

לימודי הכשרת אחים ואחיות ווטרינרים הם לימודים מקיפים ומעמיקים, הנמשכים בין שנה לשנתיים. במרבית המכללות בתחום כוללים הלימודים בין 1000 ל -1300 שעות לימוד אקדמיות (כולל הלימודים המעשיים).

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך לא בטוחים כי סדר יומכם העמוס יאפשר לכם לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות אחדות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים במסלול בוקר לבין לימודי ערב (הכוללים, בדרך כלל, גם מפגשים בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות יחסית בלימודים המעשירים, בזמנים והשעות המתאימים להם ביותר.

מה נושאי הלימודים לקורס אחות וטרינרית?

לימודי אחות וטרינרית הם לימודים עשירים ומרתקים, והם משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב ומעמיק, לבין שלל התנסויות מעשיות. בדרך כלל מוקדשים שני סמסטרים ללימודים עיוניים, וסמסטר שלם להתמחות מעשית (סטאז', פרקטיקום).

בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות בתחום: ביולוגיה של בעלי חיים, אנטומיה של בעלי חיים שונים, סיווג שיטתי של בע"ח, תקשורת והתנהגות של חיות, תזונה ותנועה, מערכות הגוף, יסודות הכימיה והביוכימיה, פיזיולוגיה של בעלי חיים, פתולוגיה, אבחון, בקטריולוגיה, וירולוגיה ואבחון מחלות נגיפיות, בטיחות במעבדה, הלמינטולוגיה, מחלות המועברות בין בעלי חיים ובני אדם, אנטמולוגיה, פרמקולוגיה – מינונים תרופתיים, דרכי מתן תרופות, סימון תרופות, טוקסיקולוגיה, מניעת בעיות התנהגות וטיפול בבעיות התנהגות בכלבים וחתולים, אתיקה מקצועית ועוד שלל נושאים.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס אחות וטרינרית?

בוגרי לימודי אחיות וטרינריות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בחלק ממוסדות הלימוד תעודת הגמר מוענקת גם מטעם מרכזים ובתי חולים וטרינריים, עימם יש למוסד הלימודים הסכמים לשיתוף פעולה.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס אחות וטרינרית?

בסיום קורס סיעוד וטירנרי יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במרפאות ובתי חולים וטרינריים, בגני חיות ופינות חי, בעבודה עם ווטרינרים עצמאיים וכיו"ב.

מה אפשרויות ההמשך לימודים לקורס אחות וטרינרית?

בוגרים רבים של קורס אחות וטרינרית בוחרים להמשיך ולהתפתח מקצועית בעזרת פנייה ללימודי וטרינריה, לימודי רפואה משלימה בבע"ח, לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים וכדומה.

סיכום לקורס אחות וטרינרית

לסיכום, אם גם אתם חולמים לעבוד עם בעלי חיים – ולסייע רבות בטיפול בהם, לשמירה על בריאותם ולריפויים ממחלות שונות – לימודי הכשרת אחים ווטרינריים מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם ידע מעמיק, כמו מיומנויות וכלים רבים, אשר יעזרו לכם להשתלב בשלל העבודות בתחום נדרש זה, וליהנות מעבודה מלאת סיפוק. אז בואו ליהנות מלימודים שמצילים חיים – בואו ללמוד בקורס סיעוד וטרינרי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎